Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel primo 70 led Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molio bih iskusnije kolege koje se razumiju da mi odgovore na sledece pitanje , je li dovoljna ova rasveta u mom akvarijumu od 70l za srednje zahtjevne biljke . Dakle imam 3 led neonke ,svaka od njih ima po 8 wati , 6400 kelvina i 345 lumena ( imam co2 , hranjivu podlogu, tecnu prihranu) dimenzije akvarijuma su 61 x 31 x 44 cm. hvala unapred na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 7:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koje su to srednje zahtevne biljke u pitanju, takođe treba imati u vidu da li imaš
u aq plutajuće biljke poput pistie,lemne minor itd (pa one zaklanjaju prodiranje svetlosti),
opiši malo bolje situaciju .... dužinu svojih led neonki .... itd. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne , nemam plutajuce biljke , ovo pitam zbog biljke koju sam posadio u prednjem planu akvarijuma. Radi se o biljci LILAEOPSIS BRASILIENSIS, ovo sam skinuo sa jednog Engleskog sajta =Uslovi osvjetljenja: Lilaeopsis brasiliensis zahtijeva niska do umerena nivoa osvjetljenja. 3 vati po galonu vode smatra se idealnim za optimalni luksuzni rast. Ostale biljke koje su u ak nisu zahtevne toliko po pitanju svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proizvod NovoLux LED 60 bela
Dužina 490 mm
Snaga 8 vat
Kelvin 6500
Lumen 624
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dakle imam 3 ovakve neonke iste u akvarijumu od 70 l kad se oduzme podloga pesak filter kamen ima 63litre
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2018 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Traži malo jače svetlo, nešto sitniju podlogu i koja naraste od 4-7 cm, a ima i slučajeva da naraste do max 10 cm.
Od uslova traži pH: 6.0-7.5; 2-15 dH; 15-28 C
Razmnožava se poput sagitarije podzemnim izdancima.
E .... sad to malo jače svetlo može i da ima negativne posledice, znaš već ,zbog algi, ja bih ipak
ostavio tako umereno svetlo iako je retka biljka, ovo ne pišem iz ličnog iskustva ali drugar je
pokušavao sa tom biljkom i nikako nije uspevala ...... Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti na odgovoru, nadam se da ce mi jacina svetla biti dovoljna za nju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HeliaLux i Multilix su osnovna svetla za akvarijum. Helia je njihova verzija "moderne" led konzole, multilux je led rasveta koja bi trebala da zameni njihovu t5 rasvetu (neonke i konzolu ne pasuji multilix u T5 njihov)

NovuLux je pomoćno vodootpprno svetlo koje se može staviti gde hoćeš u akvarijum. Piše na njihovom sajtu.

Iskreno zanimam me kakve ćeš rezultate imati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License