Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jos nesto? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Ponovo ja. Ovako sve je ok sa akvarijumom.imam pet zebrica, par gupika, jednog smedjeg koridorasa i ramshorn puza. Ribice hranim kad se uključi svetlo u 11 ujutru jako malo lisnatom hranom, pa se pravi pauza sa svetlom od 3-5 kada se uključi u pet dam im crvice. Pricam o kolicini od pet komadica otprilike. Savet potreban oko sledeceg:
- da li uzeti jos koridorasa jer vole u jatu?
- koju prehranu koristiti za biljke? Koja vam se pokazala najbolja za nezahtevne biljke?
- da li je ishrana riba dobra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2018 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Evo I ja da se ukljucim I mozda pomognem.

Moram ponovo da postavim pitanje iz prethodne teme, da li imas filter? Prva I osnovna stvar u akvarijumu a posebno ovakvom od 20-30l kao sto je tvoj je dobra filtracija..znaci osnov svega..

Hrana jedanput dnevno za pocetak da ribice pojednu u 2-3 minuta izmrvis kroz prste, shodno da ti ne treba nikako na pocetku da ih prehranis,,ali I da ne gladuju naravno. Osnova nek ti budu listici,, ti crvici su verv suseni? Oni su manje vise poslastica I tako se I daju.. Koridoras moze jos jedan bez problema ali I ne moras Wink Imam slican akv sa malim zivorotkama gde drzim jednog koridorasa koji cisti dno ukoliko se desi da malci ne pojedu I super mu je:). Mozda pre ancistrusa manjeg da nabavis..

Sto se tice prehrane biljaka,,jako veliki broj diskusija na divnom forumu..pa prelistaj Smile) Za Valesneriju ti u principu nije potrebno nista specijalno, raste bez nekih prohteva,,,ako treba bilo sta pisi.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter ti svakako treba neki. A za ove biljke sto imas ne treba nikakva prihrana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rina ::
..... kad se uključi svetlo u 11 ujutru jako malo lisnatom hranom, pa se pravi pauza sa svetlom od 3-5 kada se uključi u pet dam im crvice ....


U celoj priči nisi spomenula kada se gasi svetlo? Ti možeš paliti svetlo i u tri popodne, ali ne zaboravi
da one imaju neko svetlo (dnevno svetlo) i pre toga.Takođe pauzu možeš praviti kad ti hoćeš,
većina pravi pauzu od 12-14h ili 13-15h zbog intenziteta svetlosti, jer pauza od 2h vrši prekid fotosinteze
da ne bujaju mnoge alge a neutiče na rast nezahtevnih biljaka.Inače noć je za spavanje, tako da i njima
ne treba gasiti mnogo kasno.To što smo mi kao ljudi promenili neke parametre ,pa recimo
neki odu na spavanje u 00,1,2h noću, to neznači da i ribe moraju biti budne do tada, zbog nas.

Prelistaj i stare stvari sa foruma pa sama napravi neki svoj ritam i režim, iskustva su različita,
i nije na odmet znati sijaset stvari,hobi je zaista lep, pa kasnije pređeš na veći akvarijum, itd .....
Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam hang on filter. Pravi mi dobru filtraciju rekla bih. Samo cu mu ove nedelje izbaciti filter sa aktivnim ugljem i staviti akvaristicki sundjwr. Svetlo je imalo ovakav rezom, pali se u 11 se pali radi do 3,pauza do pet pa se pali u pet i radi do devet uveče. Kao osam sati je bio neki optimum. Medutim na hrastu Ceratopteris thalictroides su mi se javile braon mrlje. Doduše biljka je dosla tako. Ne sire se ali nema ni boljitka pa sam produžila svetlo i sad radi od pola deset ujutru, znaci za sat i po vremena duze. Hranu za biljke bih narucila jer nemaju po radnjama. Imaju mahom tetra proizvode koji su jako mali i skupi. Npr tetra za pripremanje vode od 20 ml kosta 300 dinara to je za tri dodavanja. Vise mi se isplati da nadjem sera jer mi oni deluju kvalitetniji. Citam redovno teme na forumu ali nekad ima toliko informacija da ne znam koju da primeni. Zato pokazujem ak ako ja nesto ne vidim da mi se skrene pažnja. Mlatim se skoro cetiri meseca da sve doteram i ne bih volela da krene nizbrdo mada je i to deo ucena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nema dnevnog svetla dodacu i to. Stan je na severnoj strani bela macka se ne vidi u sobi gde je akvarijum dok se svetlo ne upali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu crvi i nego larva crvenog komarca. Kako sam glupa. To sam uvela zbog proteina. Ali ok smanjicu to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!

Moram te ispraviti, biljke se hrane vec to je kruzni ciklus tzv krizenje azota. Ukoliko je filtracija dobra kao I osvetlenje koje imas biljke ce to bez problema rasti. Sto se tice algi, vrlo je verovatno da ce do toga u nekom momentu a mozda I ne.. za sada moj savet ti je da se ne opterecujes sa tim..Jednostavno uzmi algara, siguran sam da ce mu biti interesantno I zabavno Smile.

Na osnovu mogu iskustva, ne previse jako svetlo 8-10h dnevno I valesnerija ce ti prerasti akvarijum Smile) Vodi se savetima ostalih Smile. Kad se vratim sa odmora uslikacu ti mresni akvarijum gde mi je valesnerija osvetljena stonom kineskom lampom prerasla pa je moram prebacivati u veci, nikakva prehrana ne treba..Tako da chill I uzivaj,, svi smo mi pravili greske I ucili to su sastavni delovi akvaristike inace ne vidim draz u svemu tome. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rina ::
Kod mene nema dnevnog svetla dodacu i to. Stan je na severnoj strani bela macka se ne vidi u sobi gde je akvarijum dok se svetlo ne upali.


U principu ako je mrkli mrak u sobi, iz bilo kakvih razloga, onda je najbolje uključiti najpre sobno svetlo bar 5-10min.
da se ribe naviknu/adaptiraju, a zatim u akvarijumu (čisto zbog stresa).Na kraju krajeva tako je i u prirodi,
sve postepeno. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rina ::
Nisu crvi i nego larva crvenog komarca. Kako sam glupa. To sam uvela zbog proteina. Ali ok smanjicu to.


Rina,

Razumeli smo se odmah Smile No problem to im dajes samo kao desert. Lisnata ti je skroz ok. Najbitnije je na pocetku ne prehraniti ribice, odrzavaj ravnotezu, sedmicno 10% vode, nova koja je odstojala naravno itd..ako mozes slikaj nam taj filter Smile.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sedmicno menjam vodu deset posto, u pocetku sam 1/3. Svetlo se uvek prvo pali dnevno jer ustajemo ranije. Shvatila sam da ako je sve ok u akvarijumu ne treba prehrana ali vidim ljudi koriste pa mozda da probam ako ne skodi. Poslusacu vas svakako biljke imaju nove izdanke. Valisnerija bas puno. Pita u vas samo jos nesto. Je li zebrica trudna ili ima dropsy? Odvojena je jutros.
😟
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tim filterom hangon fabrički bez modifikacije skoro da nemaš nikakvu filtraciju biološku tako da 10% nije ni blizu dovoljno zamene minimum 30-50 ti treba za tako mali akva.10% je za akva od 200-300l a ti valjda možeš negde da sakriješ 2-3 flaše od 5L da odstoje dan pred menjanje tako da ti netreba nikakva hemija za pripremu vode a za prihranu biljaka najpovoljnije rainforest micro i macro da naručiš.Svetlo izgleda da je dovoljno dobro za te nezahtevne biljke a možeš da dodaješ anubie i crypte i za njih je ok.Eventualno da promeniš samu neonku za neku akvarističku umesto te fabričke obične.Ta zebra je možda i trudna ali ima i dropsy i truljenje na repu ako dobro vidim,dobro je što si je odvojila i menjaj vodu vanredno zbog drugih.još jedan dokaz da je 10% nedovoljno ako je od početka sa 1/3 bilo uredu a sad se pojavljuju bolesti.poželjno bi bilo da u filter ubaciš bar jedno pakovanje Sera siporax mini 35g da ti pomogne filtriranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rina ::
... u akvarijumu ne treba prehrana ali vidim ljudi koriste pa mozda da probam ako ne skodi .... Je li zebrica trudna ili ....


Kada su manji akvarijumi u pitanju treba biti krajnje obazriv sa svim preparatima koji se koriste ,jer sa većim
zapreminama je manje rizično, ali i ako nešto dodaješ počni sa minimalnim dozama.

Što se zebrice tiče puna je ikre, možeš je odvojiti i obezbediti uslove za mrest, ali treba odvojiti i mužjaka
radi oplodnje, pročitaj o mrestu zebrica, lako se mreste. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda mi uvek stoji u balonima od pet litara. Peraje joj je bilo takvo kad je kupljena najveća je ima oko pet cm, nista drugo u vezi nje sem sto eto polako ima mesec dana kako se deblja i pojavile su se ove crvene zile na stomaku pre nedelju dana. Lepo jede zivahna je u jatu sa ribicama juri se. Nikakvo drugo ponašanje nisam uocila. Sto se tice neonke. Isla sam za informacijom da se prate lumeni. Za nezahtevne biljke i za ovu litrazu izračuna je 200 lumena. Ova ima 360 nismo mogli naci manju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Ta zebra je možda i trudna ali ima i dropsy i truljenje na repu ako dobro vidim,dobro je što si je odvojila i menjaj vodu vanredno zbog drugih.još jedan dokaz da je 10% nedovoljno ako je od početka sa 1/3 bilo uredu a sad se pojavljuju bolesti.poželjno bi bilo da u filter ubaciš bar jedno pakovanje Sera siporax mini 35g da ti pomogne filtriranje.

Vraticu se na jednu trećinu svakako. Ako je ovo dropsy to je izuzetno tesko za ribu i lece je koliko vidim ne daje rezultate 😟
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License