Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Blue exit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2018 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima i kakva su iskustva sa koriscenjem ovog preparata u borbi sa algama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2018 3:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2018 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On se preporucuje prvenstveno za borbu sa cijano bakterijom. Meni se pokazao mnogo uspesniji (i làksi za upotrebu eritromicin)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2018 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko je "opasniji" za zivi svet? Koliko si ti dozirala? Konkretno mi za cijano i treba, nisam lepo napisao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2018 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefanbgd ::
A koliko je "opasniji" za zivi svet? Koliko si ti dozirala? Konkretno mi za cijano i treba, nisam lepo napisao Smile


Na sajtu proizvodjaca pise:
Shake before use.
Dosage: 10 ml per 80 litres daily over the course of 5 consecutive days.

The cyanobacteria disappears within 10 days after the last dose. As from the first dose, until 14 days later, do not replenish or change the water, nor make use of adsorbents.

As preventative: 10 ml per 80 litres weekly.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2018 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na sajtu sam procitao i ja,to bar nije problem.. a ako nisam bio dovoljno precizan, u odgovoru simici sam mislio na eritromicin
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebalo bi da ide 250 mg eritromicina na 50 l vode. iz 2-3 doziranja ces verovatno ubiti cijano bakteriju. evo tema (malo je konfuzna, al procitaj) Smile

http://www.aqua-art.org/forum/.....n-736.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitacu naravno,hvala puno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2018 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, tek sam sada videla.
Ja sam pokusala sve lepo redom (a znam i kako sam je i kada unela), pa i sa BlueExitom, i na kraju Eritromicinom savladala. Nije se vise javljala.
Kao i svaki antibiotiok ima nezeljenih dejstava po ribe sigurno i po korisne bakterije, ali ih ne unistava potpuno , tako da (bar kod mene) nije bilo potrebe za ponovnim cikliranjem , ali i cijano truje ribe (a o biljkama i da ne govorim).
Kako je IO uglavnom rekao (i ja sam po toj temi dozirala).
Pre dodavanja zamena vode i usisavanje cijano sto vise mozes.
Dozirala oko 5mg/l (bio je akvarijum oko 30l , znaci 3/4 tablete od 250mg. Razmutila u malo vode usitnjenu tabletu. Pocelo da deluje ako se dobro secam drugi dan - gledas kako se povlaci. Posle treceg dana promenila 50% vode i usisala.
I to je bilo to.
Moj glas za Eritromicin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 30, 2018 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitacu naravno,hvala puno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 30, 2018 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ici cu i ja sa eritromicinom.. samo se nadam da nece ribama naskoditi.. i ovako ih imam malo.. i njih i puzeva. Probacu sa dozom mozda oko4mg jer imam skoro 300l vode.. ali sacekacu jos malo sa,tim. Neubacuje mi se antibiotik.tek.tako,probacu prvo da resim bez hemije,ali znam da ce biti tesko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze gledaj sa eritromicinom da krenes sta pre, sad kad je cijanobakterija vec napredovala najbitnije je da je unistis, jer lako zauzme ceo akvarijum. Mislim da je njoj potrebno oko 4h za reprodukciju.(Mozda neko zna tacan podatak ali nije toliko ni vazno).
Moze zauzeti ceo akvarijum za 2-3 dana.
Lecenje eritromicinom je efikasnije. Posle nje ocekuj zelenu algu, to je dobra stvar jer znaci da je potiskuje.
Preventiva: dobra biljna masa, cesta zamena vode.
Koliko vidim 28. si postavio post, ako sacekas jos jako puno rizikujes. I strpljenje pre svega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 7:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iscimaj se do mene jedan dan, imam dobar aktivni ugalj. Ponesi samo zensku najlon carapu da ti odmah i napunim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2018 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podelio bih ti moje iskustvo.

Dozirao sam eritromicin, ocekivao sam nakon njegovog doziranja problem ribama... Medjutim nisam ga imao ali mi se javio drugi problem. Braon alga... Verovatno uzrokovana poremećenim balansom bakterija u filteru... Pripremi tim algara ako ti se javi ovaj problem.
Inace eritromicin mi je cijano resio u 2-3 tretmana ali je cijano bio u pocetnom stadijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2018 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strahinja025 ::
.


Hvala, za sad nisat od tretmana jer se ispostavilo i da nije cijano.. uz konsultaciju sa drugim clanovim foruma smo dosli do tog zakljucka.. hvala na savetima, verujem da ce i ostalima znaciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucrphlandra Sp Blue, Prosperinaca Cu... boskonet Ponuda 1 Čet Nov 12, 2020 11:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni Royal blue led i 15000k Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 17, 2020 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mlađ moscow blue guppy hattrick1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 01, 2020 1:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Traznja - Blue Moscow Guppy Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jan 08, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Electric blue acara M Futurist Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 02, 2019 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License