Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led reflektor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Biberče molim te stavi sliku akvarijuma sa tim reflektorom ako možeš,bilo bi korisno i zanimljivo verujem u drugima i meni da vidimo.


chaosad - kada je reč o LED reflektorima (ako su kineski, a većinom jesu,štagod da piše na njima),
imaj u vidu da jačina koja je navedena u watima je u stvarnosti manja od onog što piše na reflektoru (provereno). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

akuar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam resio da probam sa ovim led reflektorima pa da vidim kako ce ici. Bio sam u jednoj prodavnici i pitao za led reflektor od 30w i imali su 2 modela. Jedan je model sa 2700 lumena i sa jednom diodom a drugi sa 2400 lumena i sa vise dioda i plus je prvi model jeftiniji, cak sam mislio odmah da uzmem taj prvi model ali mi je prodavac rekao da je bez obzira na to drugi model kvalitetniji i daje vise svetlosti i da su oni cak testirali jedan pored drugog i da drugi model definitivno daje jace svetlo. Na sve to prvi model nema uopste garanciju a drugi model ima garanciju od godinu dana. To sve lepo pise na kutijama licno sam video znaci prvi model 2700 a drugi 2400 lumena a ostalo je standardno 50 hiljada sati, oba su slim, 6500k. Kao sto rekoh vec iako sam u prvom trenutku mislio da uzmem odmah ovaj prvi model sad sve vise vucem na ovaj drugi model iako ima manji broj lumena (bar po specifikacijama) a posebno zbog garancije. Neko iskustvo, neki savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akuar - obrati pažnju na dimenzije svog akvarijuma, da li ti je potreban jedan ili više
takvih reflektora , i što je najvažnije obrati pažnju na visinu vodenog stuba kako bi
svetlost dopirala do dna. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
akuar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam zaboravio da pomenem ali u planu su 2 reflektora da bi pokrila ceo akvarijum a visina vodenog stuba je 30-35cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako već hočeš da gledaš neko brzo rešenje onda gledaj reflektore koji imaju visok CRI 90+. Kod leda za akvarijum ti je to jako bitno. Kod običnih kineskih čipova sa cri 70 boje će biti katastrofa. Ako mi ne veruješ ako imaš malo bolji mob upali blic pa pogledaj kako izgledaju Uskršnja jaja u odnosu na to kako izgledaju pod led sijalicom od 150-200din. Led nije uvek unapredjenje. lako možeš dobiti akvarijum koji izgleda lepo samo u photoshopu.

Svakom toplo preporučujem da ili napravi ili pita nekoga sa foruma da mu napravi led rasvetu i da ne koristi led reflektore. Izacice isto ili manje u odnosu na lex reflektore a biće bolje.

Već ti je Vuk napisao da su svi ti reflektori namerno oslabljeni. Razlog je taj što se ti multičipovi jako greju a kućište u koje su stavljeni nije neki pasivni hladnjak pa ih namerno ne guraju na preporučenim vrednostima nego daleko ispod. Pošto je to jedna vrsta analogna dimovanja" realan gubitak svetla je možda 40tak procenata kod većine kineskih reflektora u odnosu na to koliko čip može pod normalnim uslovima da proizvede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reflektor laik92 Rasveta 7 Sub Feb 03, 2018 5:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led reflektor Infinity Rasveta 9 Ned Okt 22, 2017 6:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Reflektor i Amatura za T5 kale Uradi Sam (DIY) 3 Sre Apr 05, 2017 8:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led reflektor problem aleksandar922 Rasveta 4 Ned Avg 14, 2016 11:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura, reflektor, sijalice, prigus... UrosBGD Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 31, 2016 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License