Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2018 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od danas sam na odmoru, nabavio sam i nove biljke, tako da svečano krećem sa radovima na revitaizaciji i obnovi akvarijuma.
Od biljaka tu su :
Hydrocotyle tripartita
Blyxa Japonica
Staurogyne repens
Ludwvigia red mini
Fissidens fontanus
Microsorum pteropus 'Narrow'
Microsorum pteropus 'Trident'
Java moss
Kladofora

Uz biljke sam dobio i 5 kozica, nadam se da će da opstanu u mom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2018 9:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2018 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2018 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gotovo tumbanje, sad ostaje da sacekam da se voda izbistri


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2018 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2018 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je i slobodnog vrmena da se poigram sa kuglom


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2018 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav si ti ludak, za godinu dana si preslagao komplet akvarijum bar 5 puta, a da ne racunam preseljenje, doduse imajuci u vidu da si drzao barbuse donekle mi i jasno, ja sam vec navikao da svaki dan kad dodjem sa posla zavlacim ruke i sadim bilje koje su pocupali, dobra je postavka i sada i bilje se bas lepo razraslo. Da li si poceo da dodajes CO2? I video sam da si imao problem sa nanom svojevremeno, da listovi pocrne, da li se to sredilo ili ne, imam isti problem. Zao mi je sto nema vise tetrazona, ali i novi stanari ce biti lepi kad stignu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2018 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj nikaname ti sve govori Smile

Nisam počeo sa CO2, ali u eksperimentalne svrhe sam počeo da doziram sa Knjaz Milošem, čisto da vidim kako ide.
Za CO2 moram malo da popravim krvnu sliku, jer hoću da nabavim sve u "fulu", ne bi da se igram sa onim DIY varijantama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2018 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2018 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je stanje nakon 15 i kusur dana od tumbanja.

Od zivog sveta tu su sad:
Od ranije
15 Titeja
1 Sijamac
6-7 korija raznih, ne mogu da ih prebrojim jer se neki skrivaju
6 Mikrorazbora galaxy

Novi su:
1 Borac
20 plavih neonki
8 Ksifo (jedan muski) koje sam dobio zamenom za helene
4 jabucara
i tona malezijaca koji se stvaraju kao pecurke posle kise, jer sam desetkovao broj helena kojih je bilo preko 20 u akvarijumu.

Bio sam ubacio i 15 tak kozica jos dok su u akvarijumu bile samo titeje, galaxy i kori, ali ne mogu vise da ih pronadjem u akvarijumu, jednu sam sasvim slucajno spacio na panju, ali se brzo povukla.
Sumnjam na titeje da su se pocastile sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2018 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i YT


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 06, 2018 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jul 06, 2018 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je gotovo idealno , samo se otpočetka pitam, a konačno i javno, da li bi ova bela izbušena cev
mogla da bude par cm iznad vode (jer takav režim bi dao efekat na drugom polju),
jedino je pitanje da li bi buka bila zanemarljiva ili ne ? Pozdrav! Sve pohvale !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 06, 2018 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cev se nalazi tik ispod jedne široke lajsne, a nivo vode je 1/2 cm ispode te lajsne
Mogao bi da je stavim iznad lajsne, ali mislim da bi žubor vode, posle određenog vremena bio "malo" iritantan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jul 06, 2018 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve jedno, svakako je dobro odrađeno, a panjevi su posebna priča,
bez njih ne bi bilo to što jeste. Puno pozdrava !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 06, 2018 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panjevi su iz nase prirode, od Horusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License