Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kocka 45l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je standardna zelena barska koja u prvom stadijumu lici na praskastu/tackastu. Pusti par pelcera ricije da pluta po povrsini, brze ce da upija elemente iz vode, plus ce brze da se razraste, a i blokirace malo svetlo dok se akvarijum dovede u red.

Ukoliko si u mogucnosti da nabavis theodoxuse ili zebraste neritine ubaci ih sada slobodno, ali smanji malo unos co2 pa postepeno kroz par meseci pojacaj da ih naviknes, jer su osetljiviji po tom pitanju ukoliko naglo predju iz jednog u drugi sistem ili ukoliko ti se ne dodaje zivi svet nabavi rotalu da jede elemente iz voe lako ces je ukloniti posle ukoliko ti nije u planu da bude u akvarijumu.

Imam dvaa pitanja od kojih je jedno mozda malo cudno ali..

Da li si kojim slucajem oprao pesak pa stavio u akvarijum pa cekao par dana da ga napunis, a za to vreme je bio vlazan u akvarijumu sve zajedno sa hranjivom podlogom i osmokotom, a i bonus je sto je akvarijum otvorenog tipa?

Koji je razlog sto si poceo da dodajes gvodze u novoformirani sistem gde imas osmokot koji tek pocinje da pusta elemente u vodennu kolonu, a jos dodatno nema crvenih biljaka da ga trose?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 8:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 3:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnicke greske, ali nista neresivo, ne brini. Samo uradi kako ti je receno. Smanji svetlo, prestani s hemijom (rano je za nju) i dodaj jos biljaka. Makar i neke koje ti se ne svidjaju, ali bitno je da ih u pocetku bude dovoljno kako bi se sistem stabilizovao i sve hranljive materije isle na pravo mesto.
Takodje, znaj da je mnogo vaznije otkloniti uzrok nastanka algi nego same alge. Kad otklonis uzrok, one nestanu zajedno s njim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam stigao da odgovorim, primenio sam par stvaricica pa kasnije nesto nisam imao puno vremena. U svakom slucaju velko hvala sa savetma, pogotovo za ricciu! Smile Pre par meseci sam krenuo aktivno da formiram akvarijum (sa strpljenjem) i za sad to izgleda ovako:
U pocetku pre 4 meseca,
Image

Onda malo poboljsanja posle mesec dana:


Image

Tu su doleteli prvi stavnonici:

Image

Image

Danas sam prilicno zadovoljan izglednom, ali uvek ima mesta za napredak:


Image


Doziram mirko i makro elemente, uz to co2 (2meh/sec) i FE. Velika je dzungla, znam to odlicno, ali nekako mi je drazi ovakav nego da ga osisam Smile

Imam riccie dosta, ako nekom bude trebala neka pusti pm, i bice uvek sisanja koje sam zeljan da podelim pocetnicima kao sto sam i ja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf... Definitivno volim ovakve džungle! Svaka čast!!!
Šta još planiraš od živog sveta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na ribice, puževe, kozice... riba pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pecinac ::
Uf... Definitivno volim ovakve džungle! Svaka čast!!!
Šta još planiraš od živog sveta?



Planiram uskoro da ubacim jato od microrasbora galaxy, uz to da dodam kozice i tu bih se zaustavio, mislim da ce biti sasvim dovoljno za sad Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličan izbor, samo galaxy ubaci više (bar 15 kom.), možda su neki dinar više,
ali vredne svake pare. Ovo je samo preporuka uz tako lep akvarijum. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Odličan izbor, samo galaxy ubaci više (bar 15 kom.), možda su neki dinar više,
ali vredne svake pare. Ovo je samo preporuka uz tako lep akvarijum. Pozdrav !


Upravo sam tako i planirao, hvala Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2019 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, odustao sam od rasbora i ubacio jato neonki (koje su plasljive, valjda ce se prilagoditi uskoro uslovima)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stara kocka 35cm Peku Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 02, 2020 2:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 35x35x35 No 1 Morski Akvarijumi 10 Sub Maj 25, 2019 11:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 70x70x70 Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 3 Ned Feb 24, 2019 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kocka 64l Dado87 Morski Akvarijumi 121 Sub Okt 21, 2017 12:55 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License