Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum i prvi problemi-35l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Jorimir
Akvarista

Registrovan: 20 Maj 2018

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2018 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i tebi.
Hvala na savetu, tek sad kada si spomenuo hranjenje skontao sam da dajem previse verovatno(prvi put hranim domacom hranom pa mi interesantno da ih gledam kako jedu) smanjicu.

Sto se tice rotale, tera ona lepo ali nzm da li smem da je secem jer su ovi nizi listo nikakvi, pa da nebi propala biljka.

A panj bih rado oprao, ali zaista je komplikovano. Dosta manjih grana sam ukopao u podlogu i kada bih ga vadio one bi iskopale dosta bilja. Za sad ancistruis fino ciste(uzeo sam 2 veca, maticna, a jos je tu i jedan srednje velicine) tako da se nadam da ce srediti to. Jedino sto se svi zavlace ispod a nijedan nece gornju stranu da dira, kao da se boje svetla. Bas ako ne pojedu do kraja cikliranja pracu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2018 2:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista

Registrovan: 13 Nov 2016

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2018 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jorimir ::

A panj bih rado oprao, ali zaista je komplikovano. Dosta manjih grana sam ukopao u podlogu i kada bih ga vadio one bi iskopale dosta bilja. Za sad ancistruis fino ciste(uzeo sam 2 veca, maticna, a jos je tu i jedan srednje velicine) tako da se nadam da ce srediti to. Jedino sto se svi zavlace ispod a nijedan nece gornju stranu da dira, kao da se boje svetla. Bas ako ne pojedu do kraja cikliranja pracu.

Što se tiče panja nije loše da ga iščupaš na vreme (pretpostavljam da si ga zaboo u podlogu da nebi isplivao),
ali te tanke grančice u podlozi će vremenom samo istruliti, i opet se vraćaš na početak skale, čak si u minusu.
Inače ancistrusi kao i većina čistača biraju mesta ispod panjeva ne zato što se boje svetla već što im se sviđa
da taj deo aq bude njihova teritorija. Međutim najviše nepojedene hrane se nakupi upravo ispod panjeva
iako nema ančija u akvarijumu (kao kod mene), tako da mi je neophodno da pomeram panj da bih
lepo izsifonirao i odstranio trulu hranu koja stvara amonijak, a on ubija ribu.
Možda sam bar malo pomogao, a ti odluči dalje ............. Poz.
Jorimir
Akvarista

Registrovan: 20 Maj 2018

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2018 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi mnogo si mi pomogao kao i svi ovde. Jer ja jako malo znam o svemu ovome i kada mi neko sa iskustvom da savet to mi puno znaci.

Iskreno sa panjem nisam jos odlucio sta cu. Anciji su ga ogulili tako da budj nije vise problem. A o tim grancicama nisam ni razmisljao. Ali ako ispliva opet mislim da cu staviti kamen na njega. To vadjenje mi je poslednja solucija, jer mi se svidja ovako, a sada da uznemiravam ribe, vadim biljke, mutim vodu. Stvarno ne bih. Razumem u potpunosti da bi tako bilo najbolje, ali rizikovacu. Tebi hvala na savetu svakako.

I hvala za informaciju o ancijima, ja sam mislio da su uplaseni ili tako nesto.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plazma akvarijum za pocetnika da il... Vulebeograd Akvarijumi 5 Sub Dec 15, 2018 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem akvarijum 120 l i filter, po... DevilFish Ponuda 0 Sub Dec 15, 2018 12:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi Akvarijum Borac123 Početak u akvaristici 7 Pon Nov 19, 2018 7:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban akvarijum na zajam m.vlacina Tražnja 2 Ned Nov 11, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum vlada_va Uradi Sam (DIY) 4 Pet Nov 09, 2018 9:08 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker