Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo,šteta za gupije ali je vrovatno bilo očekivano i neizbežno,nisi trebala da dojaš više novih u mali kad je već bio prenatrpan a slaba filtracija.Neznam za truljenje na plecu ako ti izgleda drugačije i fali sloj onda verovatno jeste ana onoj jeste ich.Zavisi koloko imaš vremena do tog odmora možda da probaš zbog icha samo da češće i više manjaš vodu i povećaš temperaturu na 29-30c trebalo bi da prođe za 3-4 dana samo.Ako moraš da požuriš da ga središ do odmora onda po uputstvu taj lek upotrebi stim što bi možda bilo bolje da samo bolesne izdvojiš u manji akvarijum, kofu, kutiju ali ti onda i tu treba grejač i filter tih par dana,ako tretiraš ceo onda na kraju treba da staviš aktivni ugalj u filter da isčisti lek.Možda još neko da ti se javi danas sutra ko ima iskustva sa lečenjem u praksi sa savetom a dotle čista voda uvek pomaže i onaj Easy life FFM.Neznam koliko imaš sad odraslih u malom ali si ga zakomplikovala i sa raznim vrstama i njihovim mladuncima.Koliko su stare bebe gupi?.Pod uslovom da su zdrave odrasle za odmor bi bilo najbolje da što više prebaciš u veliki jer u tom 2 nedelje nema šanse da opstanu što se tiče filtriranja, hranjenje i može da se reši ili tim blokovima koji duže otpuštaju hranu ili hranilice onda ti to treba opet 2 kom. pa pitanje dali može da se namontira.Ja bi uzeo jednu hranilicu bar za veliki da budeš sigurna a i ostaje ti trajno da nemoraš ti da ih hraniš sem kad hoćeš neku drugu vrstu pa onda ručno.I sad dok nije u redu mali smanji hranjenje po par zrnca svakoj dovoljno za dan.Kada ideš i koliko ostaješ na odmoru, jel cele te 2 nedelje nisi kući?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 7:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U malom sada imam 4 odrasle gupike i bebe ancistruse 50+ ja mislim,znam da sam pretrpala😣 i ja sam sada toga svesna ali još uvek nisam sigurna koje ribice želim da gajim pa kupujem koje mi se svide a da mogu sa ovima što imam.pocetnicka greška valjda 😔 Filter mi treba stići do 9 juna pa se nadam da će biti ok u malom. A i u velikom ću natrpati keramike pa će valjda i on bolje funkcionisati Povećacu temp na 29 u velikom to neće štetiti ribicama? Menjacu sutra makar 40% vode i mogu da stavim više easylife od preporučene doze? Idem na godišnji za mesec dva u srb na 2 nedelje tako da baš baš neću biti ovde ni blizu. Jao prodala bih sada većinu ribica i krenula ispočetka kada sam ovako blesava. 😓😤
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E i imam jednu hranilicu ali ne znam kako funkcioniše još a i dajem ima 2 vrte hrane listiće i spirulina pa ne znam kako bih to se uklopilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U automatsku hranilicu nikako, u nju bi trebale granule da idu jer se najlakse istresu iz nje, ostale hrane hoce da se zaglave. Listice jedino da izmrvis bas, ali opet nije sigurno, bolje za hranilicu uzmi granule, a dok ne krenes na odmor gledaj da ribice polako privikavas na njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumela a šta mislite o one dve pločice što traju 2 nedelje? Tj jedna traje jednu a ako bih ubacila odmah dve jel bi to zeznuto kvalitet vode? I ako računamo da će 2 nedelje biti bez menjanja iste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislio sam da je ona sa ichom u malom.Definitivno nemoj da lečiš ceo veliki ako budeš htela nego tu rugobu(izvini što ti vređam ljubimca) sa ichom u kofu pa samo njega.Temperaturu nemoj odjednom 3-4 stepena da odvrneš jače ako ti je sad na 25-6 nego 1po1c dodaj postepeno dan za danom a i ovu svežu iz česme ili odstajalu koju sipaš ako je nasobnoj 22-3 bilo bi dobro da dogreješ na tu u akvarijumu.Taj filter materijal što zovemo keramički prstenovi netreba da budu keramički nego sinterovano staklo(JBl- micromac,Sera Siporax, Matrix)pogotovo za male filtere gde nema mesta treba staviti malo vrhunskih,tako da keramika samo zauzima mesto a i do 30 puta je lošija ako je noname kineska.Tako da u taj novi za mali odvoj micromeca koliko može da stane a ostalo u kanister.koja je hranilica, jel ima uputstvo?koji si taj za mali filter naručila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš i tu spirulinu da smrviš ako su one sera tablete za u hranilicu ako bude trebalo,a ta pločica ako traje 1x 7 dana i 2 isto traju samo za duplo više riba količina moraš neke da nađeš od 2 nedelje.Opet svaka ta pločica ima količinu hrane za određeni broj riba tih 7 dana 5x, 10x to vidi na pakovanju pa treba da ih ostaviš možda i 2-3-4-5 kom u velikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumela moju omiljenu rugobu somica 😉nemam gde da prebacim tako da ću morati sa povećanjem temp onda u velikom sa svima njima i ja bih htela izbeći hemiju. Kupih JBL micromac original i prstenova videću kakvi su kada stignu. Stanici link filtera mada nije neka marka razmišljala sam da ga koristim uz ovaj već postojeći?https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F202272698460
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranilicu sam dobila uz akvarium mogu slikati ako želiš da vidiš da li ti je poznata?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F400263288782

Ovo je to što bih uzela a za spirulina je dobra ideja smrviti hvala na ideji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo neka Tetrina to mora da ima kod tebe
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F253639815353

Nađoh sličnu onda je za odmor reseno samo moram vodu srediti i sve dobro očistiti pre polaska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AHA kasno sam video dobra je i ta za 14dana za20-25 riba pa se preračunaj ako budeš sa time koliko će tada biti ako male ancistruse prebaciš u veliki do tada.Pa neznam sigurno hranilicu kod nas ima 2 marke,u svakom slučaju treba da ima timer kad će da prosipa i podesivu rupu za hranu pa to treba da isprobaš i podesiš ranije na odgovarajuću količinu sa tim tvojim vrstama amislim da možeš i listiće i spirulinu zajedno da ubaciš.pa filterče isto malo mesta ima ali bolje od samog sunđera a i ima za vazduh duvaljku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se nadam da će mali ancistrusi do tada biti u pet shopu ili novim domovima jer mi stvarno ne treba 50 kom. Pa filter ne znam šta bih rekla ja se nadam da će biti ok možda ih stavim oba ako ne bude dovoljan. Ovo je hranilica moraću je isprobati

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mora da je dobra kad je Ehaim,probaj je i podesi na suvo van akvarijuma koliko prosipa hrane da ti ne odleti gomila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License