Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY Dry Wet Bio Ball Filter . Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2018 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz razloga zato sto bi se Owerflow od Sumpa brzo vatao algama i malo tezeg uskladjivanja vode odlucio sam se da odradim DRY WET filter od bio kugli .
Stari spoljasni filter od 65 litra koji je bio skoro celom duzinom AQ sam prepravio tako da ima 4 komore.
Image
Odozdo na gore ide prvo sloj bio sundjera tako da ne bi meko parce lava kamena upalo u pumpicu
-posle toga ide 6 litra Lave
-pa 450 bio kugli
- Opet bio sundjer
- i na samom vrhu Vata za mahanicku filtraciju .
Image
Naravno morao sam da odradim neki vid korita za skupljane vode ali dno da bude izbuseno, za dno sam koristio plexyglas a stranice korita od staka
Image
Image
Ovaj sistem kod nas nije nesto zastupljen, radi na principu toga da bakterije ne mogu da zive van vode, kisnim sistemom padaju preko bio kugli i tu se unistavaju, u isto vreme se nove korisne bakterije stvaraju u lavi sa vodom ekstra bogatom kiseonikom.
Rezultate ce tek da vidimo, koliko sam istrazivao svi veliki AQ preko 1000 litara imaju ovakav sistem filtracije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2018 12:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2018 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepo i uredno izgleda, ovako sveze uradjeno . A za koliki akv ces ti koristiti ovaj filter? I za koje ribe? Filter je znaci zapremine 65 l , kao taj stari, nista nisi dodavao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2018 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta će sprečiti vodu iz akvarijuma da poravnja nivo vode u filteru sa akvarijumom kako vreme bude prolazilo? Pitam te zato što bakterije koje žive u trickle filteru mogu pobiti ribe ako se desi da se trajno potope.

Tickle filteri su američki fazon. Koristili su ga masivno kao morski filter jer nisu znali kako da naprave skimmer, pa je postao popularan kod njih i za slatkovodne akvarijume. U suštini ne vidjaš ga kod nas zato što su se različite vrste proizvoda i sistema razvijale u Americi i Evropi(amerikanci su objavljivali plagijate pa su evropski akvaristi rekli e sad je dosta više informacije dobijati nećete; tako je bilo do pojave interneta). Imaš na forumu nekoliko tema sa mokro/suvo filterima tako da nije baš da nije zastupljen.

Mi imamo sera siporax kao efikasan filter materijal. Brazilci ga koriste za morkse trickle filtere.

Sump stoji ispod akvarijuma ti imaš spoljni fikter koji ti stoji iza akvarijuma. Sump je rupa ili rezervoar u koji se skuplja voda/ulje; mi nemamo reč za sump ili meni nije poznata srpska reč.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 6:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se lepo na slikama ali ima jedna pregrada izmedju druge i treće komore koja je visine kao nivo vode u AQ , Što znaci da je fizički nemoguće da se bio kugle skroz potope vodom .
A SUMP sam imao , išao je ispod aq i nisam bio zadovoljan sa owerflov .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 6:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
Pa lepo i uredno izgleda, ovako sveze uradjeno . A za koliki akv ces ti koristiti ovaj filter? I za koje ribe? Filter je znaci zapremine 65 l , kao taj stari, nista nisi dodavao?

Koliko sam istrazivao ,da to je stari filter od 65 litra , samo sto sada ima 20 litra bio kugli ide za AQ do 500 litra .
Moj AQ je 200 litra, uglavnom imam Gouramije , Trihogastere ,dvodihalice .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad kontam super osmišljeno Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li je merodavno ali PPM Metar koji meri kolicinu cestica u vodi pokazuje da su se cestice sa 450 smanjile na 400 za 5 dana , tako da bi trebalo da funkcionise. Sada je trenutno pumpa od 1200 koja ima protok 500 litra, uskoro je zamenjujem sa 2000 koja ima protok 1000litra na H Smile kinezi su mama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2018 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kale ::
Ne vidi se lepo na slikama ali ima jedna pregrada izmedju druge i treće komore koja je visine kao nivo vode u AQ , Što znaci da je fizički nemoguće da se bio kugle skroz potope vodom .
A SUMP sam imao , išao je ispod aq i nisam bio zadovoljan sa owerflov .

zasto nisi bio zadovoljan owerflov-om?i ja hocu da pravim sump ispod akvarijuma sad si me bacio u razmisljanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2018 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zato sto se vataju alge i eve i svasta gomila na usis oveflowa, tako da moras cesce da ga podesavas, mesecno cistis, ako ne cistis poveca se nivo vode u AQ
Image
Ja sam imao ovakav princip , samo sto sam ga napravio od stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License