Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 savet za selidbu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lordofinsomnia
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 8:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima.

U sledecih mesec dana treba da se preselim. Imam akvarijum od 200l (100x40x50 sirina, dubina, visina), kao i odgovarajuci posebno pravljen sto za akvarijum.
Samo staklo je tesko oko 20kg-30kg, plus biljke i podloga 30-40kg.
Imam ideju da ispraznim vodu iz akvarijuma i da najveci deo vode sacuvam u kanistere. Ribice i puzeve da stavim u posebne tegle, a da biljke i podlogu bih ostavio.
Pa tako da krenem sa selidbom. Imam par pitanja.

Ako ostavim podlogu i biljke, da li postoji sansa da donje staklo pukne?
Da li je bolje da izvadim i celu podlogu?
Da li je neko vec izvodio ovakve poduhvate?
Cak sam imao ideju i da prefarbam sto, ali sumnjam da cu moci posto nemam gde da stavim akavrijum dok se sto farba.

U nedostatku boljeg mesta postavio sam temu ovde, ako neko smatra da postoji bolje mesto, nek prebaci temu. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 8:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moj akvarijum selio proslog Oktobra.
Takodje sam ostavio podlogu i sav prateci hard unutar akvarijuma.
Akvarium sam postavio na paletu , dobro upakovao i preneo, doduse uz poteskoce, jer je natopljena podloga bila prilicno teska.
Nas cetvorica smo ga jedva prebacilii.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lordofinsomnia
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, dobra ideja. Pokusacu tako nesto. Koja je dimenzija tvog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije su (Š:107 D:49 V:55), i u njega sam ubacio oko 15kg sljunka za podlogu, suvog. Ko zna koliko je tezak kada se natopi.
+ dva velika kamena i panjevi sa kamenjem koje ih je drzalo na dnu.
Kada sam uzimao akvarijum, kolega i ja smo ga sami uneli , a obojica smo "krsni" momci.

A kada sam selio iz stana u stan, kao sto rekoh nas cetvorica smo se namucili da ga iznesemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lordofinsomnia
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam unosio akvarijum i ja sma nosio sa drugarom, stim da nas dvojca i nismo nesto krsni. Smile
Ok, bice veselo. Doduse i ta paleta je teska.
Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam da li si primetio , kod mene su krsni stavljeni pod navodnike Wink
Paleta ima negde oko 10kg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lordofinsomnia
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy. nisam Very Happy, sad vidim, da bice to veselo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License