Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 09, 2017 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle dužeg vremena i razmišljanja, kupio sam akvarijum! Izbor je pao na Juwel Primo 70, umesto 60, jer je razlika u novcu mala, a 10l je 10l. Smile

Pošto nemam baš previše slobodnog vremena, put od nabavke akvarijuma, do celokupne postavke je potrajao, ali je završen.
Akvarijum je napunjen (već 2 dana, hehe), a u prilogu i slike celokupnog procesa.

1. Početak, na suvo
Image

2. Tokom punjena sam imao peh sa panjem (pogađate, isplivao je), pa sam ga trenutno odstranio, i potopio, pa ću ga naknadno ubaciti (računam 15-30 dana je dovoljno da oteža)
Trenutno izgleda ovako. Ostalo je da mi stigne jedna Anubia, Microsorum i Bacopa, pa da kompletiram biljni svet. Od podloge sam stavio Tropica Soil. Sledeće nedelje stižu kozice i algari, pa polako, doći će na red i ribice. Planiram da stavim kraljevske neonke i tiger barbove.

Image

Ako imate neke predloge/sugestije, javite, ovo je jedna avantura i jako uživam u svemu ovome.

E da, zaboravih da kažem da sam naručio dodatne dve LED trake preko neta, pa čekam i njih da stignem kako bi sve bilo na mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 09, 2017 10:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav sretan početak.

Panj zavežeš za kamenje. Nema potrebe da pluta mesecima. Uzmeš najlon za pecanje, fuorocarbon se ne vidi pod vodom monofil se vidi al je jeftiniji i lakše je napraviti čvor. Kad panj budeš stavljao pomeri ga na otprilike 1/4 akvarijuma oa ga zarotiraj za 40tak sepeni. Kad ti dekor prati linije akvarijuma gubiš na vitzualnom doživljaju. Što veći haos i manja logika to prirodnije izgleda.

Zbog visine akvarijuma i rasvete ja bih izbacio biljke sa stabljikom. Generalno zahtevaju visoke akvarijume i jako svetlo da bi ostale kompaktne i dosta seckanja čupanja i presadjivanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Pet Jul 14, 2017 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao problema sa panjem, koji nije hteo da potone. Pritisnuo sam ga staklenom bocom i teglama napunjenim vodom i džabe. Morao sam da ga pritisnem kamenom i on ga je držao na mestu.
Juwel akvarijumi nisu poznati po jakoj rasveti, pa si verovatno zbgo toga naručio led traku.
Kakvu led traku si naručio?
Nameravam da na svom Juwel Rio 125, akvarijumu zamenim rasvetu i da stavim led traku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Jul 15, 2017 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predlažem ti da grupišeš biljke , jer tako svaka vrsta bilja dolazi do izražaja .
Tipa ako su to Cryptocoryne da budu zajedno sve , a ne rašrkane , sad .... sve je do ukusa , ali govorim kako bi bilo bolje po mom mišljenju.
Sretno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 18, 2017 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Serene Sky hvala na savetu, za vikend cu probati da to uradim sa panjem, pa cu poslati slike kako izgleda. Ostalo je jos malo da odstoji da pusti sluz i boju, pa ga stavljam. Na zalost nemam dovoljno veliki lonac da otkuvam panj. Confused A grupisanje je uradjeno, spontano i bez citanja teme. Smile

@Ivan Grozni, nisam siguran koje je tacno osvetljenje u pitanju, nisam siguran i da smem da reklamiram to na sajtu? Proveri na netu, imas razne varijante. Kinezi su cudo. Smile

U medjuvremenu je stiglo jos bilja, a i prvi stanovnici, pa saljem slike.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sre Jul 19, 2017 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav ti je ovo pesak, šljunak ili šta već? Svako zrno okruglog oblika !?!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 19, 2017 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tropica soil je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 19, 2017 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, posle mesec dana sredjivanja, trimovanja, menjanja rasporeda, stigao sam do nekog finalnog aquascape-a.
Sad je ostalo da biljke porastu, i da sve to dobije bujniji izgled, i da sve ovo izgleda kao prasuma. Smile Da

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Avg 19, 2017 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako lepo, nema se šta reći, samo nedaj mnogo da raste,
vadi pelcere u drugi aq itd, jer će izgubiti na formi i lepoti.
(Možda se malo zadnje staklo sredi ili iza njega).
Pratim dalje i baš se pitam kako će izgledati za 2-3 meseca.
Sretno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Avg 20, 2017 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 20, 2017 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama, svakako znace. Ovo je sve jedan proces, i priblizavam onome sto sam zamisljao pre vise od 2 meseca.
A kako ce biti nadalje, videcemo. Smile

Ostalo je da u zadnjem planu sredim onu Hygrophilu, tj. da rascistim da se jos jedna razgrana, i bicu zadovoljan.
Posle toga samo redovno trimovanje, i uzivanje. Smile

Sledece nedelje stizu i nove ribice, tako da ce biti jos interesantnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi forumasi,

posle duzeg vremena (skoro 8 meseci) se javljam sa slikama akvarijuma.
Inicijalni skejp je pretrpeo znacajne izmene, kao i oprema.
Sto se tice opreme, ubacene su 2 diversine neonke ukupno 2700 lumena, na 70l daju za mene odlicnih 38 lumena po litru. Dalje, promenjen je filter (izbacio sam juwelov sto je isao uz akvarijum i ubacio eheim classic 150) sa neuporedivo boljom filtracijom (pored sundjera, tu je i bioloska filtracija, i na kraju sam ubudzio i purolit), i na kraju sam ubacio i eheim skimmer da bi skupljao masnoce sa povrsine.
A sto se tice samog skejpa, on je takodje pretrpeo znacajne izmene, ostao je samo panj i par kripti u prednjem delu, ostalo je sve izbaceno. Mahovine su mi predstavljale najveci problem, jer su se toliko razmahale, a ja nisam imao nacina da ih trimujem, bez da napravim totalni haos u akvarijumu, pa sam ih izbacio (ostali su neki fragmenti da vidim da li ce se oporaviti, i za divno cudo rastu kao korov). Elem, nikada vise ne bih stavljao mahovinu u akvarijum (osim ako ne bih mogao da izvucem panj, pa da ih trimujem van akvarijuma, to je moj utisak...) Ubacene su ludvigije (mini super red, i ona standardna), da daju malo kontrasta, kao i amazonke. Tu je i carpet, koji se nije jos uvek primio skroz (parvula + hydrocotyle tripartita + marsilea crenata), ali nadam se da ce se primiti, i da ce biti jako lepo. Vec sada sam jako zadovoljan kako izgleda. Jedina nedoumica mi je zadnji plan iznad panja, jer umesto hygrophilije bih stavio nesto drugo, pa ako imate neki predlog, ili biljku viska javite. Smile
Sto se tice problema, pomalo se mucim sa bba, i uopste ne vidim nacin kako da je se otarasim. Stavljao sam algexit, pa co2 u spric i prskao direktno, nekad je bilo efekta, nekad ne... Sijamac se nesto ne pretrze da ih jede. Smile Molim iskusnije forumase da pomognu ako imaju neko resenje.
Eto, to bi bilo ukratko to. Smile Sve ideje, pohvale i kritike su dobrodosle. Smile
U prilogu evolucija akvarijuma.

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videh da si negde napisao da hoces da ubacis barbuse, raspitaj se malo, ali mislim da ce ostali stanovnici imati problema sa njima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od barbusa sam davno odustao, ne mogu oni sa ovim ribama.
To je bila inicijalna ideja. Sad gledam da zamenim neonke nekim aktivnijim ribicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim administratore da prebace ovu temu u forum Akvarijum. Molim vas i da se promeni naziv u Pocetak - Juwel Primo 70.

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License