Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dobio sam akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 3:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvanje je sasvim dovoljno. Ja vecinu nisam ni kuvao (bili su preveliki), vec su samo isli pod vrelu vodu. Naravno, podrazumeva se ciscenje od bilo kakvih mehanickih necistoca, kao i guljenje kore ako je ostala na nekim mestima.
Moj savet - hranljivu podlogu sada batali. Biljke koje imas nisu zahtevne i mogu rasti u tim uslovima. Ako bas hoces da ih hranis, neka to bude neka od tecnih prihrana. A hranljiva pogloda neka saceka neku drugu postavku ili novi akvarijum, pa sve po redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 3:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se panja tice najbolje je ciscenje manganom, ali ako nisi koristio mangan do sada plus nisi siguran da neces preterati sa dodavanjem na odredjenu litrazu vode po meri koristi obicnu kuhinjsu so. Potopi ga na 48 sati u vrelu slanu vodu sve ce bakterije da pobije, Zatim ga dobro isperi i resen panj, naravno ukoliko nemas serpu u kojoj mozes da ga prokuvas. Sto se zemlje tice mozes da je peces, zamotanu u aluminijumsku foliju slobodno na 200-250C 10-15 minuta, a mozes i u kofu/lavor vode da ubacis zemlju malo promesas rukom/varjacom/parcetom drveta cime god, ostavis par sati da se slegne odspes gornji deo vode i ponovis jos jednom ili dva puta, zavisno od toga da li ce nesto da isplivava jos na povrsinu. Kada to sve "ocistis" od plutajucih stvari doli vrelu vodu iz bojlera ili kljucalu prespi preko sacekaj da se ohladi i spremno je za dalju proceduru..

Sto se tice svetla prati stanje biljaka u naredne dve nedelje pa ako treba zameni rasveu ili ubaci anubije i mikrozorume, oni hoce lepo da rastu po slabojim svetlom.

Inace jos jedna stvar akvarijum je 160L po dimenzijama koje si dao, ne 120L. Wink Ukoliko je sve to "radilo" kod brata trebalo bi da radi i kod tebe.. samo dodaj jos par koridorasa da prave drusto ovom trenutno jednom, naravno ukoliko je moguce..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam dodao jos jednog koridorasa i zlatnog ancitrusa.

Biljke za sad izgledaju dobro, drezga je pocela da napreduje, a i na limun raste,

Panj jps uvek kuvam, jer ispusta boju, ali mnogo manje, oljustio sam ostatke kore sa njega, i oprao ga masinom za pranje auta, naravno bez hemije.

Podloga ce morati malo da saceka, jer moram da nabavim akvarijum u koji cu smestiti ribe, dok sve to ponovo formiram.

Hvala na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drezga i limun rastu samo sa vodom, jer se hrane i preko vodene kolone, ukoliko hoces da bas limun divlja dodaj mu hranjivu podlogu. Ne moras da formiras ponovo. Mozes naravno, ali mozes i da zamrznes zemlju pa da je dodas zamrznutu ispod biljki ne mora to da bude po celom dnu akvarijuma, vec samo kao sto rekoh isod biljki. U kese za zamrzivac napravis 10x10 ili 5x5 ploce od po 1 cm pa redjas po dnu akvarijuma zamrznute, malo haosa moze da bude ukoliko se dugo ceka da se postavi na zeljeno mesto, ali to se sifonira i nista nije strasno.

Ubaci panj u akvarijum i ne razmisljaj to malo tanina nece skoditi ribama. Jedino ukoliko ce tebi smetati na oko malo zuckasta voda..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, vec sutra cu ubaciti panj, i podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Jos jedna prinova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2018 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' zna neko koji je ovo puz?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2018 7:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ramshorn puž, korisna živuljka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2018 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam ga dobio uz drezgu. Nadam se samo da nece mnogo da se razmnoze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2018 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko preteras sa hranom za ribe i ne odrzavas akvarijum (u vidu da pustas trulo lisce da stoji u akvarijumu duzi vremenski period) moguce je da ce se prenamnoziti, ali se uvek mogu kontrolisati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zupljanin




Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 2
Lokacija: Lacisled

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2018 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, imam nenormalan problem sa puzevima, ne da su se razmnozili, nego vise ne znam sta da radim sa njima. Je l,' imate neki savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2018 6:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta tema kako se prave zamke za puzeve, a mozes i da uzmes 2 kom. helena puza pa da ti oni odrzavaju brojno stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2018 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tri meseca dve helene rešile problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License