Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa mrestom skalara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefan1994
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 04 Mar 2018

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2018 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi Treba mi pomoc...
Uzeo sam skalare na poklon od jednog mog sugradjanina koji ima puno lepih...
ispalo je da sam uzeo muzjaka i zenku oni su dosta veliki...
Evo vec drugi put mi bacaju ikru u mom akvarijumu ali je odmah pojedu...
Prvi put kad su pojeli tesio sam se da je u pitanju mladi par... medjutim evo sad i drugi put...
Razlika je jedino to sto prvog puta je zenka pojela sve ikru a sada je pojeo muzjak sve...
Molim za pomoc ako se neko razume... Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2018 7:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_nis
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa cim bace ikru ti odvoji taj predmet na kome je ikra u drugi akv. Onda zamracis,ja obicno bacim prostirku od fotelje preko akv sa ikrom jer kazu da se sporije razvija budj u mraku.
odvajas pobelelu ikru da ne siri budju i kroz 2 dana krenu da mrdaju polako, tad pravis artemiju, sve imas na forumu.
Ja ocekujem moje da proplivaju i spremam artemiju.
poz
oldwolf
Akvarista

Registrovan: 13 Nov 2016

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 7:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada_nis ::
pa cim bace ikru ti odvoji taj predmet na kome je ikra u drugi akv. Onda zamracis ....

stefan1994 - Ako su bacili ikru na neki od listova možeš to prebaciti sa delom iste vode u neki drugi akvarijumčić,
stim da u blizini bude kamen raspršivač koji blago ventilira vodu u blizini ikre (roditelj skalar to radi i u
prirodi i u akvarijumu, maše zadnjim perajem i ventilira ikru). Ali ako su bacili ikru na staklo vadi
(nemoj pokušavati da je skineš) roditelje u drugi akv, odnosno ja bih pre odvojio samo ženku iz akvarijuma, i to je to.
Poz.
Anboy
Urednik
Urednik

Registrovan: 16 Feb 2011

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mtestim skalare vec 12godina. Promenio sam siguro za ovo vreme 20-25parova a nikada ni jedni mi nisu jeli ikru.
Trenutno ima dva mlada para i od prvog mresta rade kako treba.

Jedino sto mi pada na pamet je da se izreskirad pa da ribi kupis zamrznutu zivu hranu i kvalitetni tetrin diskus granulat.
Da pokusas sa jacom ishranom da ih odvratis od potrebe da pojedu ikru.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hladjenje - problem Nikolaj Grejanje i hladjenje 14 Uto Sep 11, 2018 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna tetra problem sa skrgom popindeed Ribe 4 Pet Avg 24, 2018 12:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem s platikama zika97 Bolest 6 Sre Avg 22, 2018 4:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem u mrestu targla Guppy fun club 2 Ned Jun 10, 2018 9:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem Alge lecicso Početak u akvaristici 1 Sre Apr 25, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker