Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 oldwolf kugla 1l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kugla je kao bombona ima nešto malo hranljive podloge,preko malo kvarcnog peska,
mali panj koji viri iz kugle,1 crvenolisna biljka,malo javanske mahovine, 5-6 red rilli kozica, 1 nerit, poneki barski puž,
na površini malo drezge, par komada pistije i to je to, bez filtracije, menjanje 10-15% vode svaki dan, led minjon sijalica.

Napravljeno za 30min. za malo zabave. Naravno prihvatam savete,predloge,kritike .... itd, pišite ......

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 12:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš 50% svaka 3 dana ako ne hraniš često. Tako više očistiš vodu neko šoljica na dan.
Ako staviš koju diodicu ispod dna imaćeš zanimljiv efekat.

Dosta mahovina se ne razvija lepo u malim litražama bez krtanja vode. Obično postane končasta samo se uplete oko drugih biljaka i postane nemoguća za odstraniti.

Sagitaria uspeva u takvim postavkama samo joj treba baš dosta vremena da napravi tepih.

Led sijalica ako ima onaj beli difuzor možes da ga odstraniš Dobićes manji profil sijalice a i usmerenije svetlo. Uperi neku lampu u nju da vidiš da li je možda šisarka, ako jeste, mada malo verovatno, nemoj seći. Treba ti bonsek za ovu operaciju Evil or Very Mad

Pogledaj kasnije PP pustiću ti jedan kanal sa jutuba mislim da će ti biti zanimljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2018 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neverovatne oldvolf kugle od 1l, posle svega mesec ipo kugla je neočekivano napredovala,
samo sa zamenom vode, bez ikakve posebne brige, red rili i red sakura se namnožile (biće mešanaca ....)
puževi rade posao kao ludi, pistia šiba samo tako (a u drugim akvarijumima gde treba i ima sve uslove neće pa neće),
javanska se širi, prosto poželim da nabavim najveću kuglu koju nađem,šta reći osim kad se trudiš iz sve snage ponekad ne ide pa ne ide, a gde i ne gledaš ......... evo i dve fotke
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2018 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za litrazu odlicna. Wink

Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo da osvežim temu oko mog malog ljubimca, moje male kugle.

Novina u celoj priči je da sam ubacio jednu jedinu pistiu, a pošto je na 1L vode
iznad led sijalica od 5w, ta pistia se razmnožava gotovo neverovatno,
svaki 2-3 dana prebacujem pistie u druge akvarijume (gde inače nisu pa nisu htele da opstanu),
za bilo kakav filter nema masta (špricom vršim redovne izmene vode) ali je dodat jedan mali kamen raspršivač
zbog aeracije i cirkulacije vode.

Za sada posle mesec ipo sve je ok, jedini problem je lemna minor koju sam negde pokupio
i nju kašičicom ili viljuškom svremena na vreme pokupim i bacim, evo i pistie ....

Poz. drugarčići !

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam kuglu od par litara, pa me zanima par stvari.
Kako čistiš dno i da li ga čistiš?
Da li imaš kamenac na rubu kugle koji nije pod vodom i kako ga rešavaš?
Gde nabavljaš pistiu?

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolan970 ::

Kako čistiš dno i da li ga čistiš?
Da li imaš kamenac na rubu kugle koji nije pod vodom i kako ga rešavaš?
Pozdrav


Dno sifoniram obavezno jednom nedeljno jer je jako mala površina dna i zapremina uopšte
tako da je neophodno sifoniranje (pogotovo kad nema nikakav filter). Uzmem skoro metar
creva koje se koristi za vazdušnu pumpu i samo sa njime kupim prljavštinu sa dna (to bude oko 2dl)
a onda ponekad dodam toliko vode iz drugog akvarijuma a ponekad česmuše, pošto je tebi veća kugla
od moje na to tanko crevo možeš staviti špric od 20ml (kupiš u apoteci), samo onaj deo šprica bez klipa.

Nemam kamenac na staklu ni iznad ni ispod nivoa vode, čak neznam ni parametre vode (testeri se potrošili ..... ).

Imaš poruku u pp. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma zanimljiv projekat svaka cast.Moracu da probam tako nesto heheheh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Miroslave !

Ovo je mala igrica, tek onako, jer se našla neka kugla od litra, pa rekoh ajd da probam.
Ali u startu da ti kažem (jeste zanimljivo) da to nije to. Napraviću malu kocku slične zapremine ,možda do 2L,
jer kugla je kugla ,ali bez prednje ravne stranice nema ništa, prednja ravna stranica je zakon.
Tako da ako planiraš nešto minijaturno ,ipak ,gledaj da to bude kockasto. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam neki akvarijum od mozda 4-5l pa nesto se sada razmisljam njega da pokrenem.Znaci menjas vodu svaki dan,i osvetljava ga jedan led cip?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako već imaš 4-5L u tom slučaju možeš staviti sunđerasti filter ili hang on i tada možeš
vršiti redovne zamene vode jednom nedeljno.Kod mene je baš mali prostor i nema
mogućnosti za bilo kakav filter.Osvetljenje je mala led sijalica 5w sa grlom E27 (obična najobičnija).
Probaj igraj se malo, ako već imaš vremena. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumska kugla pukla sama od sebe milicica97 Početak u akvaristici 5 Pet Feb 22, 2019 3:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kugla Futurebreeder Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 14, 2018 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka oldwolf oldwolf Upoznavanje 1 Ned Nov 13, 2016 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kugla Lenji Lisac Akvarijumi 13 Sub Mar 26, 2016 8:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kugla sa biljkama Salvatoree Biljke 18 Ned Jul 07, 2013 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License