Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dobio sam akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, kao sto sam vec rekao u temi upoznavanje, dobio sam akvarijum od brata. Akvarijum ke od 120 l i u njemu trenutno ima 8 ksifo (6 crvenih i 2 srebrna+ 14 malih, jer mi se srebrna zenka danas okotila), 5 molly, 5 neonki, 1koridoras, i oko 15 guppy ribica.

Osvetljenje je led traka koja radi na 24 V duzine 1m cold white koju napaja univerzalni punjac za lap-top podesive jacine struje od 12-24 V, pa tako mogu da podrsavam jacinu svetla.

Za filtraciju su zaduzeni hang-on filter protoka 600 l/h i obican krovni prelivni filter.

Od hrane imam:
1. Nicolaqua pets proteinska hrana crna
2. Nicolaqua pets tetra mix
3. Nicolaqua pets larva komarca
4. Granu red karotinska hrana

U akvarijumu su takodje i neke biljke kojima ja ne znam naziv, ali znam da nema nikakve podloge i dodataka za iste.

Zanima me da li je za biljke dovoljno osvetljenje ta jedna led traka iako svetli vrhunski, i da li je dovoljno to sto su biljke zasadjene samo u podlogu(pesak)?

Dosta sam stvari procitao na forumu, ali me muci to osvetljenje, jer sam ipak video da mnogi nisu zadovoljni led osvetljenjem iako mi izgleda poprilicno jako u mom akvarijumu.

Dimenzije akvarijuma su 100x40x40

Uhapred hvala.

Pozdrav. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 2:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 2:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://youtu.be/N_70EbI0kgE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na linku je video snimak mog akvarijuma.

Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Mar 31, 2018 3:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 6:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav zemljače.

120l je lepa litraža i u njoj može svašta lepo da se uradi. Što se filtracije tiče pumpa ti je i više nego dovoljna, ali nam nisi napisao šta je u filteru. U svakom slučaju mislim da je to sve ok. Nisi napisao kada si ga formirao ili si ga dobio formiranog.

E sad biljke. Tu može biti problema. Biljkama treba podloga da bi rasle. Bar za ove tvoje koje imaš. U kombinaciji sa neodgovarajućim svetlom čisto sumnjam da bi napredovale. Ali o tome će detaljnije kolege doktori.

I da. Čestitam na prinovama. Ta ksifolina ima da ih štancuje samo tako.

Nego ne mogu da ne primetim te dvorce koji paraju oči. Ja ne znam ni jednog akvaristu na forumu koji ti to neće zameriti. Vadi to i pravi prirodno okruženje.

Ali dobrodošao ti nama ovde. Nadam se da ćemo se lepo družiti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i tebi.

Akvarijum sam dobio formiran, brat ga ima vec dve godine, sa sve ovim dvorcima i amforama, opremom hranom i ribicama, tako da nisam ja ubacivao ove ukrase. Mada sam ja i planorao da ga uredim prirodnim stvarima.

Kako bih ja mogao da znam da li je svetlo odgovarajuce, jer mi vizuelno deluje kada ga ukljucim na najvecu jacinu kao da je i vise nego dovoljno jako?

Sta mi treba za podlogu da bi mi se biljke razvijale i rasle?

Od koje vrste bih mogao da uzmem panj, jer nisam bas pri novcu da kupujem u radnji, vec bih hteo sam da ga pripremim za akvarijum?

😀😀😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od panjeva ne smeš bagrem, orah i četinare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' smem da koristim panjeve koje nadjem pored jezera, naravno samo da ga dobro iskuvam i prirpemim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sta mislite o pravljenju 3D pozadine?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro ih dezinfikuj, i onda možeš da ih bućneš. Ja 3D pozadinu ne gotivim, ali je stvar ukusa. DIY pravljenje 3D pozadine obično ne daje baš neke rezultate. Obično ispadne neka kičerica.Da bi 3D pozadina bila efektna nju mora da radi neko ima iskustva i talenta za umetnost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci od 3D pozadine nista, jer sam totalni antitalenat. 😂😂

A potrudicu se da nadjem neki panj, ili jos bolje cokot toga bar mi u zupi imamo na pretek. 😁😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za čokot baš zato što sii u župi ja ti ne bih preporučio. Jer se loze prskaju kod vas. Za čokot koji može u akvarijum treba ti neki vinograd u koji ljudska noga nije kročila bar 5 godina. A vi takve u župi nemate.

Zadji ti lepo pored reke. imaš mali milion kombinacija vrbe. Ako pratiš Horusa on pravi mnogo lepe panjeve. Kradi zanat jbg.

Pozadina ti ne treba. Zalepi neku foliju iza. Meni je crna, ali lepa je i plava ili sa nekim motivima biljaka. Ima toga u šopovima.

E sad podloga. Jes sad malo z...bano kada je formiran akvarijum. Moj predlog ti je da uzmeš ili neki gotov soil (što nije baš jeftino za tu litražu. Ja sam moju samo platio 5000) ili ona stara varijanta sa zemljom za cveće.
Najpre je dobro ispeci da ubiješ sve što je živo u njoj. onda je namokri i oblikuj tanko u ploče (na nekom poslužavniku) i zamrzni dobro. Onda pri zameni vode izbaci peska koliko možeš i poredjaj ploče na dno stavi fasadersku mrežicu i prekrij peskom. Malo će da se zamuti ali filter će to brzo da sredi.

Onda nabavi što više biljaka možeš jer će alge da ti se stvore brzo ako nema ko da troši višak hranljivih materija. Stavi visoke biljke u pozadini (tako da ti neće ni trebati neka veštačka pozadina) i onda se moliš da sve bude kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci za podlogu moze humus za cvece, samo kako da je ispecem?

Trenutno mi je poster kao pozadina sa biljnom motivima.

Za panj cu se vec snaci.

Nadam se da necu imati problem sa vodom, jer bar mislim da imam dobre 4 filtere.

Hvala na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2018 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image



Pocela je priprema panja od vrbe. 😊😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2018 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zupljanin ::
Znaci za podlogu moze humus za cvece, samo kako da je ispecem?

Trenutno mi je poster kao pozadina sa biljnom motivima.

Za panj cu se vec snaci.

Nadam se da necu imati problem sa vodom, jer bar mislim da imam dobre 4 filtere.

Hvala na pomoci.


Zemlju ispeces tako sto je sipas u pleh, sa papirom za pecenje ispod da ne bi bas dolazila zemlja u kontakt sa plehom koji se koristi za hranu, osim ako nemas neki koji ne koristis. Pustis je na 50, 100° nekih pola sata, posle toga izvadis, malo promesas pa vratis jos malo. Ja sam dosla do tih info na netu, kapiram da moze i duze da se pece, nista mu nece faliti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2018 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, vec koliko sutra cu uzeti zemlju i pripremiti.

Je l' treba panj ds tretiram jos necim sem da ga kuvam, da bih ga dezinfikovao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License