Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce sa zivorotkama i po kojom babuskom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NightCrawler
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2015
Poruke: 44
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo za pocetak predstavljanja malo slika

Image


Image


Image


Image

U jezeru zive molika i gupika koje su ubacene u aprilu i koje se vec lepo razmnozavaju i jos dve babuske koje su prezimele zimu u jzereu. Mozda ubacim par koi sarana jos. Od filtera imam samo jednu jacu akvarijumsku pumpu koja vrti vodu korz taj potocic sa strane i taj sljunak kao filter materijal. Vodu menjam dosipavanjem hladne bunarske vode po sistemu konstantne zamene radi pregrejavanja, ali to samo kada su letnje vrucine. Alge se razvijaju ali to ribice jedu a i planiram mrezu za zasenu tako da ce to valjda da se smanji. Inace zanima me zasto nece da mi raste ni jedna plutajuca biljka kako treba, probao sam sa lemnom, drezgom, pistiom, nekim lokvanjcicima, azolom i nista ne nastavi da se razmnozava nego stagnira ili istruli? Plan mi je bio da plutajuce biljke budu dodatna biofiltracija ali su zatajile...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par babuski je odgovor na pitanje sto nista od plutajucih ne raste. Wink Ipak koliko god hranio pojesce biljke kad ogladne.

Ukoliko je propadalo dok babuske nisu bile unutra moguce jedino da je los kvalitet vode, za bilje naravno.. ako je ovo slucaj, probaj da ubacis jednu saksiju higrofile, najjednostavnija je mozda corymbosa ili polysperma za testiranje.. ne moze da steti. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
NightCrawler
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2015
Poruke: 44
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Babuske mi delovale dobrocudno, ne jedu male ribice, gotovo ni ne izlaze na povrsinu, ako su one onda jedino da pregradim jedan deo povrsine posto zelim plutajuce bilje. Higrofilu trenutno nemam, ali za testiranje mi pada na pamet da uzmem lavor vode iz jezera i da tu probam plutajuce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si isprobavao sa vodenim zumbulom (Eichhornia crassipes)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
NightCrawler
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2015
Poruke: 44
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Maj 26, 2018 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam, ranije sam ga imao po akvarijumima odlican kandidat za jezero, probacu kad ponovo naidjem na tu biljku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi resio problem sa biljkama i kako? I kako je sve proteklo tokom leta? Neka slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License