Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje biljke trpe jako strujanje vode? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Treba mi savet koje biljke trpe jako strujanje vode?
Evo o cemu se radi. Imam krovni filter, neku uradi sam varijantu, i povrat vode ide slobodnim padom u jedan cosak akvarijuma. U tom cisku strujanje je prilicno jako i ne znam koju biljku sem mozda anubia bi mogao da postavim a da joj ne smeta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2018 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definiši veće strujanje vode. Ja sam u 160l drzao pumpu od 850l/h samo radi cirkulacije i raspršivanja co2, biljkama je to prijalo.

Biljke inače vole da voda teče jer onda imaju stalno dostupno sve što im je potrebno(ugljenik, nutrijete...). Sve dok ih protok ne savija dobro je.

Resenje ti može biti panj na mestu gde voda pada ako je protok od 1000-2000l/h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2018 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pumpu 1200 l/h, realno protok je oko 600 l/h. Problem je što voda pada odozgo i sabija.
Treba mi neka generalna preporuka, neka biljka koja nece lako da se savije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jun 30, 2018 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni to i nije neko strujanje. Bilo šta što nema stabljiku bi trebalo da uspeva po mogućstvu nešto sa tvrdjim listom poput sagitarije. Valisnerija i rendžer će isto uspevati tu. Možeš anubije nakačiš ih na panj i panj da ih voda ne oduva. Panj će svakako ublažiti protok vode preko biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 30, 2018 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko ne stavis neki sprej bar najbolje da stavis neke anubije ispod strujanja...... moze I valisnerija ali ako je manji akvarijum brzo ga zagusi.... ja sam kod mene stavio anubije direktno ispod hang on filtera I funkcionise.... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jun 30, 2018 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,

Sprej bar ne mogu da montiram nikako. Za anubije sam i ja ocekivao da mogu. Za valisnerije nisam znao, one bi mi možda čučnule lepo jer mi treba takav oblik.

Hvala za ideju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License