Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ralketova holandija u malom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, evo i mene nakon izvesnog vremena. Ovaj put cu pokusati sa jednom holandijom, bar je to cilj Smile E sad, verujem da se ce razvijati prica i da ce se dosta stvari menjati, ali
ovaj put ce biti do kraja. Ono sto zelim da izvedem je sarenis, bez nekog preteranog obracanja paznje, striktno na ovakav stil uredjenja. Vec imam u planu i neke druge biljke, ali je ovako moralo biti za sam start
i prevenciju algi. Takodje uskoro ce stici i nekoliko biljaka da popuni te praznine, pa cemo videti kako ce koja napredovati. Ako nece - ide napolje Smile

Akvarijum: 60x30x36 60p po ADA-i

Podloga: ADA Amazonia

Rasveta: Over tank aquazonic sa 2 fabricke neonke, dakle 2x24w t5

Co2: boca

Prihrana: za sada ne



Ovo je nakon slika nakon prvog punjena, 21 april 2018

Image


Naredne slike su od danas, 5. dan. Vidi se napredak, vec komotno moze da se skrati limnophila a za dan dva i ostalo.. Na slici gde je palustris, se lepo vidi kako prelazi u kolorit submerznog rasta
(jer je kupljena kod RF-a, i bila je britko zelena kad je stigla)
Takodje i HM se poceo buditi, izbijaju sitni pelcercici Smile

Image


Image


Image

Generalno, za 5 dana ja sam zadovoljan..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 10:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 26, 2018 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Ralke, top Bravo
Makaze u ruke i cepaj sve to na 'jedinicu'!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala gangsteru Smile pasce sisanje za vikend
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, izgleda prelepo. Pitanje vezano za podlogu, ja razmisljam da ubacim istu u moj sledeci setup. Jel to ada amazonia ili amazonia light? Jesi li dodavao jos nesto ili samo taj soil?
Kakvi su ti parametri vode (jel radis izmene po uputstvu)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Nebojsa. Hvala za komentar, bice to te dobro kad se razbukti.

To je klasicna amazonia. Dakle, nije light. Nista nisam osim nje dodavao, jer mislim da i nema potrebe...ako mislis na one praskove i kamencice sto dodaju japanci. Ja ispod nje imam drobljenu lavu, zbog bolje cirkulacije..

Od parametara vode sam merio jedino kh, on je 8-9. Ne znam, ne bih se nesto udubljivao mnogo u to, jer je to onda robija. Drop mi je u zeleno-zutom, i to je to. Eventualno cu meriti gvozdje uskoro i mozda N i P...cisto da znam kad budem dozirao. Za sada menjam samo nekih 25-30l na 3 dana..jedna jupolka. kao tako treba prvih 2-3nedelje a posle ono standardno na 7 dana.

Generalno, znam jos ljudi koji imaju podloigu i niko nema nista lose da kaze o njoj. Ipak je to, po meni najbolja na svetu, japanci su to napravili do perfekcije sto svedoce i njihovi akvarijumi, tako da price tu vise nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za info. Ja cu probati amazoniu light. Problem je sto planiram veliki akvarijum pa ce je trebati dosta. Drobljeni lava kamen, pretpostavljam da mislis na ono sto se u prodavnici moze naci kao Lava granule?
Ja sam mislio da pomesam ovaj ada soil sa JBL manadom, ili da mi u krajnjem slucaju on bude podloga, sto zbog cene, sto zbog boje. Lava kamen je tezi od JBL Manada pa pretpostavljam da bi bilo bolje resenje. Taj predlog
sam vec dobio od kolege u temi pa ce to verovatno biti i resenje. Koliki sloj si stavljao preko lava kamena, otprilike koje debljine? Kolika je razlika u boji izmedju soila i kamena? Pitam zbog proracuna koliko bi mi trebalo da uzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno!

Jednostavno a opet prelepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2018 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi.

Nebojsar : Da da, te granule,,sitna lava u proseku 1cm velicine. Sto se tice sloja, to sam proizvoljno, da bih i ustedeo na soilu. sta znam, napred nekih santimetar-dva, a nazad mozda 4cm..ne znam tacno, ali kapiras poentu.

Nisam siguran da ti je pametno da mesas podloge..cak to preporucuju i japanci. Ja isto mislim,ako hoces adu, onda samo adu i rokaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas je lep i lepo napreduje! A stanovnici?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2018 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Simici789 Smile

Stanovnici jos nisu u planu, ali ce to biti iskljucivo kozice..amano, RC ...

Evo malo se razbuktao HM Smile Uskoro ce pasti frizura

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i manjih problema.. prvi, od starta akvarijuma.


U podnozju stabljiika, kao i stari listovi - izgledaju ovako. Nekako su braon( mozda je braon alga), i nekako izgledaju zardjalo..mislim, vidite i sami.
Ne pojavljuju se rupice i slicno, vec list pobraoni, na kraju bude pomalo i providan, i otpadne ceo. Situacija je takva sa palustrisom, alternaterom mini, i sa rotalom.
Takodje, iz listova izbijaju i neke dlacice koje se racvaju kao grane. Ne mogu da definisem da li je Hair alga, ili Staghorn.. ali primetim ih samo kad menjam vodu, pa se baloncici nahvataju na iste..

Ima li neko resenje, neko ko je imao slican problem?

Co2 ide normalno, prskam zelenom tropicom 5ml nedeljno, i Easy Carbo 2ml dnevno, fotoperiod je 8 sati.



Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2018 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je normalno. Odbacuje stare listove, prilagođava se na nove uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce..sutra ulaze kozice pa cemo videti. Prumetio sam da se ta koncasta pomalo susi zbog easy carba..ali pusticu da one obave posao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2018 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da osvezim temu.

Ovo je danasnja slika, nakon zamene vode. Od pocetne postavke se svasta promenilo. Menjao sam pozicije biljaka, kako bi dobio sto bolji izgled. Alternateru mini mi je pocepala neka alga, koja se samo na njoj javljala. Ideja je da tepih od hm-a predje i na levu stranu (u cemu i uspevam jer bas divlja kod mene).

Danas je ubacena i ludwigia super red. A rupe koje se vide ce i dalje biti tu, sve dok ne odlucim sta ce biti najbolje da se posadi. Akvarijum je vec duze vreme u stabilnom stanju, bez algi. Ne dodajem nista od hemije. Samo soil, co2, i easy carbo.

Primedbe i sugestije za odabir biljaka i poziciju slobodno iznesite. Pozdrav


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tanganjika zbrka u malom :) Cvrc Afrički ciklidi 194 Ned Mar 24, 2013 7:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke u malom akvarijumu Melanija985 Biljke 13 Sub Mar 16, 2013 4:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License