Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pico reef 30l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2018 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima evo i ja da malo zasolim. Sve u svemu imao sam visak akvarijum dimenzija 30x30 sa visinom 35cm. I odlucio da probam tu cuvenu morsku akvaristiku.
Evo malo specifikacija

Akvarijum:
30x30cm visina 35 sa transparentnim silikonom.

Oprema:
Hang on filter Aquael Versamax FZN-1
Lapma Zethlight 1201 sa kontolerom ZN1001
Skimmer Resun SK-300
Pumpa Sobo WP-50
I 3kg zivog kamena

Organizmi:
2 clownfish-a (ocelaris)
1 turban snail (Tectus Fenestratus)
1 kozica (Lysmata Amboinensis)

Korale cu prikazati kroz slike... nadam se da cete uzivati...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nadam se da vam se koliko toliko dopada, voleo bih da cujem kritike i savete iskusnih morskih akvarista kao bilo ciji predlog..
P.S. Namerno nije stavljen pesak radi lakseg odrzavanja cistoce samog akvarijuma, sto ne znaci da mozda necu ubaciti u nekom trenutku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2018 10:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodosao u slanu vodu!
Bogami lepo ovo izgleda, dok sam citao tekst ocekivao sam ispod slike kamena i klovnova, ali bogami ovde ima svacega. Prilicno raznovrsno sto se korala tice. Svaka cast!
Kad je startovan akvarijum?
Kakav je ovo beli kamen napred?
Srecno sa morem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala.. Very Happy startovan je 09. juna, ali je dosta toga ubaceno odmah jer sam i celokupnu kolicinu vode uzeo iz vec formiranog i stabilnog akvarijuma. Samo sam neke korale naknadno ubacijo.
Sto se kamena tice to je suvi fosilni koralni kamen. A da, korala ima dosta i gledam da imam sto vise razlicitih i planiram jos po koji da ubacim koliko mi to prostor bude dozvolio.
Hvala jos jednom.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da si na Karaburmi, ali ne vidim da imas sarkofiton, tako da kad imas vremena svrati da upotpunis malo spisak korala. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sa Karaburme sam. Hvala ali trebam za par dana da pokupim pelcer od drugara tako da cu ga uskoro imati.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2018 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj ga u startu opterecivati,naseljavaj umereno.Znas da kod malih litraza je sve prevrtljivo(treba to dobro izbalansirati).
bavio sam se raznim litrazama,i mogu ti reci da je najteze sa malim sistemima(do100l).
Sve najbolje ti zelim,uzivaj u svom akvarijumu jer dok si ti srecan bice i on...zivite u simbiozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2018 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi hvala na savetu.. nisam se jos privikao na morsku, uglavnom sam se bavio sa slatkom i nisam imao vecih problema.. Smile Znam da su te male litraze prilicno zahtevnije i nepredvidljivije od veci tako da cu malo usporiti dok se ne krene da funkcionise kako treba..
Hvala jos jednom poslusacu svaku sugestiju kritiku i savet..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License