Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Divna ideja hvala mnogo odmah se bacam na posao 🤗
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 11:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj par različitih veličina,dubina, širina, pa kad vidiš šta im odgovara i koje koriste posle možeš da izbaciš ili dodaješ drugačije.Očekujemo slike sa novitetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo koleginice,kako napreduje akvarijum, nema te dugo sa novostima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heejjj pa ne bih zelela da budem previše dosadna hihihi ide fino,sada čitam i razmišljam o unapređenju filter mase i rasvete ali treba mi još puno da skontala kako šta itd,inače sve ribice na broju,mrestili mi se ancistrus-a i iz prvog mjesta sam spasila 4 kom jer su bili u zajedničkom akvarijumu a sada iz drugog ja mislim da će ih biti bar 50 jer sam kupila drugi akvarijum od 50l i kada su se mrestile prebacila tatu i kamen(pecinu) u taj,još koji dan pa će izaći napolje i u tom imam još 4 gupike š tim da je jedna na samrti izgleda je kičmu povredila pa uopšte ne koristi repno peraje...i tako trudim se da čitam dosta i kontam da sam se ustosila sa održavanjem akvarijuma 😊😊 kupila jos koje drvce i sada naručila kokosove pećine za ove ribice na dnu... Hvala puno na interesovanju za moj napredak muž me je ubedio da sam mnogo dosadna sa pitanjima ovde ali šta ću kada nisam baš baš ništa znala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pa drago mi je da je sve u redu i da ti dobro ide i napreduje i da se već proširuješ sa novim a i za podmladak.za filter materijal najbolje Seachem matrix ili Jbl micromac za kanister a mogla bi i da nam opišeš opremu na tom novom.Stavi slike od oba da vidimo kako izgledaju i veliki i mali.Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paaa interesantno mi je jako i trudim se da imam sve neophodno,razmišljala sam da predjem na diskuse ali me je strah jer su osetljivi a i o ciklidima sam razmišljala oni su mi prelepi ali nisam ljubitelj agresije i ovi me skalari nekada ljute 😁 Taj JBL micromac sam našla nije skupo a umesto čega to da stavim? U manjem imam led svetlo jednu od samo 9w ali imam dve biljcice i vidim da ok napreduju,grejac od 50w i tetra in400 sa samo jednim sundjerom izgleda mi ok za sada,šta vi mislite? I otkada imam dva "sijamca" algara (nisam sigurna da su baš oni jer im se sara na repu ne završava baš sa spicem)jedna mi biljka u velikom akvarijumu stalno tamni a oni je baš vole "cistiti" a slike cu rado da podelim sa vama sutra 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Maj 27, 2018 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image

Evo ih sličice i rado ću primiti predloge,kritike i pohvale 😁😁😁 taj veliki kamen u malom je iz velikog akvarijuma i biće vraćen na mesto po izlasku bebica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 27, 2018 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AAA lepo se ovaj veliki već zeleni samo još desno pozadi da se popuni.Ovaj kamen je veliki i za veliki a kamoli mali akvarijum,kad ga vratiš zakloni ga i pokrij biljkama da ne odskače toliko sam go od ostatka a i lepše mi sad bez njega izgleda. Filter materijal bi trebalo da može da stane još bez vađenja samo da presložiš postojeće i dodaš kolko može. na primer sunđer i vata u jednu,u drugoj ti je keramika fabrička i treća ti ostane slobodna za micromac par litara.Ako nemože tako da se stisne onda zajedno sa starom keramikom deo ili preko vate kolko može do vrha fioke.Taj fabrički u novom je verovatno kako kažeš za sad dovoljan 4-5 odraslih ali kad tih 50 beba porastu oni mnogo jedu i prljaju teško će ih taj samo sunđer održavati. Srećan uzgoj i slobodno se javljaj sa vestima,novitetima i pitanjima kolko god treba,rado gledamo napredak i promene.Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Maj 27, 2018 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala 🤗 u velikom biljke svake druge nedelje tj svako drugo menjanje vode skraćujem(nisam sigurna kako da ih rasadim) jer sve izraste pa zakloni svetlo a i stvore mi se one masne naslage na mestima gde nema talasanja vode zbog biljaka a i pistije sam bacala par puta jer baš brzo se razmnozava. Na to mesto ide kamen a nisam sadila bilje jer želim da im ostavim mesta za plivanje tj jedan deo da bude čist ali kontam da si ipak u pravu videćemo koju ćemo biljcicu posaditi tu. Filter imam ovako u kanistru (odozgo na dole) vata,keramičke perlice,vata ispod njih,bio kugle,vata ispod njih i treća fioka tanak sloj vate i onaj debeli plavi sundjer. Imam mesta gde da stavim jer mi ni jedna nije baš baš puna mogla bis negde sloj vate da izbacim i stavim to?. Mozete lii mi reci koliko često perete crevo od filtera ono usisno? Bebice planiram da prodam ili poklonim samo bih neke zadržala a da stavim tanak sloj vate još u filter ? Ili mislite da mi treba i biološka filtraciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 27, 2018 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma da netreba ti vata na vrhu gde je keramika,posle sunđera koliko stane do vrha u najdonjoj i može i još jedan sloj na dnu srednje ispod kugli koliko stane i posle biološki materijali(kugle i keramika).A u taj mali mislim isto na biološke što i sama znaš al nevredi ti u njega nemože ništa da se modifikuje kad je mali i takav dizajn celom površinom ulazi voda,neznam ni vatu gde bi stavila a i ona bi samo skupljala sitnije mrvice mehanički što i već sunđer dovoljno dobro radi.
Ja sam na tu usisnu cev stavio sunđer pa njega čistim svake nedelje kad menjam vodu jer se na njemu skupe listići i trunje tako da to krupno đubre ni ne ode u filter.Ako misliš na crevo iznutra one braon crne alge sloj što se navata možda 1 mesečno kad čistiš kanister ili ređe ako ne smanjuje protok značajno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Maj 27, 2018 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumela sam biće odradjeno 😊 zaovaj malo ćemo videti pa ako ne bude ovaj ok onda cu uzeti neki kanistercic 😀 mada u suštini ne planiram u taj da ubacujem nešto puno ribica ovo što imam i to je to ali biće mladji ako Bog da pa će mi u slabom slucaju trebati veći uh videćemo po potrebi 😁 da mislim na usisno crevo celom dužinom kod mene je 1.7m ja mislim pre dve nedelje sa ga prvi put skidala i prala bio je prljav a sada posle dve nedelje je isto tako prljav kao i onda posle 3 meseca, to je alga? I ako mozes još samo da mi kažeš trazila sam svugde ali nisam našla kako da koristim UV lampu koju imam u filteru tj kako vremenski da je palim i gasim da ne ubije i dobre bakterije?Na koji vremenski interval? Hvala puno i veliki Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 27, 2018 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa uv lampu koriste neki non stop pa jedan dan u nedelji je odmore a kod tebe nema problema sa nekim ogromnim algama ni bolestima itd tako da ti za preventivu mislim dovoljno 2x nedeljno po 4-5sati ili kad dodaš nove bijke i ribe ili vidiš da su se alge nakupile onda možeš i par dana dok ne nestanu.ne može ona da ti uništi korisne bakterije one su u biološkom filter materijalu a on ne dolazi u kontakt sa lampom samo voda iz akvarijuma koja prelazi preko lampe.Lampa ima rok trajanja oko 8000 sati tako da traje i non stop uključena malo manje od godine a pošto je štediš i povremeno pališ može da ti potraje i mnogo duže.Možda ti pomogne i sa tim naslagama u crevu da se sporije nakupe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok sada mi je jasnije. Hvala na svemu i puno pozdrava!!!!🤗 do sledećeg napretka/noviteta/pitanja 😁😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej pozdrav 🤗 poručila sam potopi filter sa dve fiokice za mali akvarijum i JBL micromac i još 1 kg keramičkih prstenova pa ću da pojačan filtraciju u velikom akvarijumu i nadam se da biti bolje u malom jer su mi 2 gupike uginule a malih imam preko 50 kao mravi su. Nadam se da će biti ok. Nitrat mi je 10 u oba to mi baš ne ide na dole ali ni ne raste. U velikom sam prosle nedelje kupila par gourami kako su oni došli imam penu stalno na površini gde mi je pistia i kupila sam 2 patuljasta gourami u mali akvarijum ali su trenutno u velikom jer diraju bebe ancistruse i sada sam primetila da mi pleko ima krivo peraje kada skupi i na kraju belo čitala dam o raspadanju paraja pa se uplaših inače sve ostale su ok postavicu sliku pa ako možete da mi kažete jel bih trebala tretirati? Upalila sam danas uv lampu i imam neko sredstvo za te najčešće bolesti postavicu sliku i toga. I još jedno pitanje uskoro idem na godišnji na 2 nedelje a nemam kome da ostavim da brine o njima pa šta mislite o onim jedno nedeljnim plocicama hranom? I da li ce biti problema zbog nemenjanja vode?
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Da li je ovo ich? Sada sam primetila na par njih po jednu do 2 ovakve bele tačkice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License