Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ccleaner
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2018
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2018 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav akvaristi...zapeo sam na jednom zadatku nikako da ustimam aqvarijum u ravnotezu.nesto nestima pa bih molio za savjet.Znaci redovno mijenjam vodu,biljka je svaka uginula unutra ostalo je samo (vidjet ce te slike)znaci u vodu sam izbejego ubacivat kemie samo akqva safe i platamin ostalo nist,i opet mi se navlaci nest zeleno alga jest al koja vrsta neznam evo akvarijum vodu mijenjo prije 2,5 sedmice ribice izmjestio opro pjesak biljku (sto je ostalo)filter vanski prao sve od do ...ev vec je krenulo zeleno se sirit po dekoraciji po cvijecu svakako podaci od akvarijuma
60l
rasvjeta (vidjet ce se na slici)
vanjski filter eheim sa aktivnim uglljem i jos dodatna filtera unutra
svjetlo godi pali se samo ujutro u 6 i gori 4 sata pa puza 2 sata pa opet paljene 4 godi i onda odmor tj ostatak noci
temp.vode uvjek 26 luft pumpa
co2 pravljeni(prije ga nisam imo i opet se pojavljivalo to)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2018 9:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ccleaner
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2018
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2018 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jul 13, 2018 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ccleaner ::
znaci u vodu sam izbejego ubacivat kemie samo akqva safe i platamin ostalo nist,i opet mi se navlaci nest zeleno alga jest al koja vrsta neznam evo akvarijum vodu mijenjo prije 2,5 sedmice ribice izmjestio opro pjesak biljku (sto je ostalo)filter vanski prao sve od do ...ev vec je krenulo zeleno se sirit po dekoraciji po cvijecu svakako


Mislim da si od velike brige da sve bude idealno, uništio kolonu korisnih bakterija (sa pranjem svega), i sada imaš problem
sve dok se akvarijum ne isciklira,u takvim uslovima samo alga napreduje.Moja preporuka je da ne pereš filter bar
1,5-2 meseca, a i to kad budeš prao ,da bude samo površinski deo filtera. Dopusti malo haosa u akvarijumu ,da se stvori
biohemijska atmosfera (koju izgleda ne razumeš baš najbolje) i nek ti bude dobro strujanje vode (filtracija) i aeracija.
Verujem da ćeš pored redovne zamene vode (u tvom slučaju 2x mesečno po 1/3 odstojale vode) uspeti
da rešiš problem. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License