Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi jaci start 150l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, da predstavim novi pocetak nakon 55l sada vec davne 2013god koji je neslavno zavrsio.
Link ka temi: http://www.akvarijum.org/forum.....hlight=55l

-Akvarijum:
95x35x45 8mm extra clear staklo, brusene gornje ivice
Bruto zapremina 150l, puni se 4cm od vrha

-Postolje:
Iverica (dupla iverica odozgo, puna ledja, vertikalna precka na sredini i stelujuce nogice)

-Filter:
Kanister filter Atman EF3

-Filter materijal:
Na dnu privremeno aktivni ugalj (zbog panja)
Komora 1: Resun keramicki prstenovi i Sera siporax
Komora 2: Sundjer i vata

-Rasveta:
Konzola Odyssea 2x39w t5 (6500k i plant)

-Podloga:
Tropica plant growth substrate
Bojeni kamen 1-2mm granulacije

-Grejac:
Atman 150w

-Co2
U planu je kupovina boce 3-5l
(P.S. ako neko prodaje ili znate nekog ko prodaje pisite pp)


Image

Image

Image

A ovako se kuvao koren Laughing Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Image

Image

Izmedju podloge i peska stavljena mrezica za fasadu.

Image

Image

Image

Image

Od riba u planu 2 para skalara, jato rodostomusa, 5-7 korodirasa, 3-5 ancitrusa, 3 lisice, 2-3 kuli-kuli, i verovatno jedno jato neonki.

Od biljaka, ufff, tu sam u nedoumicama, zasigurno u prednjem planu ide glosso, hm je takodje siguran, mozda neka rotala. U zadnjem delu iza panja gde ce se nalaziti usisna cev i grejac bi nesto tipa valisnerija ili mozda cryptocoryne crispatula, generalno nesto visoko sto trpi orezivanje.
Sto se tice biljaka tu su predlozi i diskusija oko njih bas dobrodosli.

To je to za sada, u toku dana krece punjenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, super urađeno i dobro izgleda za sada jedva čekam nove slike sa dopunjavanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc je napunjen, pusten kanister u rad, a u toku sutrasnjeg dana stize kompletan co2 sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2018 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obzirom da sam zamislio otvoren akvarijum, uradio sam ga od 8mm stakla bez ojacanja. Danas proverim i primetim da je na sredini dobio stomak od 1.5mm. Da li postoji neka tolerancija ili cu ipak morati da radim uzduzna ojacanja? inace punice se 4cm od vrha a kada se odbije debljina stakla zapremina iznosi oko 127l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2018 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigao kompletan co2 sistem, boca od 2kg sa US aquaristic manometrom i iglicastim ventilom, i sa elektromagnetnim ventilom. Tu je i jbl brojac mehurova, stakleni difuzor, jbl co2 i ph test.

Image

Image

Image

Image


Sto se tice stomaka na akvarijumu zaustavio se na 2mm, covek koji je lepio ak kaze da uopste nema mesta panici i dodao da clear staklo nema gvozdja u sebi i da je savitljivije od obicnog. Bio sam spreman da na ovom izlepim ojacanja, prodam ga i lepim nov od 10mm koji bi isto bio bez ojacanja...

Sto se tice bilja, izbor je spao na sledece:
POGOSTEMON OCTOPUS
LUDWIGIA REPENS RUBIN
MYRIOPHYLLUM AQUATICUM
HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES
CRYPTOCORYNE PARVA
sto se tice MICROSORUM PTEROPUS sam u nedoumici kako ce izdrzati sa ovom rasvetom, koliko sam ja citao misljenja su podeljena, neki kazu da moze na jacem osvetljenju, neki da mu treba slabije svetlo, pomoc!?
Generalno preferiram bilje koje raste u visinu i moze da se trimuje.
To bi narucio kod sponzora sajta Rainforest, a u planu mi je jos eleocharis montevidensis i glossostigma elatinoides, kojih nema kod sponzora (moze pomoc gde se moze nabaviti), eventualno zamena za glosso bi bila cuba, ali bih vise voleo glosso.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glosu ne znam gde ces naci,a sto se tice mikrozoruma - slobodno teraj na tu rasvetu pa ces videti sam.
MOzes da probas marsileu umesto glose.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 23, 2018 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update...
Slikano mobilnim telefonom na brzaka pa su slike mozda malo blede...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Od biljaka je tu:
cuba
marsela
akternatera red mini
pogostemon helferi
rotala green
pogostemon erectus
proserpinaca palustris
ludwigia repens rubin
fisidens fontanus

Dva ancija sa poslednje slike resila problem plesni sa panja, malo pravili haos, ubih se od ciscenja plesni koja se odlepi sa panja pa se zakaci za bilje...
Bilje posadjeno pre tacno 2 nedelje, fotoperiod do pre 2 dana je bio 8h, sada je 9h, co2 radi non stop (oko 1.5-2 meh/sek) ali ce biti povezan na tajmer da se ukljucuje kad i osvetljenje, eventualno na drugi tajmer sat vremena pre i posle fotoperioda.
Za sada je sve ok, nema algi, voda kristalno cista i bistra (prosla je sve faze, od zute, mutno bele...), jedini problem predstavlja gomilanje sitnih mehurica co2 po celoj povrsini vode koji se odozgo (slika1 i 3) ne vide, vec samo odozdo (slika 2). Razmisljam o kupovini skimera eheim 350. Ako je neko imao slican problem pomoc dobrodosla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Jul 23, 2018 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan001i ::

Sto se tice stomaka na akvarijumu zaustavio se na 2mm, covek koji je lepio ak kaze da uopste nema mesta panici i dodao da clear staklo nema gvozdja u sebi i da je savitljivije od obicnog. Bio sam spreman da na ovom izlepim ojacanja, prodam ga i lepim nov od 10mm koji bi isto bio bez ojacanja...


Nageledao sam se podosta akvarijuma sa stomacima, i nikada mi se to nije dopadalo (bilo na oko vidljivo ili ne),
neznam zašto sam skeptičan ,ali moj izbor je uvek deblje staklo ili dobro ojačanje (bez obzira na to što oni
traju, bez obzira na garanciju koju neko daje). Sad je na tebi da odlučiš.Ne reče šta je visina 35 ili 45 (mada pretpostavljam ovo drugo), jer od toga puno zavisi ishod stomaka (mada kod dužine od skoro metar,sve to nije za igranje).Možda neko stručniji (ako želi da učestvuje u komentarima) kad zna tačnu visinu vodenog stuba, da bolji savet. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2018 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon nekoliko promena, akvarijum trenutno izgleda ovako:

Image

Image

Image

Slike su malo losijeg kvaliteta...

Od zivog sveta je tu:
45 kraljevskih neonki
30 rodostomusa
2 ramireza
2 ancistrusa
2 sijamca
5 amano kozica
5 puzeva helena

Pre par dana sam ubacio sprej bar i cini mi se da je mnogo bolji nacin stujnja vode, vise odgovara bilju i ribama. Na prethodni nacin je bilo mnogo jace kruzno strujanje.
Moracu jos malo da eksperimentisem sa talasanjem povrsine, pojacao doziranje co2 za duplo i cini mi se da se dosta gubi mreskanjem povrsine, reagens u drop chekeru nikako da predje u malo svetliju zelenu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2018 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda, svaka čast. Još da ti se popuni taj tepih napred i biće prelepo.
Što se tiče CO2 i ja imam sprej bar i drop checker mi nijednom nije prešao u svetlo zeleno(dve nedelje ima kako sam namontirao bocu, pre toga sa DIY varijantom i tamno zeleno je bila misaona imenica), sad je tamno zelen uvek ali meni bilje poludelo sa rastom i perla(pearl) kao ludo tako da neću ni da jurim svetlo zeleno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2018 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo bas.Svidja mi se izbor zivog sveta bas.Sa srecom. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2018 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama.

Bez sprej bara sam uspevao da mi bude svetlo zeleno, videcemo kako ce na dalje ici. Sprej bar je bio blago okrenut ka povrsini, sada sam postavio da mlaz izlazi paralelno sa povrsinom. Bilje i kod mene super napreduje, cuba se rasirila po povrsini podloge, sad krece da dobija ono pravo. Nisam nasao glosso nigde pa zamenski uzeh marselu koja kod mene raste kao luda, dosta je nekako istrulela i pozutela dok sam bio na odmoru, ludwigia je toliko brzo narasla da je marselu kompletno ostavila u senci pa sam dosta izvadio. U desnom uglu je bila ludwigia koja mi ne odgovara zbog nenormalno brzog rasta pa sam vecinom izvadio i posadio valsineriu.

Od riba imam u planu jedan par skalara i jedan par kakadua ili agasizija, osim ako ne prevagne ljubav prema kozicama pa zaboravim i na jedne i druge pa ubacim jos par vrsta pored amano.

Po netu citam razlicita misljenja u vezi kombinacije helena i nerita, i definitivno se resavam da kupim 3kom zebrastih i da pratim situaciju. Npr u jednoj radnji u Nisu sam video u akvarijumu od 30ak litara zajedno nerite i helene. Helene bi izbacio ali ne zelim gomilu barskih. Ubacio sam 6kom kad sam primetio barske i od tada ih gotovo nema, negde-negde primetim neku praznu kućicu, a primetih skoro i nekoliko malih helena....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2018 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U dovoljno ubiljenom akvarijumu će i kozice da prežive pored Agasizija, kod mene je tako. Ima ih u ogromnom broju a kad kad vidim Agasizija kako ščepa neku. Za Kakadu je već druga priča, kod ortaka od kad je ubacio Kakadu nema kozica nigde, nestale sa lica zemlje Very Happy
Za skalare nemam iskustva ali verujem da baš uništavaju kozice.
Zanimljivo je da je meni Marsilea propala gotovo svuda gde je bila na jakom svetlu a u senci baš fino napreduje, boja prelepa zelena i širi se okolo. Čudna biljka, nisam je pre imao.

Za Helene i Nerite sam isto tako čitao, podeljena mišljenja i na kraju se odlučio da ne dodajem Helene. A sa ogromnim brojem kozica je počeo i broj puževa da opada(izgleda im ne ostaje ništa od hrane da se razmnožavaju jebem li ga) pa sam i definitivno odlučio da ne dodajem Helene jer nema više potrebe. A Nerite i Clithone obožavam, mnogo čiste i ne razmnožavaju se što je super pa nisam hteo da rizikujem da ih Helene ipak ubiju pogotovo sa manjkom drugih puževa.

Ja sam jednom u starom akvarijumu kad mi se zapušio skimer i nahvatala masnoća po vodi mrežicom skupljao jedno 50-60 puževa dnevno, nekoliko dana tako i drastično sam im smanjio broj. Samo isplivaju da jedu tu masnoću gore i ja mrežicom pokupim Very Happy. Posle očistio skimer i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekih par dana me nije bilo kuci, a kad se vratih akvarijum pun zelenih algi. Sto se tice zelene praskaste to razumem da je normalna pojava, uklanjam je platnom karticom a u planu je neki kvalitetniji magnet. Ali mi je problem zelena koncasta bukvalno na svemu, zahvatila svaku biljku.

Fotoperiod je 10h, vec duze vreme, regulisano tajmerom.

Ono sto sam uspeo da saznam citajuci u vezi zelene koncaste je da moram smanjiti fotoperiod i cesce vrsiti zamenu vode. Zatim citao sam da se problem resavao i zatamljivanjem akvarijuma na par dana. Negde pise da ima previse gvozdja, negde da trebam dodavati easy carbo i pored co2 iz boce, itd itd...

Kada vratim film unazad, i setim se svog pocetka sa 55l, osvetljenje diy 2 stedljive od 25w i 6400k, podloga zemlja za cvece, co2 sistem secer kvasac i nigde ni traga od algi, ni na staklu ni nigde. Jedino braon alga dok se ciklirao ak i kasnije cijanobakterija koja je za 2 dana resena eritromicinom... i taako 2god bez problema kristalno cista voda i bez algi.

Svaki savet je dobrodošao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo do sada super izgleda.
Ja sam dugo kuburio sa zelenom tačkastom, jako svjetlo i . Ona može biti i od previše željeza . Smanji svjetlo, foto period , bolja higijena tj izmjene vode.
Mislim da i zelena končasta voli jako svjetlo. Nju probaj mehanički da uklanjaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko osvetljenja za novi akvarijum filip_ribac97 Rasveta 1 Pon Nov 23, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License