Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 LED trake kao rasveta za manji akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikola521




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao ljudi, imam pitnje?! Hteo bih da stavim na akvarijum od 120l rasvetu. Treba mi pomoc jer sam se odlucio za led rasvetu. Zanima me koja boja bi bila najbolja za biljni akvarijum i koliko w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 12:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikola521




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao ljudi, imam pitnje?! Hteo bih da stavim na akvarijum od 120l rasvetu. Treba mi pomoc jer sam se odlucio za led rasvetu. Zanima me koja boja bi bila najbolja za biljni akvarijum i koliko w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Ned Jul 15, 2018 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

60 W, to ti je neki optimum za srednje zahtevno bilje, cca 0.5 w po l. Gledaj cipove koji daju 35 do 50 lumena po cipu. 60 i vise cipova po m duznom.
Ja sam uzeo 5730 smd trake od 3000 i 6500k na 24 v.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel neko probao led trake za uzgoj biljaka od 20w? Oko 2000 din je metar. http://www.planta.rs/shop/sr/l.....ke-1m.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto ne mogadoh da nadjem te trake na ponudjenom sajtu...Iako je firma orjentisana na uzgoj sobnog bilja a vrv i na uzgoj nekih plemenitih vrsta konoplji sigurno bi kada iskeisras 50 000 dindzi pod njom raslo i sve sto mi gajimo pod vodom:)

Konkretno za led trake ako su od istog proizvodjaca sigurno je da zadovoljavaju potrebe biljaka, pitanje je samo koliko su "jake" i da li mogu da dobace do dna akvarijuma dovoljnu kolicinu svetlosti. Javi ako ih isprobas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš kod kineze da ih nadjes za duplo manje pare. Rekao bih da je 5730 traka i da ti treba bar jedno 5 metara da bi imao neki optimalan rast. 1w Fluo, 1w MH, 1w SMD i 1w HP SMD nije isto. Orjentacija po potrošnji je izmišljen kada je 90% ljudi imalo T5 i T8. Danas ni za to ne pije vodu jer su sijalica daleko uznapredovale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License