Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filter sa zazorom i 3d pozadinom - lose strane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da iznesem svoja iskustva sa problemom koji mi se povremeno javlja.
Naime, imam akvarijum sa trokomornim filterom duz cele zadnje strane u sklopu samog akvarijuma i zazorom duz cele ivice za taloznik sa leve, dok mi je pumpa u skroz desnoj komori.
Filter je sakriven sa 3d pozadinom.

Filter super obavlja svoju funkciju, da neko ne pomisli da mi je filtracija losa... Smile
ALI, evo vec peta ribica za 8 meseci je stradala zbog njega, tj. zbog razmaka izmedju ivice stakla sa leve strane i same 3d pozadine.
Smotane ribice ocigledno zbog strujanja vode ka talozniku plivaju u tom smeru i jednostavno se zaglave izmedju stakla i 3d pozadine i tu je onda kraj njihove karijere, ako ne uspem na vreme da ih primetim da su se zaglavile. To se desava samo dok su ribice jako male, sa odraslim nema tih problema , pa su tako do sada stradale 2 razbore, 2 neonke i evo danas 1 rodosromus...

Sve ovo pisem da prilikom pravljenja akvarijuma obratite paznju na taj detalj, kako vam se ne bi desavale ove stvari.

Evo slika danasnjeg smotanka... Kozice su vec krenule da oblizuju brkove.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 6:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rešenje ti je da u zazor naguraš pelon vate ili zankog akvarističkog sunđera ....
loša starana toga je što ćeš smanjiti protok vode u zazoru i šzo će ti se ta vata brzo prljati pa je moraš češće menjati....

ne pada mi ništa drugo na pamet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa iskreno perlon vatom ili sunđerom mislim da bi taložnik izgubio svaku funkciju!

Ne znam na koji način se stavlja 3D pozadina, nisam ni gledao ni imao iskustva, ali pre će biti da je trebalo sa te strane malo smanjiti pozadinu,
odnosno napraviti veći prostor između pozadine i stakla, taman toliko da se ne zaglavljuju, ili ta ivica pozadine je u tom delu trebala da bude celom
visinom debljine 0,1mm pa onda ne bi imalo prostora za zaglavljivanje.

Moje mišljenje, možda i pogrešno, ali zašto da ne da me neko i ispravi ako grešim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako nemozes da zabranis da udju ti im omoguci da mogu i da izadju odatle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini, jedini problem je 3d pozadina, jer na ovaj nacin kako je postavljena stvara jako dugacak uzak prostor izmedju nje i stakla i onda jednostavno ribica se zaglavi. Da je tu drugacije napravljena pozadina, tj. da je tu odmah krenula neka kosina, a ne ovako ravno da stoji, ne bi bilo problema. Bar 4,5 puta do sada sam primetio kada se zaglave, ja ih sa necim pipnem i one krenu da se koprcaju i odglave se i vrate u akvarijum. Jednom sam razboru nasao u talozniku, nepovredjenu i samo je vratio u akvarijum i sve ok.
Problem je samo dok su ribice jako sitne, cim malo porastu, prestaju da se tamo motaju, tako je bilo i sa razborama i sa neonkama, a nadam se da ce tako biti i sa rodostomusima. Jedino su jos oni sitni i smotani! Smile

Ne planiram nista da budzim, ubacujem, pregradjujem itd. Jednostavno cu sacekati da odrastu ribe i nema problema...

Poenta je daskrenem paznju, da ako neko planira da pravi pozadinu, ipak tom delu gde je zazor posveti vise paznje, da mu se ne desava ovo sto i meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O.o to ti se dešava jer nemaš prelivnu rešetku češalj ili kako god je krštena.
Image
Većina ljudi je stavlja da bi sprečila ulazak riba gde im nije mesto i pomogla razbijanju masnoće sa površine.Ribe na žalost vole da se zavlače gde im nije mesto zato je bukvalno svaki morski ima u raznim oblicima. Bio sam ubedjen da je to poznato i slatkovodnim akvaristima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2018 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
O.o to ti se dešava jer nemaš prelivnu rešetku češalj ili kako god je krštena.


Peku, mislim da ovaj put grešiš. Ako se ne varam taj češalj ide na gornju stranu. Ko mene je zazor sa strane ok širine, ali pozadina koja je nalepljena je skoro 2cm debljine, pa pravi "tunel" gde se ribice zaglave.
Nadam se da se to vidi lepo na slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li će ići horizontalno ili vertikalno totalno je sve jedno.

Ne znam kako ti izgleda akvarijum, mrzi me da tražim, rešetku si trebao da savljaš, praviš kad si montirao pozadinu.

Sad ako se predomisliš malo čvršća, krupnija prohromska mreža ti je najbolje i najbrže rešenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2018 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Ne znam kako ti izgleda akvarijum, mrzi me da tražim, rešetku si trebao da savljaš, praviš kad si montirao pozadinu.


Ne moras da trazis, samo klikni na album, ima ubacena slika! Wink

Akvarijum je kupljen polovan sa vec montiranom pozadinom.

U svakom slucaju, ne ocekujem da ce vise biti tih problema, samo da jos malo narastu rodosromusi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2018 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da si napisao da ne bi nista da budzis i dodajes, ali ako imas viska mahovine zaglavi je tu dok ribe ne porasu. Mozda ce malo i sama mahovina brze da raste, jer ce dobijati konstantno strujanje vode i pojacanu ishranu u vidu prljavstine (mada sve zavisi od tipa mahovine). Predlog koji naravno ne mora biti usvojen. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2018 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Vidim da si napisao da ne bi nista da budzis i dodajes, ali ako imas viska mahovine zaglavi je tu dok ribe ne porasu. Mozda ce malo i sama mahovina brze da raste, jer ce dobijati konstantno strujanje vode i pojacanu ishranu u vidu prljavstine (mada sve zavisi od tipa mahovine). Predlog koji naravno ne mora biti usvojen. Wink


Zanimljiv predlog, ali nece biti usvojen... Ne zato sto necu, vec nemam visak mahovine! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle nekog vremena ipak sam morao da nesto preduzmem, jer kap koja je prelila vodu iz akvarijuma Smile je da sam juce nasao 2 rodostomusa zaglavljena kako se koprcaju, ali i pored toga sto sam ih oslobodio, nije im bilo spasa, jer su se ocigledno mnogo istresirali i samo posle 15 minuta izvrnuli...

Elem, vec neko vreme dumam sta bih mogao da uradim po ovom pitanju i potrefi se da kod brace kineza nadjem molersku traku za gletovanje.
Sirina razmaka je taman dovoljna da ne utice previse na protok, a opet dovoljna da ne moze ribica da prodje.
Po meni, ovo deluje kao ok resenje, ali videcemo vremenom kako ce to izgledati, koliko ce se prljati itd.
Jedino cega se bojim je taj neki lepak kojeg ima po traci (tek, tek da se lepi pod rukom), da ne ispusti nesto sto bi uticalo na zivi svet, ali za sada se vodim recenicom who dares, win, pa videcemo sta ce vreme pokazati...

U svakom slucaju, evo slika, pa moze i komentar slobodno na uradjeno...


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drug idi u bilo koju radnju što prodaje molersku opremu i kupi mrežu(bice najverovatnije jeftinija). Ne bi trebala da ima lepak na sebi. Sa tim belim sam imao lošg iskustva. Ne znam od čega ih prave al ruke nisam mogao da očistim od "iglica" što se krune sa mrežice. Sve se između prstiju pozabadaju. Nije svaka takva al moze da se naleti na neke jako loše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Drug idi u bilo koju radnju što prodaje molersku opremu i kupi mrežu(bice najverovatnije jeftinija). Ne bi trebala da ima lepak na sebi. Sa tim belim sam imao lošg iskustva. Ne znam od čega ih prave al ruke nisam mogao da očistim od "iglica" što se krune sa mrežice. Sve se između prstiju pozabadaju. Nije svaka takva al moze da se naleti na neke jako loše.


Prave se od staklenog vlakna koje je skoro nevidljivo golim okom, pa može loše uticati na ribe, filter, itd,itd.
A što se tiče lepka nije jak (ipak molerski je) ali je pun nekih kineskih otrova koji se mogu vremenom
rastvarati u vodi i voditi do nekih posledica za koje nećeš znati leka. Ja takođe bih to rešavao na vreme,
nemoraš ti, ali ti kažem drugarski kao i Peku. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu sve od fiberglasa ima onih koje su neka plastika il sta već jer se drugacije krune i ostaju u debljem duzem vlaknu(plava).

A što se tiče lepka moze u pp koje su to samolepljive mrežice da se ne mucim više.

Nadji tacnu od zvona za torte to se brzo razbije pa svaka domaćica ima 2 do 3 u visku. Malo je tvrdja za rad i obradu jedino.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License