Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aqua Zonic iskustva.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljam o kupovini konzole T5 2x54 pa me interesuje valjaju li one njihove fabricke neonke, ipak cena konzole i nije tako mala (8700 din).
Ili je ipak bolje prigusnica + dve Arcadia neonke DIY....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 11:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzela 2*24W. Jednu sam neonku zamenila odmah sa Arcadia ProPlant, a ostavila fabricku drugui. BIlje je odlicno raslo. Meni se nije dopadala toliko boja svetla pa sam zamenila posle neka 3 meseca i drugu sa Fresh Water.
Zakljucak : Lampa je odlicna sama po sebi. Meni se nije dopadala boja svetla ali za bolje nije losa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini problem kod DIY izvedbe je kvalitet i tačno pozicioniranje odsjajivača ili senila. to je ono što teško možete da izvedete DIY bolje ili isto od fabričkog. Mislim da cena nije previsoka za taj proizvod. Iskreno ne znam kakav je kvalitet pomenutih neonki, mada ni Arcadia nije savršena... Sve u svemu, moj predlog je ta fabrička konzola, fluo cevi možeš da menjaš kako ti odgovara, 54W ima i u redovnoj ponudi u Day light verziji (54W/865) odličnog kvaliteta (Osram Philips) po povoljnim cenama pa u kombinaciji sa nekim specijalizovanim "akvarističkim" možeš da dobiješ željeni rezultat. Fabrička konzola daje komfor prilikom manipulisanja tokom čišćenja, lako se posatvlja i uklanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Simici ,ipak si uzela novu? Smile

Meni je kozola odlicna, i isto sam uradio kao i koleginica. Ja imam 2x24w. Sve preporuke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradi sam sa reflektorima će biti bolja od te Aqua Zonic ali će i koštati više, brzo se nakupi dok sve sklopiš i upakujes. Ako hoćeš da izgleda lepo onda će biti još više pogotovu ako ti neki majstor bude pravio haubu. Za akvarijum 30 40cm dubine ta Zonic je sasvim ok a moćićeš i da je lagano pomeriš da ne smeta kad budu trebale ruke da udju u akvarijum što je dodatni plus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucephalandra sp. aqua artica Milivoje Lampa Biljke 0 Sub Maj 21, 2022 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic ili Atman LGM respectre Rasveta 1 Čet Okt 10, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic nosaci popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 19, 2019 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gyre pumpe Iskustva Laki Oprema u morskoj akvaristici 17 Čet Jan 10, 2019 11:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clear water filter masa - iskustva? Zivadin Filteri i pumpe 19 Sre Dec 26, 2018 10:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License