Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jos nesto? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="oldwolf"]
Rina ::
... u akvarijumu ne treba prehrana ali vidim ljudi koriste pa mozda da probam ako ne skodi .... Je li zebrica trudna ili ....[/quote

Što se zebrice tiče puna je ikre, možeš je odvojiti i obezbediti uslove za mrest, ali treba odvojiti i mužjaka
radi oplodnje, pročitaj o mrestu zebrica, lako se mreste. Poz.

Imam akvarijum od sest l pa cu staviti zenku i muzjaka tu i sredicu im nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!

Ne delim misljenje za menjanje tolike kolicine vode, 50% je previse shodno da je akvarijum nedavno formiran I moze doci do poremecaja u parametrima posebno sto kao pocetnik sigurno nema izgradjen osecaj da prepozna kada se ribice osecaju ugrozeno..

Moje iskustvo, manje hrane, sifoniranje dna..Biljke ce raditi svoj posao..

I dalje cekamo fotke filtera..Nisam imao iskustva sa takvim vidom filtracije, po meni je sundjer filter najbolje I najpovoljnije resenje za manje akvarijume ili korner shodno da pored filtracije doprinose I aeraciji ali dobro,,, pokusaj da izvuces maksimum od tog "hang on" filtera. Svakako clanovi ce ti pomoci oko modifikacija istog.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!

Ne delim misljenje za menjanje tolike kolicine vode, 50% je previse shodno da je akvarijum nedavno formiran I moze doci do poremecaja u parametrima zbog slabog cikliranja.. posebno sto kao pocetnik sigurno nema izgradjen osecaj da prepozna kada se ribice osecaju ugrozeno..

Moje iskustvo, manje hrane, sifoniranje dna..Biljke ce raditi svoj posao..

I dalje cekamo fotke filtera..Nisam imao iskustva sa takvim vidom filtracije, po meni je sundjer filter najbolje I najpovoljnije resenje za manje akvarijume ili korner shodno da pored filtracije doprinose I aeraciji ali dobro,,, pokusaj da izvuces maksimum od tog "hang on" filtera. Svakako clanovi ce ti pomoci oko modifikacija istog.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo jos jedna nzm koliko se vidi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

popindeed ::


I dalje cekamo fotke filtera..Nisam imao iskustva sa takvim vidom filtracije, po meni je sundjer filter najbolje I najpovoljnije resenje za manje akvarijume ili korner shodno da pored filtracije doprinose I aeraciji ali dobro,,, pokusaj da izvuces maksimum od tog "hang on" filtera. Svakako clanovi ce ti pomoci oko modifikacija istog.

Pozdrav!


Image
Citala sam na forumu svakakva iskustva. Za hang on sam se odlucila jer ne zauzima prostor u akvarijumu i ubacuje vodu preko onog malog slivnika pa stvara komesanje vrha vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja koristim hang-on filtraciju.
Prvo sto uradim izbacim njihove ketridze Smile, pa dodam, kako ti je kolega vec rekao, bar jedno pakovanje Sera siporax mini, jedan komad sundjera, i malo akvaristicke vate (ja sam otkrila i Sera clear vatu i odlicna je , pa uvek ubacim i jednu kuglicu toga). E, sad ces da mi se smejes.
Onda obicno shvatim, da mi je to malo filter materijala i da imam slabiju cirkulaciju zbog bilja na jednoj strani akvarijuma, pa dodam jos jedan hang-on, i bude super !!!
To je moje iskustvo.
I uvek jaci (2 jaca Smile ) hang-on-a nego sto je proizvodjac deklarisao. Ja bih za tvojih 30-ak l uzela 2 hf-300 i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rina ::
popindeed ::


I dalje cekamo fotke filtera..Nisam imao iskustva sa takvim vidom filtracije, po meni je sundjer filter najbolje I najpovoljnije resenje za manje akvarijume ili korner shodno da pored filtracije doprinose I aeraciji ali dobro,,, pokusaj da izvuces maksimum od tog "hang on" filtera. Svakako clanovi ce ti pomoci oko modifikacija istog.

Pozdrav!


Image
Citala sam na forumu svakakva iskustva. Za hang on sam se odlucila jer ne zauzima prostor u akvarijumu i ubacuje vodu preko onog malog slivnika pa stvara komesanje vrha vode.



Rina,

Svakako to je stvar izbora, ja sam dosta van kuce tj nemam uvek pristup akvarijumima I nisam pobornik komplikovanja,, mada verujem da je filter na neki nacin stvar navike..Sad sam na godisnjem odmoru I ostavio sam caletu da brine o ribama Wink. U tri manja akv imam sundjer filtere I aeraciju I siguran sam kad odem na put. Promenim veci deo vode uz naravno sifoniranje dna-( napominjem da su u pitanju mresni akvarijumi bez podloge) miran sam 2 nedelje..zove me kada hrani jer je to kljucna stvar! Znaci samo pazljivo I neces imati probleme.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zakacim jos jedan hang on suprug ce da me prezali i izbaci napolje sa svim ribicama 🤣 hvala simici 789 na detaljnom uputstvu za slaganje. To radim koliko danas. Vrlo je moguce da kao pocetnik prosto ne primećujem probleme i da mi deluje sve ok a da nije. S druge strane nemam zamucenja vode, alge, prljavo dno, hranim jako malo i poste mi nedeljom tad ne dajem hranu. Deluju dobro jedu dobro i zivahne su. Nema nekog neobicajenog ponašanja tipa zadržavanja po dnu isl. Hvala veliko svima na savetima, prati cu ovu zebricu da vidim sta je. Nesto ce da baci sta videcu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče modifikovanja slažem se sa simići789 samo bi bilo još bolje da sunđer staviš na usisnu cev tako da ti u filteru ostane što više mesta za vatu i siporax jer je to baš najmanji hangon.
Jedno pitanje usput za simici789 gde si našla tu Sera clear vatu (ako misliš na one nove zelene loptice ne klasična bela vata)nisam viđao po radnjama?
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moci ce da vuce vodu bez problema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno samo da nije neki najgušći sunđer,srednji ili ređi i njega ispiraš jednom nedeljno u akvarijumskoj vodi kad menjaš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu. Jako ste mi pomogli svi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rina ::
Za hang on sam se odlucila jer ne zauzima prostor u akvarijumu i ubacuje vodu preko onog malog slivnika pa stvara komesanje vrha vode.


Hang on takoreći sa istog mesta gde uzima vodu, tu je i vraća (pa nema neko, posebno, kruženje vode), i deluje kao da uzima istu vodu koju je izbacio, zato moje iskustvo kaže da ispust vode iz filtera treba sprovesti nekako (vagres providno crevo) na suprotan kraj akvarijuma. Što se tiče jačine i protoka jeste bolji jači ,ali ........ bitno je redovno
čišćenje i da kruži. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je odlična ideja imam neko koleno pa cu sprovesti i nadovezati na ovaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rina




Registrovan: 09 Jul 2018
Poruke: 0
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf ::


Hang on takoreći sa istog mesta gde uzima vodu, tu je i vraća (pa nema neko, posebno, kruženje vode), i deluje kao da uzima istu vodu koju je izbacio, zato moje iskustvo kaže da ispust vode iz filtera treba sprovesti nekako (vagres providno crevo) na suprotan kraj akvarijuma. Što se tiče jačine i protoka jeste bolji jači ,ali ........ bitno je redovno
čišćenje i da kruži. Poz.


Image oldwolf ovako nesto? Produzicu jos samo da nadjem materijal trenutno bas nista nemam. Da li je dobro da na dva mesta uzima vodu i da li da idu nize usisne cevi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License