Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stanje vodenih biljaka posle vadjenja i vraćanja u fontanu. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ivanhoe
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2018 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na slici su između ostalih, vodeni zumbul i vodeni kupus. Posto sam morao da ispraznim fontanu i ponovo vadim i vratim biljke, posle par dana su promenile boju u žućkastu. Da li vam deluje da su biljke propale i zrele za uklanjanje, ili mislite da jos ima sanse da se oporave? Nemam bas nikakva iskustva.

Primetio sam da se obe pomenute biljke bukvalno prilepe uz lokvanje i često se smeste između listova i tu borave. Plašim se da ne uspore rast lokvanja, il ida propadnu jer nemaju dovoljno svgetslosti.

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2018 3:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve što ti se čini da nije ok, znači da je promenilo boju, da truli i sl - otkloni,
jer postoji mogućnost da pored tih nastradaju i zdrave biljke.
(To ti je slično kao u korpi punoj jabuka, dovoljna je jedna trula i za kratko vreme
će sve biti trule, da sad ne objašnjavam koji se proces odigrava i zašto je to tako).

Stim što te biljke koje si otklonio ne znači da ih odmah baciš (možda neke da).
Možeš odvaditi deo vode iz jezerceta u neku posudu i staviti ih u karantin (naravno i tu
treba cirkulacija, određena jačina svetla zbog fotosinteze, aeracija).
Na kraju ako propadnu lako ćeš ih baciti.

Svakako pokušaj da zdravim biljkama obezbediš optimalne uslove za zdrav razvoj
a one će te nagraditi svojim razmnožavanjem, jer to plutajuće uz dobro svetlo (ali ne da ga sunce prži)
se širi da još moraš bacati. Nadam se da ćeš uspeti da rešiš problem.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2018 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su stajale na suvom samo im treba malo vremena da se oporave, ne verujem da im se ista desilo. I obicnu biljku kad ne zalijes par dana pa krene da zuti i da se susi, isto je i sa ovim biljkama. Msm napisao si da si ih vadio, to znaci da su stajale na suvom, bar sam ja to tako shvatila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivanhoe
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2018 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je da neke vidno ostecene odvojim u neko plasticno korito i vidim da li ce se oporaviti. Hvala svakako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License