Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest zebrica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, upravo mi se zebrica omrestila pa me zanima sta tacno dalje, dozirao sam mycopur ali ne znam da li da dignem temperaturu kakvo svetlo i cirkulaciju vode da podesim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 9:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
bojim se samo da ne bude kao pre par meseci kada se sve slicno odigralo i nakon 4 dana se nista nije izleglo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2018 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo sa videh par malisana kako lezi na dnu akvrijuma, kada sam prosao mrezicom iznad njih poceli su da plivaju sto znaci da su zivi i zdravi, e sad molim vas da mi kazete ko je imao iskustva sa mladjom zebrice sa cime da ih hranim dok ne porastu dovoljno za artemiju, infuzorije nemam tako da im mogu dati samo zumance ili neku drugu usitnjenu hranu imam trenutno samo listice Dajana Immunal suseni tubifex i crvene proteinske granulice. i ako neko zna kada ce moci da jedu artemiju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2018 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko u glavnom akvarijumu imas neku mahovinu ili trulo lisce bilo koje biljke ili biljku koja se raspada i truli ubaci u taj akvarijum gde ti je mladj zebrica, jer u toj mahovini i trulom liscu ima gomile mikro organizama kojima se mladj moze hraniti u prvih par dana.

Postoji jos jedan metod, ali je rizican tacnije sifonira se glavni akvarijum i dobro procedi voda od prljavstine ubaci u neki lavor ili teglu i doda par listova bilo koje biljke iz akvarijuma, zatim se ta prljavo cista voda stavi ispod jakog svetla (pozeljno je dodati i par kapi djubriva za bilje) na 16-24h i trebalo bi da se pojavi gomila mikrooganizama koju mladj moze da jede. Kazem jako rizican, jer moguce je da se nadju i neke bakterije koje mogu da pobiju mladj ukliko nije redovno odrzavan glavni akvarijum iz kojeg se uzima voda.

Sa suvom hranom (listici, granule..) se mogu hraniti tako sto se deo akvarijumske vode u kojoj je mladj sipa u flasicu od pola litre do pola (jedna casa od 2dl je sasvim dovoljno), zatim ubaci suva hrana i dobro promucka dok se ta hrana ne rastopi, tacnije da postane mutna voda bez vidnog trunja pa se pipetom dodaje po par kapi na po par sati u akvarijum sa mladima.

Ukoliko imas puzeve ubaci i njih u taj akvarijum da jedu ostatak hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2018 7:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala legedo mnogo si mi pomogao, jako lepo i detaljno si objasnio. danas je trece jutro tako da cu sa puzevima sacekati jos koji dan dok se sve ribice izlegu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2018 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda parametri vode nisu odgovarali za ribice, svega 20ak je danas proplivalo ostale leze na dnu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2018 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je do sada najlepse iskustvo u akvaristici, malisani napreduju sasvim solidno hranim ih samo zumancetom ali mi se cini da na stranicama akvarijuma imaju neke mikro bubice koje malisani takodje jedu, skontao sam da su bubice jer se krecu suprotno strujanju vode tako da to ne moze biti mrvica zumanceta... jos malo pa artemija onda se nadam brzem napredku Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License