Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li ce se panj ,,napiti" vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Jorimir
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2018
Poruke: 16
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 6:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim, izvinjavam se sto na forumu pisem samo ovako kada mi nesto treba, pratim i inace sta se desava ali tek juce sam postavio prvi akvarijum tako da bez iskustva tesko da mogu nekom da pomognem.

A sada sto se tice panja. Ja lepo stavio njega, okolo nasuo hranjivu podlogu, preko kamenje, zasadio bilje, sve ostalo postavio i napunio akvarijum. I sve je lepo stajalo
Posle par sati vidim ja da pumpa momacki savija par Rotala, reko ajde da ih premestim nisu se jos ukorenile pa bolje sad, i dok sam ih premestao sklonim i kvarcni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 6:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Jorimir
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2018
Poruke: 16
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 6:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se slucajno sam objavio nezavrsen tekst(pisem na telefonu pa mi je tesko da naciljam na sta klikcem)

Uglavnom, tu tokom presadjivanja sklonim ja kvarcni pesak sa korenja od panja i on ode gore...
I gde cu sta cu ja ga samo naguram sto sam dublje mogao u podlogu i opet zatrpam to sitnije korenje peskom.

Za sada stoji tako(dno mi izgleda kao da ga je nesto prekopalo ali sta sad), ali me interesuje da li ce ako ga ostavim tako dok se akvarijum ciklira(mesec dana) se napiti vode da mogu normalno sve da izravnam, a da mi on ne ispliva?

Video sam na forumu tehnike sa prokuvavanjem, ali ako nije neophodno, ne bih ga sad vadio pa kuvao.

Ako neko usput zna, da li je uopste bilo potrebe za premestanjem rotala, mislim da li nekim biljkama smeta ako je protok vode prejak, posto vidim da njise jos po neke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se napije, a mozda i ne, zavisiv kakav panj, od kog drveta?

Hmm biljke se njisu i u reci, nemoj da te to potrise, ako nemas, a nemas ribice trenutno. Primice se one brzo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Jorimir
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2018
Poruke: 16
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu necu ih onda dirati.

A za panj na sajtu sa kog sam kupio pise sunken root(red moore wood).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam isti problem pogledaj ovu temu

http://www.akvarijum.org/forum.....25591.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jorimir
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2018
Poruke: 16
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala sto ste me uputili na temu, nisam je primetio ranije.

Procitao sam celu i ima dosta korisnih stvari ali na zalost nista meni ne pomaze, jer je vecinu toga potrebno uraditi pre postavljanja, a ja sam ga vec postavio i sada kad bih ga vadio, sve bih pokvario, izvadio bih biljke verovatno, pomesao podlogu i slicno.

Ali svakako od svih ovih saveta nesto sam izvukao, skontao sam da cu ga ostaviti u akvarijumu ovakvog kakav je(jer vidim da neki ljudi kazu da im je posle nekog vremena kako je bio potopljen, natopio se i prestao da pliva) mesec dana, odnosno dok ne budem dodavao ribe, kada to budem radio, sve cu lepo izravnati, pa ako ispliva(jer ga nece vise nista drzati) ide na kuvanje, ako ne jos bolje, a takodje ako ispliva u medjuvremenu kuvacu ga dok ne potone.

Ali ovako mi je super panj, ne ispusta ni boju, niti trune, samo sto pliva kada nije zatrpan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi kamen na njega dok ti se isciklira akvarijum trebalo bi da se natopi, pa ga skloni kasnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Jorimir
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2018
Poruke: 16
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 6:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, na savetu, probacu pa valjda ce uspeti, ako ne, ide na kuvanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao slican problem sa velikim mangrovim panjem. Pritisnuo sam ga kamenom i posle dobranih mesec dana je tek pokupio vode koliko treba da ne isplivava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Jorimir, daj neku sliku. možda dobiješ pravi savet i za panj a možda i za nešto drugo! I zbog svega, nikada ništa ne bih stavio u akvarijum od predmeta a da ga nisam prethodno prokuvao (panj, kamen, kokos,...)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekada ni kuvanje ne pomaze, iz iskustva ti kazem. Koliko ce panj isplivavati, niko ne moze tacno da ti kaze. Ako nikada ranije nije bio pod vodom, to moze da se oduzi. Opet, zavisi i od same velicine panja. Moj je imao dobrih 15ak kg (suv), i eno ga i dalje hoce da ispliva kada sklonim kamen s njega, a proslo je 8 meseci Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od panja do panja. Ako je blok drveta možeš da odelješ stranu koja se ne vidi ili da napraviš rupe bušilicom.
Pošto kažeš da imaš nekakav koren onda mozeš da izvrtiš puni deo drveta i napuniš ga kamenjem.

Flurocarbom, tip najlona za pecanje, se ne vidi pod vodom možeš sa njim da vežeš panj za kamenje. Za razliku od običnog najlona teže se mrsi tako da i ako pukne i ostane u akvarijumu neće predstavljati opasnost po ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jorimir
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2018
Poruke: 16
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima, dosta ste mi ideja dali.

Evo sada ga gledam kako stoji i vidim bas jedno mesto gde mislim da ce kamen lepo leci, tako da ako se ne napije, ide prvo na kuvanje, pa ako ni to ne pomogne onda ce kamen, a mogao bih i ovo sa busenjem da primenim posto se dobar deo ne vidi uopste tako da, uradicu mu vec nesto ako se do kraja cikliranja(za 30 dana) ne natopi. Jedino to sa vezivanjem ne mogu da primenim jer nemam kamenja, zaista je mali akvarijum pa necu da ga pretrpam

Nisam temu mislio da otvaram za akvarijum posebnu, da ne gnjavim, ali vidim jos problemcica da se pojavljuje tako da ce ici veceras jedna.

Takodje svestan sam da sam se debelo zeznuo sto ga nisam odmah otkuvao ali sta je tu je, iduci put hocu sogurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License