Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malawi 160 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2018 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ne postoji opcija editovanja postova, a odustao sam od Tanganyika postavke akvarijuma, predstaviću svoj akvarijum ovaj put u Malawi ruhu.
Daleko živopisnije boje, veća dostupnost i izbor riba, brži rast Malawaca naspram Tangaša kao i mnogo veća tolerancija na eventualne greške su bile presudne za ovaj korak...


AKVARIJUM dimenzije 100x40x50 (visina vodenog stuba 40cm),efektivnih cca.160 litara.
FILTRACIJA kanister filter JBL E700,umjesto keramičkih prstenova ubačen SEACHEM MATRIX filter medij.Po potrebi biće pojačan motornim unutrašnjim filterom.
WAVEMAKER SUNSUN JVP100 za cirkulaciju vode
GRIJAČ ne koristim,nemam potrebe
RASVJETA 2x LED T8 60cm,6500K u planu još plava LED traka
PODLOGA krem kvarcni pjesak,granulacija 0,7-1,8mm
DEKORACIJA lava kamenje cca.20kg


Ribe...hm, po većini ciklidnih foruma akvarijum ovog volumena nije baš nešto što je prihvatljivo za većinu Mbuna, ali uz pravilan odabir vrsta i optimalan broj riba, uz adekvatno uređenje bi trebalo funkcionisati.Tako da je izbor pao na dvije vrste koje se (ako se uopšte tako može reći) smatraju manje agresivnim...Labidochromis caeraleus i Pseudotropheus socolofi.Ubačeno je po 10 komada od obe vrste,na veličini 2-3cm pa kako budu rasli,tako će ići i selekcija do odnosa 1M i 4Ž.Kao treću vrstu (koju ću uskoro ubaciti) sam odabrao Labeotropheus treawase Thumbi West iz jednostavnog razloga što se odmah polno razlikuju ženke i mužjaci, tako da sam uzeo 1M i 3Ž.Nemam u planu više ništa od riba,uz napomenu da nemam predstavu kako će funkcionisati Thumbi west tako da nije isključeno i da lete van, ako nešto krene po zlu.

Uređenje,sitni kvarcni pijesak i gomila lave...potrudio sam se da imaju baš veliki broj procjepa,prolaza za sakrivanje.Za lavu sam se odlučio jer sam (možda griješim) siguran u podatke sa interneta da je zahvaljujući svojoj poroznoj strukturi idealna za "naseljavanje" korisnim bakterijama koje pomažu u biološkoj filtraciji akvarijuma.

Evo i par slika...


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2018 2:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2018 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je po PS-u Bravo Bravo
Stvarno je mala litraza ali svidja mi se i odabir riba kao i kamenja !
Vidi se neko predznanje ili mozda dobar savet nekog iskusnijeg kolege Wink
Filtracija je dobra a wave maker je ono pravo za malawi ak.
DA , jos plava led traka koja ce vodi dati ,,bistrinu" Cool
SAMO NAPRED !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update...

u proteklih mjesec dana ubačeni kako je planirano 5 komada Labeotropheus Treawasae Thumbi West (2m i 3ž)...kod Caeraleusa primjetan ubrzan rast (bili su dosta mali)...kod Socolofija prvi gubici, nastradale 2 ribe.
Ubačena i nova rasvjeta,kombinacija plave i cool white...
Opšti utisak više nego zadovoljavajući...planirano na kraju od sve tri vrste po 3-4 ženke i jedan mužijak.Otom,potom bitno je da za sada ova kombinacija funkcioniše.


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2018 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lep akvarijum druze .. samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2018 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update...da ne ureknem sve funkcioniše besprijekorno...filtracija, rasvjeta, ribe napreduju, nema ozbiljnijih sukoba, obzirom na volumen akvarijuma više nego očekivan rezultat.

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mjesečni update...

Izbačena veća količina lava stjena (ostavio sam par većih komada), ribe napreduju, rastu pa da im napravim malo prostora.Socolofi ostavio sam 1 mužijaka i 4 ženke sa 100% sigurnošću i 1 mislim da je mladi mužijak,sačekaću još malo da budem siguran...Thumbi West ostavio 1 mužijaka i 3 ženke...Carleusi najvjerovatnije 3 mužijaka i 7 ženki...isto sačekati pa selektovati.Uglavnom u planu sve ribe u omjeru 1m : 3,4ž...i naravno ubaciti još nešto...

Filtracija jednom rječju UDUPLANA Smile



Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Sep 06, 2018 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

update...

Socolofi "nagurali" na nekih 8cm...nadam se da će biti što manji, po netu nailazim na oprečne informacije da je max. veličina od 8 do čak 16cm!
Obzirom da ribe hranim isključivo hranom za herbivore, Labidochromis Caeraleusi malo "kaskaju" sa rastom, i trenutno su na nekih 6,7cm. Ali im je zato boja ludilo.
Značajnije promjene...izbacio sam Labeotropheus Trewavasae Thumbi West...narasli su na skoro 10cm, kod kolege sam vidio njegoce matice, koje "naguraju" ladno 15,16cm što je za akvarijum moje litraže malo veliko.Drugi razlog je taj da ne ostavljaju "dojam" na prvu uz žutu i plavu boju.
Umjesto njih sam ubacio 10 komada mladih Pseudotrophesu elogantus Chailosi.
Vraćena lava stjena zbog malih Chaulosija da se lakše sakriju...mada sam nakon pola sata uvidjeo da nije bilo potrebe.Tri puta su manji od Socolofija ali im plivaju pred nosom.
Ostalo pu,pu,pu da ne ureknem odlično...


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License