Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 JUWEL RASVETA led ili neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 2:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitanje za iskusne akvariste sta je bolje za biljke odnosno sta vise ima svetla imam juwel rio 180 , neonke 2 x 45 w sa reflektorima ili led 23w , obe su fabricka osvetljenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 2:18 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi na sigurno i provereno T5 samo koristi Arcadia neonke.

Ne postoji dobra fabricka led bez 300-400e min. Te jeftine solucije su uglavnom rebrendirani ledovi jer je tehnologija još u začetku i eksperimentalnoj fazi pa se ne isplati kupovati robote potrebne za njihovu izradu. Da će gajiti biljke hoće da će kao T5 neće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo lepo karakteristike jednih i drugih, pa se lako može uporediti. Po meni, najbolje je gledati koliko koja lumena od njih isijava.
Prostom matematikom se dolazi do računice da T5 daje više lumena i to bez reflektora.
Ja bih se i pored toga ipak odlučio za led, jer jednostavno mnogo manje troše struje, manje se greju, duži vek trajanja, mogućnost dimovanja...
Ubeđen sam da bi rezultati i u jednoj i u drugoj varijanti bili približni, a svakako za neke zahtevnije biljke bi verovatno u obe varijante mogao da dodaješ još svetla, tako da ti opet dođe na isto.

Image Image
Image Image
Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedna neonka je juwel dey nature druga je arcadia pro plant, e sad jedn pitanje jos kako dodati jos jednu neonku u juwel rio 180 a ne busiti nista u akbvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo prečešljaj forum, već je pisano o tome.

Evo jedna ideja:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GGKTKIOYcDY[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

becke021 ::
Po meni, najbolje je gledati koliko koja lumena od njih isijava.


Ako gledas lumene i luxe zašt onda ne koristiš obične sijalice niska cena a potrodnja za život akvarijuma ne naprave koliko košta 1 led konzola? Zato što ti je neko rekao da ne bo trebalo ili ima tu nešto što se zove spektar? E u tome spektru ni jedan trenutni led čip sam ne može da nadmaši T5. Juvel se nije potrudio ni malo da ih izmesa u tim led abominacijama već je osmislio da sebi trpa pare u dzep. Neonke su im bile s. led je još veće. Prave dobre i lepe akvarijume i postolja al sve prateće je... da ne budem nekulturan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Ako gledas lumene i luxe zašt onda ne koristiš obične sijalice niska cena a potrodnja za život akvarijuma ne naprave koliko košta 1 led konzola? Zato što ti je neko rekao da ne bo trebalo ili ima tu nešto što se zove spektar? E u tome spektru ni jedan trenutni led čip sam ne može da nadmaši T5


Slazem se da je spektar bitan, ali ako malo bolje pogledas karakteristike juwelovih ledova, videces da ledovi pokrivaju mnogo siri spektar od t5.

Da ne ulazim u dalju raspravu, ovo je vecito pitanje, kao sto su vecita pitanja da li je bolji zvuk sa ploca ili cd-ova, ili da li je bolji crt monitor ili lcd, zemlja za cvece ili neka brendirana podloga itd.

To smo mi u Srbiji ostali u srednjem veku, ne znaci da ne treba probati nove stvari i da one sigurno ne valjaju.

Na osnovu cega si zakljucio da je T5 bolji i koliko njih licno znas da imaju rio 180 sa led rasvetom, a koliko sa t5?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi ono što ti finansijski više odgovara.
Ni iz opisa, ni sa onih nalepnica nije baš najjasnije šta poredimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel neko ikad video ovo , knzola 4 x 45w za juwel i ostale akvarijume nasao sam ovo na jednom Engleskom akvaristickom forumu jeste skupo ali vrhunski izgleda .https://www.iquaticsonline.co.uk/universal-t5-light-bar.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poredio sam Juwel led igracke sa Kessil, Ecotech, Geisemann i Ati led solucijama. Pogledao šta kinezi prodaju upredio sa Juwelom(ima na njihovoj prezentaciji graf analize spektra) i rekao šta mislim.

Da će rasti većina biljčica hoće da ćeš reći Ala rastu ko iz vode nećeš al ćeš zato za godinu dve uzeti nešto novo kao retrofit za t5.

Lično mi je ludilo dati tolike pare za običan led strip i kupovati različite "led neonke" da bi se upopunio spektar ili dobila željena boja pošto led tehnologija daje mnogo više opcija od običnog dimovanja.

Ko što kaže Blue uzmi šta ti se najviše svidja nov si akvarijum je mlad šta god da uzmeš u ovoj fazi funkcionisaće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cleo ::
jel neko ikad video ovo , knzola 4 x 45w za juwel i ostale akvarijume nasao sam ovo na jednom Engleskom akvaristickom forumu jeste skupo ali vrhunski izgleda .https://www.iquaticsonline.co.uk/universal-t5-light-bar.html


A šta ima da gledamo to!? Firma iz Engleske (po slikama više izgleda kao fabrika a ne firma), specijalizovana samo za proizvodnju osvetljenja za akvarijume, da bi se probila na englesko i šire tržište mora da proizvodi kvalitet!! A taj kvalitet i košta.
Šta da ti kažemo na ovo!? Može ovako: Ako imaš para za ovo i mogućnosti da preuzmeš (ne znam da li šalju za CG) šta god od ovoga da kupiš, garantujem ti nećeš da pogrešiš!!!

Ne zaboravi slike da kačiš kad stigne osvetljenje.

Pozdrav i srećno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavio fabricku Juwel LED rasvetu sa njihovim kontrolerom umesto njihovih neonki. Za sad mogu da primetim da iako je upola slabije (1x45W u poredjenju sa 2x45W), biljke brze rastu. Mozda je to i zbog toga sto su mi neonke bile zrele za zamenu, ne mogu da garantujem. Nameravam da ubacim i niske biljke koje sa T5 nisu uspevale u mom akvarijumu, pa da vidim da li je i tu postignut pomak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

geronimo kakva je situacija sa niskim biljem , kako ti se pokazao Juwel HeliaLux LED ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2018 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kakva je situacija kod tebe? Jesi li uzeo nešto? Kako se pokazalo? Kad će neka slika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2018 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobra je situacija , ne znam kako slike postavit prevelikog formata su Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License