Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filtracija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Beshla
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd - Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Vratio sam se akvaristici posle nekih 15-ak godina. Odkad pamtim, u kući su mi uvek bili akvarijumi, prvo očevi, a onda moji. Bilo je tu i uspešnog razmnožavanja, malo prodaje za džeparac...dok nisu došli klinci i ženino raščišćavanje svega suvišnog u stanu. Pre par dana sam nabavio prazan akvarijum od 85 l sa unutrašnjim filterom Atman f103. Formirao sam akvarijum tako da sam na dno stavio oko 2cm prokuvanu i oceđenu 'čarobnu zemlju', a preko nje 3-5 cm krupnog peska (opranog naravno). Za sada nisam stavio ni biljke ni drvo, kamen i sl. Iz filtera sam izvadio ona dva fabrička sunđera jer mi deluju prilično 'tanko' i stavio slojeve ređeg i gušćeg sunđera, aktivni ugalj i siporax. Dodao sam 30ml Easy life - Filter mediuma. Problem je što je voda i posle 24h još blago mutna. Prvi put koristim unutrašnji filter pa me interesuje da li je možđa malog kapaciteta za ovaj akvarijum? U 'moje' vreme Smile kada sam imao spoljašnje filtere, voda se uglavnom izbistri preko noći, znači za 10-ak sati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 10:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega dobrodosao nazad medju akvariste. Mogu da ti kazem iz licnog iskustva, obzirom da i ja trenutno formiram jedan akvarijum, belilo se zadrzalo nekoliko dana dok filter nije odradio svoje, tako da ne moras brinuti, to je normalna pojava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Beshla
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd - Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Pre svega dobrodosao nazad medju akvariste. Mogu da ti kazem iz licnog iskustva, obzirom da i ja trenutno formiram jedan akvarijum, belilo se zadrzalo nekoliko dana dok filter nije odradio svoje, tako da ne moras brinuti, to je normalna pojava.


Voda je više svetlo žućkosto-zelenkasta. Nemoguće da su se alge razmnožile posle pola dana!? Eeee u moje vreme se sve dezinfikovalo kalijum-permangnataom i posle 2-3 dana staviš ribice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sad mozes da dizinfikujes sve, hidrogen 3%, hipermangan, so i voda... Meni je najsigurnije kljucala voda, nema hemije i ne razmisljam. Kakvu si vodu sipao, iz cesme, kupovnu, nesto trece?

Moguce da ti zemlja jos uvek pusta sve i svasta, ipak je zemlja u pitanju, ubaci biljke da i one filtriraju vodu ici ce brze. Koliko je krupan taj pesak sto si ubacio?

Easy life filter medium je bele boje, nzm da li si obratio paznju na to, cini mi se da si preterao sa kolicinom od 30ml. Ide 10ml na 50l, znaci da si sipao duplu dozu otprilike. Sacekaj jos dan, dva, i probaj sa plutajucim biljkama, fantasticne su za filtraciju u pocetku, a i kasnije isto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sry sad za 2 poruke, imaj u vidu da u akvarijumu nemas 85l vode, nekoliko cm zemlje i peska, sto automatski smanjuje kolicinu vode. Smanji sledecu dozu easy life-a na 15ml kad budes sipao za 7 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Beshla
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd - Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi ::
...Easy life filter medium je bele boje, nzm da li si obratio paznju na to, cini mi se da si preterao sa kolicinom od 30ml. Ide 10ml na 50l, znaci da si sipao duplu dozu otprilike. Sacekaj jos dan, dva, i probaj sa plutajucim biljkama, fantasticne su za filtraciju u pocetku, a i kasnije isto Smile


Pesak je tu od 2-3-5mm, a u uputstvu za Filter medium stoji 10ml na 30l. Piše čak i ako sipamo veću dozu da nije greška... Pretpostavljam da zemlja ispod peska ispušta boju. Ubaciću dosta biljaka, izmeriću pH, pa ću da vidim šta dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja greska, pomesala sam easy start easy life sa filter medijumom. Jos uvek nemas ni formiran filter, korisne bakterije, isfiltrirace se, samo treba malo vremena dok se sistem ne stabilise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Beshla
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd - Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Beshla ::
Pozdrav svima,
Vratio sam se akvaristici posle nekih 15-ak godina. Odkad pamtim, u kući su mi uvek bili akvarijumi, prvo očevi, a onda moji. Bilo je tu i uspešnog razmnožavanja, malo prodaje za džeparac...dok nisu došli klinci i ženino raščišćavanje svega suvišnog u stanu. Pre par dana sam nabavio prazan akvarijum od 85 l sa unutrašnjim filterom Atman f103. Formirao sam akvarijum tako da sam na dno stavio oko 2cm prokuvanu i oceđenu 'čarobnu zemlju', a preko nje 3-5 cm krupnog peska (opranog naravno). Za sada nisam stavio ni biljke ni drvo, kamen i sl. Iz filtera sam izvadio ona dva fabrička sunđera jer mi deluju prilično 'tanko' i stavio slojeve ređeg i gušćeg sunđera, aktivni ugalj i siporax. Dodao sam 30ml Easy life - Filter mediuma. Problem je što je voda i posle 24h još blago mutna. Prvi put koristim unutrašnji filter pa me interesuje da li je možđa malog kapaciteta za ovaj akvarijum? U 'moje' vreme Smile kada sam imao spoljašnje filtere, voda se uglavnom izbistri preko noći, znači za 10-ak sati...


Evo, i posle 7 dana voda je žućkasta... Odlučio sam da izbacim unutrašnji filter (Atman 103) i stavljam veći spoljašnji (30x10x30)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo komšija.

Vidim Ksendži ovde zavodi red Smile

Nije ti do filtera sigurno. Taj filter koji si imao je sasvim dovoljan za tu litražu. Medjutim nisi ni pogrešio što si stavio veći.

Stavljanje zemlje u akvarijum ima kao nus pojavu to zamućenje na malo duže staze. Veći filter ne znači po meni i bržu filtraciju jer zemlja polako ispušta boju. Ali suština je da to ne smeta ništa. Tako da odradi ti sve što treba i biće sve u redu.

Ma iskusan si ti lisac samo se praviš Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Beshla
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd - Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Zdravo komšija.

Vidim Ksendži ovde zavodi red Smile

Nije ti do filtera sigurno. Taj filter koji si imao je sasvim dovoljan za tu litražu. Medjutim nisi ni pogrešio što si stavio veći.

Stavljanje zemlje u akvarijum ima kao nus pojavu to zamućenje na malo duže staze. Veći filter ne znači po meni i bržu filtraciju jer zemlja polako ispušta boju. Ali suština je da to ne smeta ništa. Tako da odradi ti sve što treba i biće sve u redu.

Ma iskusan si ti lisac samo se praviš Wink


Smile Provalio si me... samo proveravam kakve su ove nove generacije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Veći filter ne znači po meni i bržu filtraciju


Pumpa od 900l/h kroz tako malo filter materijala nije filtracija vec predfiltracija, pisano je o tome na forumu... protok vode kroz filter materijal. Wink

Ti unutrasnji filteri su ekstra kao pumpa za spoljne filtere samo je napunis filter vatom da pokupi ono sto se odlepi od sundjera iz spoljnog. Bar sam ja to radio nisam morao da vadim svu filter masu da bih ocistio dno filtera samo izvadim pumpu i promenim vatu. Ni kad sam u 80l imao 100tinak zivorotki voda mi nije bila mutna.

Easy FM sipas u postojeci sistem da ga precisti, direktno u akvarijum slan ili sladak za oba sistema je dobar. Nema razloga da preciscavas vodu pri formiranju akvarijuma. Nadji neku dobru knjigu ili seriju i zaboravi na akvarijum narednih 15tak dana pusti sistem da se ciklira kako treba.

Ako mozes dodaj jos peska/sljunka 5 cm je malo za koren a tanko da pokrije zemlju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Beshla
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd - Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2018 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavljen spoljni filter i voda napokon bistra... Ostaje mi višak nov unutrašnji filter Atman AT-F103 pa ako nekom treba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povratnik, kombinirana filtracija /// belosija Filteri i pumpe 2 Sub Jan 23, 2021 10:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracija za morski peconis Morska Akvaristika 2 Čet Okt 31, 2019 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj akvarijum oko 90 l unutrasnja fil... Aluk3s Početak u akvaristici 11 Sub Apr 08, 2017 1:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest filtracija - NP Pro i Pro ... Aquashop Aquashop 1 Sre Apr 20, 2016 12:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bioloska filtracija, keramicke perle ... Mark Filteri i pumpe 6 Čet Mar 31, 2016 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License