Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovo" ali stvarno" Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao dobri ljudi .danas resih da pocnem sa novim staklom ali sada u biljnoj varijanti.
dimenzije 100x50x40
rasveta 2x39w diy varijanta
2x45w juwel konzola
filter eheim 2315 sa grejacem
hauba od alu bonda
co2 boca sa manometrom i elektro magnetnim ventilom
komoda metalna konstrukcija oblozena ivericom

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 7:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas ponovo zalepljena folija posto mi se nije svidelo kako je ispalo prvi put.mislio sam da stavim osmocot pa carobu zemlju pa odozgo prosejana jediica 2-3mm . imam cetiri kamena i tri panja pa cu da kombinujem ali nisam siguran da li da stavljam sve to da ne natrpavam bezveze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Pon Apr 23, 2018 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavljen osmokot otprilike dve sake i zemlja za cvece pomesana sa vlasinskim tresetom preko sljunak i kamenje za sada ovako izgleda .dajte neki komenta - predlog sta promeniti ,pomeriti, izvaditi.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2018 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema šta....
školski....pazio si na času....

možda zameni mesta jednom panju sa jednim kamenom

svetlo je lepo odrađeno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2018 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

panjevi su otisli na doradu a prve biljke ubacene za pocetak nesto sto sam dobio od Mladen82 iz umke .hvala jos jednom dok se ne oduzim .neznam samo koliki svetlosni period da mi bude i da li odma da krenem sa co2
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 6:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam na tvom mestu krenuo bi odma sa co2, a foto period pusti 6 sati za pocetak dok se biljke ne ukorene lepo i krenu nemas potrebe za duzim foto periodom mozes samo jos kraci malo.I mala zamerka ako si vec ulozio svasta nesto u akvarijum koji ce ispasti vrh zasto nisi uzeo neku pravu hranljivu podlogu nego si stavio carobnu? Nemoj pogresno da me shvatis i ja je imam u svim akva ali za sledeci planirana tropica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko vec danas instaliram bocu na terasi pa kroz stok i pravo u akvarijum.boca je 10l\7kg a ima mesta na terasi foto period mi je oko 6 sati trenutno od 15h pa do 21h .tek je treci dan a biljke koje sam zasadio lepo perla ,moram jos da posadim nekog bilja da nedodje do katastrofe sa algama.postavljam slike cim instaliram aparaturu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj foto period od 15h do 21 ti ne znaci puno jer imas svetla preko dana od 6,7h ujutru pa do uvece 6, 7h sigurno. Ja bih ti preporucila da pomeris to bar od 11, 12, i da stavis neku pauzu popodne u svetlu pa opet popodne neka se upali do uvece. Ni biljke u prirodi nemaju konstantan foto period, leti je duze, zivi krace, nekad ima oblaka, nekad ih sprzi sunce.
Meni je foto period od 9 ujutru do 13h, pa od 16h do 21h. Pogotovu ti ne znaci foto period od 15h jer nema nrku preteranu funkciju, pogotovu ako u sobi imas dosta svetla, o suncu da i ne pricam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svetlosti imam ali skroz malo zato sto od terase ne dobijam mnogo svetlosti zbog drveca koje mi je uz samu terasu pa i cvece na terasi ne moze da dodje do sunca.ovo je samo za pocetak, naravno da kada se sve to stabilizuje i posadim dosta bilja da ce to da bude dvokratno.foto period mi je toliki zbog algi a po tvome ksendzi bi bio 8 sati .za sada je 6 sati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma okej, nego kazem generalno, mislim da ga prekasno palis, jer ne svice u 3 popodne sem ako ne zivis u norveskoj, pa svice u junu, a zadje sunce u januaru :')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedino da stavim da mi se svetlo pali u 10-13 pa posle od 15 do 18h da ostane sest sat a da podelim u dva perioda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi ::
Ma okej, nego kazem generalno, mislim da ga prekasno palis, jer ne svice u 3 popodne sem ako ne zivis u norveskoj, pa svice u junu, a zadje sunce u januaru :')


Iskreno, otkud ribe znaju kad je dan a kad noc u realnom vremenu, ja licno palim svetlo u 15h jer tada dolazim s posla, a gasim negde oko 22h, svako ko dodje u goste se odusevi kad vidi akvarijum, a posebno deca, zamisli kad bi ugasio svetlo u 18h, niko ne bi video akvarijum... Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malac lepo si ti ovo krenuo, bice to sve bolje i bolje. Po meni si malo nesrecno slozio to kamenje, ali tumbaces ti to vec vremenom, a u tome je i car ovog hobija... uvek mokre ruke Smile Sto ovoliko peska?? deluje mi sa slika da si ga bas bas muski nalio. Samo napred Malac!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koji bi ti kamen pomerio i gde ?a podloga je oko 7cm napred pozadi je vise .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novajlija ponovo strahella Upoznavanje 0 Sub Sep 25, 2021 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License