Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj prvi morski akvarijum u Novom Sadu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro radi provizorna punilica vode, jedino se čuje glogotanje kad počne da ulazi vazduh i prazni se, ali to je samo par sekundi.
Rešio sam problem što se nije video nivo vode tako što sam ubacio parče stiropora u flašu i sada se lepo vidi koliko ima vode u flaši i kada je potrebno dopuniti.

Za preliv sam našao parče foreksa i odneo kod drugara koji ima cnc masinu pa sa glodalom izbušio lepe proreze.

Image

iseskao i namestio na preliv.

Danas sam nosio vodu da mi izmere amonijak i potpuno je u redu, tako da čim bude gotovo osvetljenje mogu polako da nasevljavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2018 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako je počelo useljavanje.
Dobio sam osvetljenje na pozajmicu dok moje ne bude gotovo i ubačeno par malih korala da imam zanimaciju.
Neizostavna dva klovna da naprave dinamiku.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2018 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema se vremena za slikanje Very Happy
Stiglo novo osvetljenje hvala Nikoli i Milošu
napravio haubu od aluminijumskog lima i to je vrlo jednostavno uradjeno, kod limara isekao pravougaoni aluminijumski malo deblji lim i na mašini iskrivio u polukrug a na krajevima savio falc tako da je dosta čvrst i lepo izgleda.


Image


Uzeo sajlice za kačenje led rasvete koje imaju karabine za kačenje i zgodne zatezače kojima je lako menjati visinu, obe sajle po prihvatljivoj ceni od 400 din.

Image

Počelo ubacivanje fragova i veliko hvala na pomoći savetima i koralima od Aleksandra i Pedje (Midnight)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2018 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda, jedino sto bih ja ovo ipak ofarbao. Prvo da ne sljasti ovako, a jos bitniji razlog je korozija. Slana voda i velika isparenja ce brzo da korodiraju lampu. Ako mislis voda je u aq a rasveta visi razmisli samo koliko ces je puta pipati mokrim rukama pa ces da vidis da je itekakorealno da ce korozije biti, a to bas nece izgledati najbolje. Uzmes boju u spreju i obojis u neku diskretnu boju i milina. Ipak je akcenat na koralima, ovo ce samo bzv odvlaciti paznju.
Inace imas i od mene na poklon fragove, samo se javi kad si u prilici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nevezano za temu sry

Aluminijum je davno oksidirao više neće osim ako ga neko ne uzme pa grebe. Što se tiče farbanja to je poprilično teska operacija kad je aluminijum u pitanju. Farba se neće dugo zadržati ako se aluminijum ne pripremi za farbanje. Manje muke a brže su samolepljive folije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2018 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mislim da je samolepljiva folija najbolje rešenje, to će žena da odabere boju, a mene više muče braon alge.
Sad menjao malo više vode, čistio stakla i malo kamen i pesak, valda će se smiriti, gadno izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2018 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam razumeo, imaš i dosta svetla od spolja. Moguće da su alge delom i od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2018 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema direktnog sunčanog svetla, a alge se skupljaju i iza kamena na zadnjem staklu i po pesku gde ne dolazi nikakva sevetlost osim od led osvetljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2018 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora tako jedno pola godine do godinu dana dok akvarijum ne oživi kako treba. Napravi neki mini usisivač pa usisaj delove na kojima se baš nakupi ili isprevrći pesak, na 2-3 cm debljine nećeš imati anaerobnog sloja pa ne moraš da paziš šta radiš. Dok samo pesak tamni nemaš razloga za brigu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 30, 2018 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle 6 meseci akvarijum se lepo razvija. Ubacujem polako korale i počeo sam sa ribicama. Pored dva klovna uzeo sam plavog tanga, prelepa ribica i veoma zanimljiva, a obradovala me je kad sam video da voli da čupka alge. Ima još demzel plavi sa žutim donjim delom i ona ribica koja je polja ljubičasta pola žuta.

Image

sad još po neka ribica, ako ima neki predlog sta još smem i mogu da uselim.

Image

Image

Image

i malo zapostavljeni akvarijum sa ciklidima, ova sad nekako zanimljivije Cool Cool

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Jun 30, 2018 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, lepo se to razvija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Jun 30, 2018 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Tićma, odlično ti napreduje akvarijum. Moj predlog od riba ti je magnifica ili doctor wrasse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 01, 2018 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo sam pogrešio, akvarijum je star 3 meseca Very Happy

A za wrasse sam čitao da je korisna ribica i verovatno ce se jedna naći u akvarijumu i razmišljam o jednom bleny za čišcenje po dnu ako je to neophodno u jednom akvarijumu.
Nije mi jasno koja je magnifica nasao samo ovo
https://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+1465+2287&pcatid=2287

i malo dileme koliko ribica bi bilo optimalno za moj akvarijum od 180 litara sa tom tehnikom za filtriranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jul 01, 2018 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nemateleotris_magnifica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jul 01, 2018 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije blanny ni gobi obavezan u akvarijumu niti vrši neku funkciju kao algari u slatkovodnim. Moj savet je uzimati ribe koje se vide a ne neke koje se zavuku i ne znaš da ih imaš a ograničen si brojem s'obzirom na litražu i opterećenost samog sistema. Ne može niko da ti kaže koliko riba može da trpi ceo sistem, mnogo je tu faktora, od veličine riba do ishrane. Ubacuj manje ribe i uživaj dok ne porastu pa onda menjaj za manje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License