Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksifo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozzz opet,

Imam manji akvarijum od 25 litara, 4 ksifo ribice su tu, jedan muljas I dva puza... u zadnje vrijeme sve je ok bilo, ribice su bile aktivne , dok jutros nisam nasao najveceg ksifa, muzjaka, na dnu mrtvog.... pojma nemam sta bi moglo biti.... sve je bilo normalno I nikakvih znakova bolesti... ove druge su I dalje aktivne I normalne. Moze li biti do hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 12:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana je ona lisnata sarena.. nedje nadjoh da je losa za njih.. pa sam kupio "mixpur" ... njemacki proizvod I zamjena za zivu hranu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što si ti kupio to je uravnotežena mešavina crvenih larvi komaraca, tubifexa, liofilizovane dafnije i artemije.
ALI nije do hrane. Moguće je zbog stotinu razloga za takav ishod ..... Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je bilo u redu do jutros, nikakvih naznaka nije bilo... zao mi ga sad bio je kapitalac bas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neverujem da je do hrane, jer to sa cim si ti hranio nije jaka proteinska hrana koja moze da ubije.
Mali je to akvarijum za tako velike i zivahne ribe. Mada je i pitanje koliko je sam ksifo star.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jul 23, 2018 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je manji akvarijum, mislio sam tu da ubacim gupije ali su mi predlozili ksifo.. jer rece prodavacica "isto je to mogu oni u tu litrazu"...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jul 23, 2018 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo I slike
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 23, 2018 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pljevljak ::
Evo I slike
Image


Meni ova ribica treca sa leva na desno deluje bolesno, vidi se da su peraja skupljena..mogu ce da si je jednostavno takvu kupio..svasta se prodaje danas I moja preporuka kupovati ribice od odgajivaca direkt, mala je verv da ces uzeti bolesnu ribicu..

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj desni ksifo u sredini je u jako losem stanju.
Bolje ga izbaci da ne moras ceo akvarijum kasnije da lecis.
Nije to nista strasno, desava se.
Ako ti slucajno uginu svi ksifoi gledaj da uzmes neku drugu vrstu ribe jer i ja u svojoj odgajivacnici nikada ne stavljam novu turu ribe u akvarijum iz kog sam izvadio tu vrstu ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze ajde malo da poradimo na oovom akvarijumu 1 vezi ovu mahovinu za drvo bice i lepse i bolje 2 nadji nastavak ove pumpe i neka izbacuje vodu povise nivoa vode u akvarijumu ovako ribe se stalno bore da plivaju i to je uzrok tvog problema oboljevanja riba 3 aj stavi normalnu podlogu pesak sljunak sitniji i zasadi neku biljku ja cu da ti dam 1-2 usterijane ako hoces 4 napisi odakle si u profilu ako nesto zaskripi pitaj slobodno srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
druze ajde malo da poradimo na ovom akvarijumu ............ ja cu da ti dam 1-2 usterijane ako hoces 4 napisi odakle si u profilu ako nesto zaskripi pitaj slobodno srecno ....


Bravo gotika ,za konstruktivne i konkretne savete, nisi u fazonu ja ovo, ja ono, konkretno pomežeš.Svaka čast !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
druze ajde malo da poradimo na oovom akvarijumu 1 vezi ovu mahovinu za drvo bice i lepse i bolje 2 nadji nastavak ove pumpe i neka izbacuje vodu povise nivoa vode u akvarijumu ovako ribe se stalno bore da plivaju i to je uzrok tvog problema oboljevanja riba 3 aj stavi normalnu podlogu pesak sljunak sitniji i zasadi neku biljku ja cu da ti dam 1-2 usterijane ako hoces 4 napisi odakle si u profilu ako nesto zaskripi pitaj slobodno srecno



Slazem se.
Ja bih mozda predlozio da izvadi svu mahovinu i da stavi par anubija koje bi vezao za ovaj panj.
Mahovina je nezgodna za pocetnike jer se raspe svugde po akvarijum i zacepljuje i filter.Anubije su lakse za nas pocetnike.Nije veliki trosak(mislim da ce to zajedno izaci 300-400 dinara) a vecinom ih ima u radnjama.Pomoci ce i filtraciji i stabilnosti.

Ne znam kakav ti je rezim ciscenja i menjanja vode.Isto moze da doprinese razboljevanju.Velike su ribice, ti puzevi ako dobro vidim su amazonci koji prljaju i vise od ribica.

Iz mog malog iskustva vecinu problema mozes da resis izbegnes pravilnom izmenom vode.Sto je vise akvarijum napunjen ( a po mom misljenju tvoj je previse) to su cesce i vece izmene vode potrebnije.


Hranjenje je isto bitno.Nemoj preterivati.Bolje manje nego previse.Verovatno sve i sam znas eto da napisem za svaki slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
druze ajde malo da poradimo na oovom akvarijumu 1 vezi ovu mahovinu za drvo bice i lepse i bolje 2 nadji nastavak ove pumpe i neka izbacuje vodu povise nivoa vode u akvarijumu ovako ribe se stalno bore da plivaju i to je uzrok tvog problema oboljevanja riba 3 aj stavi normalnu podlogu pesak sljunak sitniji i zasadi neku biljku ja cu da ti dam 1-2 usterijane ako hoces 4 napisi odakle si u profilu ako nesto zaskripi pitaj slobodno srecno


Imam nastavak nego se ne vidi na slici Smile nisam znao za to strujanje vode da im toliko smeta... direkt gadja po sredini akvarijuma. I hvala na savjetima, pomazu puno I tako cu uraditi Smile samo jos jedno pitanje, da izbacim puzeve?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lose sy slike ne mogu autozoom da odradim, mislim da nisu bolesne samo je u trenutku slikanja izgledalo tako Smile
Sad se malo I kajem sto gupike nisam ubacio tu Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2018 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pljevljak ::
Lose sy slike ne mogu autozoom da odradim, mislim da nisu bolesne samo je u trenutku slikanja izgledalo tako Smile
Sad se malo I kajem sto gupike nisam ubacio tu Smile


Image


Slazem se da prethodnim postom I predlogom za nanu. Nez zasto se ljudi odlucuju za ove filtere u akv od 25l, ne osudjujem tebe verv ti je neko nestrucan preporucio...za ovaj akv ti je idealno da stavis korner filter ili sudjer. Po meni sigurna filtracija I bez stresa oko previse strujanja vode I u kompletu sa pumpom kosta oko 500-700RSD..Sta je tu je. Kao sto rece covek, ako se predomislis vrlo radi cu ti pokloniti gupike iz licnog uzgoja koje su adekvatne za velicinu tvog akvarijuma..Ksiforusi def ne uzivaju u ovako skucenom prostoru. Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Ksifo Lire laky_kg Tražnja 2 Sub Sep 05, 2020 12:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ksifo respectre Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Nov 03, 2019 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike, ksifo i koridorusi na prodaju axterix Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 25, 2019 4:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka balon moli i ksifo lira vlada_nis Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 27, 2019 10:19 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License