Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2018 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo, čestitam na novim ljubimcima lepo su zašarenili platy a i ovi braon barbusi su lepi.Možda bude i nekih mladunaca od platy uskoro ako ima ženskih.Voda na izgled izgleda super čisto u odnosu na onu braon početnu.Drago mi je da ćeš moći da se napokon opustiš i uživaš u jezercetu.Molim te tu crnu kocku levo verovatno magnet makni negde iza na bok ili gore pod haubu da se nevidi remeti ti tu lepotu prirode a verovatno ti neće često ili nikad ni trebati,alge ćeš da tepaš sa uv lampom ako se pojave.Pozdrav i obaveštavaj nas o novitetima u buduće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2018 8:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2018 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvalaaaaa mnogo sam srećna 😁😁😁 VELIKO HVALA na divnoj podršci malo mi je falilo da odustanem ali eto neka priroda odradi svoje a ja ću šta je do mene... Puno pozdrava iz Crailsheim-a. P.s.sutra stiže i ona plutajuca pistia koju si mi preporucio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima i muskih i zenskih sve sam uzela mešano pa ćemo videti hoće li biti malih ribica ☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2018 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si ti to ajkulice izbacila ili nisu ušle u kadar nigde?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2018 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu su jos ne vole se slikati za razliku od skalara veća je pod stresom nekim ali nadam se da će biti ok a manja je super
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima nije me bilo dugo 😄 Samo da pokažem napredak u mom malo kutku kao i neke nove biljcice kupljene danas. Nisam sigurna koje mi se najviše svidjaju pa sam uzela sve različite 😁 a volela bih i one sitne sto prekriju dno ali nisam sigurna kako funkcionisu i kako sa sifoniram sa njima! nitrata sam se rešila napokon zahvaljujući vama i vašim savetima tj drastično sam smanjila nivo, ima oko 25 što je napredak. Razmišljam i o kupnji sajamskog algara jer mislim da mi se pojavila crna cupava alga ali nisam još sigurna 😞 Šaljem sličice pa mi svaka kritika i predlog ,šta bih još mogla da uradim,promenim,dodam i da ulepsam,dobro dosla. Puno pozdrava svima 🤗
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Napredak za mesec dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da se vidi značajan napredak i da si zadovoljna, lepo izgleda sa poraslim biljkama.Seckaj tu najveću (egeria densa)pa je širi desno iza kamena ili ispred.Ako ti je ova nova Anaubia ispred kamena zakopana izvadi je i veži za kamen ili granu da ne propadne isto kao i Microsorum što si ranije.Za te po dnu treba ekstra svetlo pa mislim da sa tvojim osnovnim ne bi uspele,jedino veća količina Cryptocoryne da se raširi po površini ma da bez podloge i one neće brzo rasti i širiti se.Dosta ti je za sada polako i strpljivo samo za dva meseca će ove što brzo rastu da se još utrostruče biće to jungla i po.Jel su sve ribice na broju i onaj počupani skalar?
Jel bilo mladunaca od Platy
Pozdrav i sve najbolje i očekujemo slike i dalje povremeno kako napreduje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radujem se tvom napretku, ali osećam potrebu da ti ukažem na nekompatibilnost riba u tvom akvarijumu. Silver šark su brzi plivači, a skalare njihovo brzo plivanje stresira. Takođe, skalari teško dolaze do hrane od brzih plivača. Moj savet, izvadi silver šark. Takođe, izvadi školjku, i trudi se da akvarijum izgleda što prirodnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada sam istrazila kako se presadjuje i sutra ću presaditi. Za Nanu nisam znala da treba tako. Da li isto go koren zavezem za drvo kao microsorum? A sta da radim sa dohranom u vidu one kuglice to sam stavljali ispod nje?Sve su na broju Hvala Bogu jedino sam primetila rascepana perja dok 2 ribice na dnu ali mislim da je to do jednog agresivnog cistaca koji sve rasteruje oko sebe pogotovu kada im dam onu granulicu . Skalar se oporavio i jure se stalno mislim da nemam par.Platy mi se nisu kotile jedna je mirnija od svih drugih ali je pratim. Barbusi su mi se mrestile ali ih nisam odvajala jer mi deluje sve komplikovano probala sam ih odvojiti u mrestilicu ali mi deluju previse pod stresom pa sam ih pustila. A napravila sam i grešku sa svetlom jer sam ga držala predugo pa su mi se i alge malo razvile a danas sam primetila meni se čini ta crna cupava tako da će doći i jedan sijamac. Ali se ne sire od kada gasim svetlo posle 7 sati rada. Horus hvala na sugestiji Silver Sharks sam dobila sa akvarijumom i nemam gde da ih odvojim a žao mi je da ih dam..a školjku baš vole a znam da bih trebala da je izvadim😞
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste kao microsorum a možeš Anubiu i da zaglaviš u neku od rupa na kamenu ako oće da stoji bez vezivanja.Neznam za tu hranljivu kuglicu ona anubiji ni netreba ako je čitava premestije ili zasadi druge pelcere na to mesto kad makneš Anubiu.Protiv algi bi trebalo da pomaže onaj uv filter pa ga pali povremeno,valjda će da zaustavi i uspori širenje ne znam da li može da uništi postojeće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2018 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super hvalaaa joooj na UV lampu sam i zaboravila 😱
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 3:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napredak je i vise nego ocigledan, sad sam bacio pogleda na prethodne strane. Za nekompatibilnost riba se slazem, ali to je vec do tebe. Nase je samo da skrenemo paznju. Sto se tice biljaka, kamenja, grana, na tom polju tek treba da eksperimentises, samo lagano i strpljivo.
I jos jedna bitna stvar, i iz mog, a i iz tudjeg iskustva. Ponekad, sto ih vise mazis, pazis i brines o njima, stvari jedna za drugom polaze naopako. Drugim recima, akvarijum je koliko toliko sazreo i postao stabilan, najbolji deo ti tek predstoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala i da jasno mi je sve da treba da se opustim ali kao početnik uvek imam nekih pitanja,izvinite...😔 kao na primer šta bih mu se ovo moglo desiti?na još jednom ancistrusu je slična situacija. Imam jednog agresivnog ancistrusa Da li j je moguće da je on ovo uradio?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće da se tuku,zbog teritorije,parenja,pećine, nemaš dovoljno mesta gde da se svi sakriju i uvuku vidim na slikama da koriste ovaj veliki kamen sa šupljinama ali nije to to.Improvizuj im još 2-3 pećine od plastične cevi,flaše,saksije pogledaj već na Youtubu razne varijante šta ti je najlakše i naj lepše da bude prikriveno kamenjem ili biljkama.Evo jedan link za početak pa tu ima i gomila ostalih primera.

https://www.youtube.com/watch?v=JZUhZPnHq_Y
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License