Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovo" ali stvarno" Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Ksendzi ::
Ma okej, nego kazem generalno, mislim da ga prekasno palis, jer ne svice u 3 popodne sem ako ne zivis u norveskoj, pa svice u junu, a zadje sunce u januaru :')


Iskreno, otkud ribe znaju kad je dan a kad noc u realnom vremenu, ja licno palim svetlo u 15h jer tada dolazim s posla, a gasim negde oko 22h, svako ko dodje u goste se odusevi kad vidi akvarijum, a posebno deca, zamisli kad bi ugasio svetlo u 18h, niko ne bi video akvarijum... Laughing


Pa ne znaju, ali ako ima svetla u sobi i suncevog svetla+ onda znaju sigurno. Ja sam kod mene stavila svetlo tako da bude upaljeno kad sam i ja tu, msm sunce mi upadne u sobu oko 8, 9 i vec tad vidim da su sve ribice aktivne iako mi se svetlo pali tek u 9, a i biljke isto tako reaguju. Vidis mikrokretanja listova, otvaranje, zatvaranje i one su zivi organizmi na koje utice sve zivo. Nije upaljrno svetlo samo zbog nas ipak, naravno da vrsi funkciju, ali opet nije, trudimo se da napravimo najpribliznije uslove prirodi, ne moze da ti bude upaljeno svetno cele noci jer radis na americkoj berzi pa je preko dana ugaseno (iako ima prirodne svetlosti) a nocu ga upalis. To je kao kad bi im bio dan 24h. Nikakva visa matematika, samo logicno razmisljanje. Zimi mrak padne u 15h...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez svetlosti nema života, opet ako je prejako može sve da sprži i uništi,
u akvarijumu da dovede do pojave algi i drugih mikroorganizama koji svakako
utiču na biohemijsku ravnotežu u samom akvarijumu.

Druga stvar, može čoveku biti upaljeno svetlo neprekidno pa će opet povremeno spavati,
ili pak može biti neprekidan mrak pa neće čovek neprekidno spavati.
Onda pitanje kako riba zna kad je dan a kad noć "ne pije vodu".

Nisu ribe jedini stanovnici u akvarijumu, tako da treba stvari uravnotežiti,
kako bi sistem funkcionisao sa što manje problema.Forum je prepun o ovoj temi
pa se može pokupiti mnogo "bisera" i videti kako drugi uspešno rešavaju to pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Sre Maj 09, 2018 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dodato jos neko bilje
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Sre Maj 09, 2018 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

co2 instalirana boca na terasi i posadjeno bilje za sada izgleda ovako.malo se pojavila braon alga ali tu su 6 beba ancistrusa i puzici koji polako to regulisu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od riba 5 malih ancistrusa i 20 kozica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cistac




Registrovan: 10 Avg 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep akvarijum, svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 7:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta, kako ,zašto ... ? I evo lepote ... bravo !


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fantastičan!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komšija odlično ti ovo ide, svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle trimovanja cemo komentarisati 😊
Vidi se da bilje lepo napreduje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo promenjen skejp
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novajlija ponovo strahella Upoznavanje 0 Sub Sep 25, 2021 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License