Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Level 2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duzeg vremena zasitio sam se od trimovanja, sredjivanja... biljnog akvarijuma, pa je vreme doslo da predjem na Level 2 Ciklidi.
Planiram da sve raidim ispocetka, nov akarijum, novo postolje (koje cu obloziti ivericom).

- Postolje:
Zbog oblaganja postolja uvukao sam prednnje nogare za 10cm da bi lakse postavio vrata, nisam siguran da li je potrebna jos jedna nogara u prednjemdelu na sredini zbog stabilnosti ili moze ovako da prodje. Gornja ploca ce da bude dupla iverica dimenzije 100 sa 40cm, u dilemi sam da li da gornja ploca bude vise od 40cm, da bi u buducnosti mogao da dodam spoljni stakleni filter, stim da ce aq imati unutrasnji filter + kanister (filtracije nikad dosta) Very Happy
Image

-Akvarijum:
Dimenzije: S100 x D-40 x V-50cm staklo 8mm
Image

-Kondez poklopac:
Kondez poklopac koji imam u sadasnjem aq pokazao mi se vrlo prakticnim isti planiram i u novom aq.
Image

-Poklopac haube:
Zamislio sam da bude iz 3 dela ali nisam siguran da li moze tako zbog duzine aq. Na sdnjem staklu bi postavio rasvetu tako da kad bi radio nesto u aq 1 i 3 staklo bi sklonio skroz a 2 (rasvetu) bi odgurao u zadnji deo aq tako da bi imao dovoljno prostora za manevrisanje i ujedno svetlo koje mi ne bi sijalo u oci (lose iskustvo ko sadasnjeg aq)
Image


Sto se tice rasvete ne znam da li mora da sljasti ili moze neko slabije svetlo tipa led trake, one su mi nekako najprakticnije.

Jos malo slikica kako bi to sve trebalo da izgleda

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I naravno zaboravi ono glavno ako neko ima neki predlog za neku dopunu ili izmenu necega neka slobodno udari komentar Laughing
Od riba planiram Pseudotropheus demasone i Labidochromis caeruleuse i naravno predlozite jos neku vrstu koja se slaze sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi razmisljao da dole napravis sump umesto kanistera ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam ali to bi mi bio dodatni trosak na sve ovo, morao bi da kupim neku jacu pumpu koja ce to da gura + sump + filter materijal dodatni jer ovaj koji imam nije dovoljan za tako nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2018 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da komplikuješ preterano postolje za akvarijum od 200l osim ako ne planiras da postavka traje više od 10tak godina. Ja sam u 160x40x40 imao 4 pune kante od 20l peska i još oko 10tak kg dekoracije plus spoljni fiter 40x40x20 sve je stajalo na postolju od iverice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2018 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Mislim da komplikuješ preterano postolje za akvarijum od 200l osim ako ne planiras da postavka traje više od 10tak godina. Ja sam u 160x40x40 imao 4 pune kante od 20l peska i još oko 10tak kg dekoracije plus spoljni fiter 40x40x20 sve je stajalo na postolju od iverice.


Materijal i izrada postolja me nece kostati nista, tako da sam se odlucio za tu sigurniju varijantu Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2018 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo

Pa ako budeš imao viška vremena podeli postolje na dva dela da imaš jedno krilo za akvarijumski krs i filter a drugo sa policama za hranu, preparate, finiju opremu i prekidače(ako ih postaviš). Izgleda lepše kad se otvori pred gostima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2018 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to je najmanji problem, za sad necu pregradjivati nista dok ne potrpam sve sto treba da stoji u polici pa cu videti sta i kako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2018 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez puno mudrovanja reći ću ti neke stvari iz ličnog iskustva...

1.i sam sam prešao sa biljnog na ciklidni, baš radi nedostatka vremena za održavanje...vjeruj da je održavanje mnogooo lakše
2.kanister filter će bez problema raditi i u ciklidnom pod uvjetom da ne pretjeruješ sa brojem riba, kao i sa ishranom.
3.svjetlo...ciklidima generalno više paše prigušeno svjetlo...tako da će LED 2 trake plave i 3-4 trake hladno bijele recimo 5050 ili 5630 biti sasvim dovoljne
4.prebaci temu u sekciju afrički ciklidi...

Srećno,lijep pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2018 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da nema potrebe za ovim ojacanjima.. evo kako sam ja napravio postolje. nema nikakvih ojacanja samo sam stavio stelujuce nogice zbog nivelacije malo bolje

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2018 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa
hvala na informaciji za rasvetu, tako sam i mislio ali reko da sacekam nekog ko zna malo vise od mene, Very Happy sto se tice odrzavanja verujem da je lakse Very Happy

ASX
Sto se tice ojacanja spomenuo sam da to imam za Dz, samim tim bice mi potrebno manje materijala tj iverice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle vise od godinu dana cekanja Rolling Eyes dosao je i taj dan, napokon sam zavrsio policu, u medjuvremenu stigao i aq.
Pesak sam uzeo iz starog aq i fali mi jedno 10-ak kg. U prednjim delovima ga ima ok 2 cm a u sredini 5-6cm, neko kamenje sam jedva zaglavio u pesku da stoji ali sta je tu je dok ne stigne jos Laughing

Rasveta za sad 3 led sijalice od po 9W 6400k
koristio sam neku kanalicu iz praistorije Laughing taman ovi prorezi za bolju ventilaciju da se ne greje previse.
Evo kako to izgleda.

Image

Image

Image

Image



Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Next level by Doksas :) Doksas Akvarijumi 132 Uto Nov 24, 2015 6:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License