Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam primetio bele tackice na ribicama prvo na botijama pa na neonkama i ramirezima, na ancitrusima nisam uspeo da vidim. Pokusao sam da slikam ali se nista ne vidi. Odmah da kazem da sam procitao leplivu temu o ovome i interesuje me sta se jos moze koristiti osim Sera Costapur kapi. i samo da napomenem jutros su ribice bile OK, posle toga sam malo "usisavao" podlogu, i kasnije posle 3-4 sata sam primetio ove tackice. Ribice se ponasaju skoro isto osim ramireza koji su dosta "mirni" plivaju blizu povrsine i tj. stoje u jednom mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 1:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Bolest bijelih mrlja, Ich (Ichtyophthirius)

S: Tijelo i peraje su posute malim bijelim točkama, U jačin pojavama koža može biti prekrivena slinavim sivim mrljama. Kako bolest napreduje, riba postaje letargična i manje pokretna i češe se po akvariju.

A: Ichthyophtirius parazit ima tri stadija životnog ciklusa. Osjetljiv je na liječenje samo u stadiju slobodnog plivanja. Povisite temperaturu na 30 oC. Ova vrlo zarazna bolest se liječi malahitnim zelenilom u kombinaciji s formalinom, Trypaflavinom, Kninom, dodavanjem soli, ili mnogim dostupnim lijekovima na tržišitu. Ribe koje prežive napad Icha postaju imune na infekciju, ali i dalje su nositelji bolesti. Tako da stanovnici akvarija koji nisu imuni na bolest, mogu je dobiti ukoliko oslabe uslijed nekog stresa.


pisali smo dosta o ovome ... jedino , morao bi da budes siguran da se radi o Ichu i primeniti kupke uz pojacanu temperaturu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da je ichtio. Ako si na vreme spazio bolest moze povecanje temperature na 28 C i dodavanje soli na 10l- 1 supena kasika soli i naravno FMC. Sera zapravo nece puno pomoci jer ako imas ichtio treba gomilu Serinih preparata da bi to uspesno izlecio dok FMC resava problem u kratkom vremenu.
Ako su jako sitne fine bele tackice 0.3mm na kozi i na perajima je Odinium, svetlo bele tacke 0.4-1.5mm isto ima na telu i na parajima je Ichtyo. A moze i da bude da se radi o nekim bakterijumskim infekcijama koji napadaju kozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika, uhvatio sam botiu na spavanju. Inace tackice su najizrazenije na makrakantama a ima ih i na neonkama i ramirezima, na pandama i ancistrusima nisam primetio. Juce ujutru sam usisavao aq i ribice su bile ok, popodne sam ovo primetio tako da sam uocio cim su se pojavile. Od preparata nisam nista davao jer vikendom nemam gde da kupim.
I da, sta je FMC. Embarassed Embarassed Embarassed


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo liči na ichtio, tako da bi trebalo u što kraćem roku da nabaviš lek i verovatno su se ribe istresirale pa je pad imuniteta doveo do ovoga. FMC je lek širokog spektra bolesti tako da bi trebalo da izleči ribice. Koristi lek po upurstvu i nakon tretmana promeni vodu i ubaci aktivni ugalj da pokupi lek iz vode. Nadam se da si pravio kupku od soli kako ti je savetovao deak, ne znam kako pandice reaguju kad se so doda u akvarijum jer je koridorasi ne vole. Koliko različitih vrsta hrane imaš? Što im bude raznovrsnija ishrana, to će im imunitet biti bolji, a po meni se dobro pokazao Fishtamin i jako je dobar za podizanje imuniteta nakon lečenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupku nisam pravio, ujutru cu. Reci mi samo kako da ubacujem so u aq. Videcu za pande kako ce reagovati. Imam dve vrste listica crvene i zelene, neke crvene sitne granulice i one granule sa spirulinom. Koliko vode da zamenim kad zavrsim sa lecenjem 1/3 ili vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kašika soli na 10l vode, prepisujem od Deaka, ali bih ti ipak savetovala da napraviš takvu kupku, a ne da stavljaš u akvarijum, ali to je na tebi. Dobro, raznovrsno ih hraniš al im samo malo pojačaj, 2-3 puta dnevno bi bilo ok u malim količinama, ali nakon tretmana, mislim da se ne hrane ribice kad se koristi FMC. Kad završiš lečenje zameni pola vode, pogotovo ako budeš sipao so, da se smanji koncentracija. Mada možeš i trećinu, samo zameni vodu i pre neo što počneš sa lečenjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzeo sam FMC, ovde pise da dodam 2 kasike soli na 100 l Shocked Shocked Shocked
a Vi mi rekoste kasika na 10 l, sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda radi po uputstvu, za svaki slučaj Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stani ..stani .... kakav FMC i dve kasike soli. Gde to pisena pakovanju FMC-a ????

FMC je veoma jak lek i svaka pogresna primena ovog leka moze da uzrokuje pomor riba.
Ako bolest tretiras FMC-om, onda samo njega primenjuj i nemoj da mesas sa ostalim lekovima ili slanom kupkom.
Pokusaj prvo slanom kupkom i podizanjem temperature. Imas dosta tekstova clanova koji su se izborili sa Ichom i mogao bi te tretmane da upotrebis. Takodje imas i tekstova o samoj bolesti i stadijumima iste, tako da se prvo upoznaj sa detaljima bolesti pa kreni sa lecenjem riba. Zadnja solucija neka ti bude tretman sa FMC .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo prepisujem
Lek FMC, proizvodjac " gama spektral " doo, Kragujevac
Uputstvo za upotrebu :
Temperaturu povisiti na 28 C, nakapati u akvarijum 15 kaoi prerparata na svakih 100 litara vode i dodati 2 kasike soli. Tretman ponoviti nakon 24 h sa polovinom doze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam i ja taj FMC al sam ipak isao sa 1 supena kasika na 10l vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cu sa 2 kasike. posto imam koridorase.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa dve kasike posto imas koridorase? Sada me malo zbunjujes...njima smeta so, i o tome pisete u par postova i sada se odlucujes za 2 kasike a kao razlog navodis to jer imas koridorase? Zelis da ih se resis? Uputstvo citaj, Deaka pitaj Wink (poslusaj)
To ti je kao ono, kartu citaj-seljaka pitaj. Tako je u mom poslu...iskustvo je majka znanja!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

So skodi koridorasima al kad sam morao da sipam sipao sam so i koridorasi su preziveli al to nemoj raditi jer to im bas skine jako puno sluzi steti im. FMC odmah pocni da stavljas po upustvu proizvodjaca.

Neke bolesti kao na primer Ichtyo nece napasti xiphophoruse, oni su imuni na to dok black moly i gupike napada. Pokusaj sa FMC da se resis ichtyo a ako hoces da tretiras glavni akvarium sa soli onda povadi koridorase i posebno ih tretiraj sa FMC.

FMC je zapravo jak otrov koji sve poubija tako da jako treba paziti sa njim jer malo jaci rastvor i odose i ribice. Uvek preracunaj 2x pre nego jednom sipas, da se ne desi da sve pobijes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License