Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 novorodjeni gupi!!!! Molim vas za savete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,sinoc mi se omrestila gupi,jurcala je po akvarijumu kao da zeli da izadje iz njega,lezala je na dnu...
Brzo sam nabavio balon i napravio kotilicu,ubacio sam je i omrestila se za 10 sati od ubacivanja u kotilicu.
Ima oko 20-tak malaca svi su zivi i zdravi,trenutno se nalaze u kotilici (balon od 6L) zanima me kako da ih odrzim u zivotu dok malo ne odrastu
hranim ih hranom koju dajem i ostalim ribicama,jako sitna hrana kao prah.. Koliko dugo mogu ostati u tom balonu,kako da im obezbedim uslove da prezive bar 2 nedelje tu,posto su mi u akvarijumu samo zivorotke tako da mislim da ih nece pojesti posle 2 nedelje.. Izvinite ako sam postavio previse pitanja,ali zanima me puno toga jer sam uzeo akvarijum pre manje od 2 nedelje.. (usput ako mozete da mi kazete kako da posaljem slike da vidite kotilicu ) HVALA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 2:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm mislim da je dosta pisano na temu gupika i njihovog radjanja beba. Ja se ne razumem ic u zivorotke, ali prelistaj forum, ima 100% neka tema koja moze da da odgovore na sva tvoja pitanja. Nadam se da ce mali biti dobro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi hvala u svakom slucaju.. I ja se nadam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitam na prinovama ! Very Happy

da, ima dosta tema, al evo za prvu pomoc ovako : nikako ne menjaj vodu s vodom direkt iz cesme, nego odstajalu 24 h . ili s vodom iz veceg akva. ili, pola odstajala 24 h, pola iz akva, kako god samo da nije direktno s cesme.

kad ih hranis, obavezno 15-20 min posle hranjenja usisaj s crevom sve ostatke hrane, te u prahu, koja ostane nepojedena i padne na dno. u balonu bez filtera i dodavanja vazduha ce se vrlo brzo ubudjati i ta budj i trulez ce pobiti male.

ako ih hranis 2 ili 3 puta dnevno, usisavaj svaki put posle jela. mozda je malo smor, ali bolje 5 minuta posla 2 puta dnevno, nego da uginu.

to je neko moje davnasnje iskustvo s bebama ksifa, pa eto ukratko da se ne zeznes kao ja sto sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavi samo rasprsivac u taj balon i sledeca 2-3 meseca mogu tu da zive menjaj im vodu bilo bi lepo da im ubacis nekog puza manjeg algara cistaca da skuplja visak hrane nikako nemoj vise od 3 puta da ih hranis i nepreteruj sa hranom gladna riba je zdrava riba ako ti je akvarijum biljno ubijemn mozes malce i posla mesec dana da ubacis unutra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io hvala na savetima.. Kako mislis crevom da usisam ??? Da li ima neko posebno crevo za to ili..? Inace vodu sipam odmah ne cekam 24h jer sipam vec prociscenu vodu,ne sipam vodu sa cesme, jako je cista i bistra voda!!! Hranim ih jednom dnevno mislim da im je dovoljno i nece biti ostataka ako ih nahranim jednom pojesce sve tako da ne moram 3 puta po nekoj logici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika gde mogu da nabavim taj rasprasivac? hranim ih 1 dnevno mislim da je dovoljno, tako hranim i ostale vece ribe jednom dnevno uvece! Inace planiram da svaki dan menjam vodu,uzmem trecinu vode iz balona i prospem a dodam direkt iz akvarijuma u balon! i jos nesto ja bih voleo sto pre da ih ubacim u akvarijum,nije previse ubiljen ali imam samo zivorotke da li ce ih napadati posle mesec dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="io"]cestitam na prinovama ! Very Happy

da, ima dosta tema, al evo za prvu pomoc ovako : nikako ne menjaj vodu s vodom direkt iz cesme, nego odstajalu 24 h . ili s vodom iz veceg akva. ili, pola odstajala 24 h, pola iz akva, kako god samo da nije direktno s cesme.

kad ih hranis, obavezno 15-20 min posle hranjenja usisaj s crevom sve ostatke hrane, te u prahu, koja ostane nepojedena i padne na dno. u balonu bez filtera i dodavanja vazduha ce se vrlo brzo ubudjati i ta budj i trulez ce pobiti male.

ako ih hranis 2 ili 3 puta dnevno, usisavaj svaki put posle jela. mozda je malo smor, ali bolje 5 minuta posla 2 puta dnevno, nego da uginu.

to je neko moje davnasnje iskustvo s bebama ksifa, pa eto ukratko da se ne zeznes kao ja sto sam.[/quote]

io hvala na savetima.. Kako mislis crevom da usisam ??? Da li ima neko posebno crevo za to ili..? Inace vodu sipam odmah ne cekam 24h jer sipam vec prociscenu vodu,ne sipam vodu sa cesme, jako je cista i bistra voda!!! Hranim ih jednom dnevno mislim da im je dovoljno i nece biti ostataka ako ih nahranim jednom pojesce sve tako da ne moram 3 puta po nekoj logici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="gotika"]stavi samo rasprsivac u taj balon i sledeca 2-3 meseca mogu tu da zive menjaj im vodu bilo bi lepo da im ubacis nekog puza manjeg algara cistaca da skuplja visak hrane nikako nemoj vise od 3 puta da ih hranis i nepreteruj sa hranom gladna riba je zdrava riba ako ti je akvarijum biljno ubijemn mozes malce i posla mesec dana da ubacis unutra[/quote]
gotika gde mogu da nabavim taj rasprsivac? hranim ih 1 dnevno mislim da je dovoljno, tako hranim i ostale vece ribe jednom dnevno uvece! Inace planiram da svaki dan menjam vodu,uzmem trecinu vode iz balona i prospem a dodam direkt iz akvarijuma u balon! i jos nesto ja bih voleo sto pre da ih ubacim u akvarijum,nije previse ubiljen ali imam samo zivorotke da li ce ih napadati posle mesec dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kako usisavas akv? uzmes obicno crevo iz farbare, pa ono jedan kraj u akv / flasu gde su mali , drugi kraj u kofu, a prvo povuces vodu ko da krades gorivo il pretaces vino Very Happy

mislim d aje bolje promeniti dnevno tih pola litra - litar, nego ubacivati unutra i cistace , to je 5-6 l, ne 20 l pa da naselis s komunalcima. ipak, i cistac vrsi nuzdu , kao i svi ostali u 5-6 l, bolje je menjati vodu posle jela.

rasprsivac je onaj uglavnom plavi kamen, koji se s onim uskim crevom nakaci na vazdusnu pumpu pa to ubacuje vazduh u vodu. to jeste ok da ubacuje vazduh, al to hranu i go*na ne skuplja, nego to ostaje da tavori i da se raspada u vodi. sve i da ubacis cistace i puzeve da pojedu visak, njihova go*na ce tu ostajati da se raspadaju. zato glasam za dosadnije ali sigurnije resenje, menjanje vode Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je tako mala zapremina ,bolje je za sifoniranje da koristiš crevo koje ide na vazdušnu pumpu (to je fi 3-4mm),
ako koristiš veći promer za kratko vreme će izvući svu vodu pa čak i malce možda. Takvog creva ti ne treba više od 1m,
ako u aq nemaš nikakvu podlogu možeš na to pomenuto crevo da nakačiš mali špric (onaj deo bez klipa šprica). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="io"]pa kako usisavas akv? uzmes obicno crevo iz farbare, pa ono jedan kraj u akv / flasu gde su mali , drugi kraj u kofu, a prvo povuces vodu ko da krades gorivo il pretaces vino Very Happy

mislim d aje bolje promeniti dnevno tih pola litra - litar, nego ubacivati unutra i cistace , to je 5-6 l, ne 20 l pa da naselis s komunalcima. ipak, i cistac vrsi nuzdu , kao i svi ostali u 5-6 l, bolje je menjati vodu posle jela.

rasprsivac je onaj uglavnom plavi kamen, koji se s onim uskim crevom nakaci na vazdusnu pumpu pa to ubacuje vazduh u vodu. to jeste ok da ubacuje vazduh, al to hranu i go*na ne skuplja, nego to ostaje da tavori i da se raspada u vodi. sve i da ubacis cistace i puzeve da pojedu visak, njihova go*na ce tu ostajati da se raspadaju. zato glasam za dosadnije ali sigurnije resenje, menjanje vode Smile[/quote]
Ne usisavam uopste uzeo sam ga pre manje od 2 nedelje napunio ga, sad u subotu sam ubacio ribice..
Gde da nabavim to crevo? video sam na youtube da ga koriste mnogi jedan deo creva u akvarijum,drugi u kantu i samo se stisne i curi voda! Jel ima kod kineza da se uzme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="oldwolf"]Ako je tako mala zapremina ,bolje je za sifoniranje da koristiš crevo koje ide na vazdušnu pumpu (to je fi 3-4mm),
ako koristiš veći promer za kratko vreme će izvući svu vodu pa čak i malce možda. Takvog creva ti ne treba više od 1m,
ako u aq nemaš nikakvu podlogu možeš na to pomenuto crevo da nakačiš mali špric (onaj deo bez klipa šprica). Poz.[/quote]
Hvala na odgovoru,samo da pitam meni je prodavac rekao da mogu isprazni deo vode iz tog balona od 6litara gde su malci i ubaciti deo iz akvarijuma samo da dopunim jer onda imaju kiseonik iz akvarijuma,a u akvarijum dospem koliko sam oduzeo Very Happy Da li moze i tako? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2018 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvono za torte plastočno, providno, lici na akvarijum ima 10tak litara, idealno kao privremeni akvarijum (40x30x10). I neki lonac, lavor bilo šta je boje od balona jer imaju veću površinu vode pa i više kiseonika a i prostora da se ribe protegnu.

Malcima moraš obezbediti svetlo jer će se iskriviti i deformisati bez nekoliko sati "jačeg svetla".

Vidi da ti neko da ricciu, jer ništa bolje po malce od gupija nema od nje. U početku će grickati bakterije i organizme što rastu po njoj tako da će imati dostupnu hranu izmedju hranjenja, sigurnost a i čistiju vodu.

Ako spaseš i odgajiš svakog gupija koji ti se rodi za godinu dana imaćeš ih milion, pusti prirodu da odradi svoje. Ostavi ih da se rode i odrastu u akvarijumu, a prirodna selekcija će odraditi ostalo. Vremenom će odrasle prestati da tamane male a do tada imaćeš iz svakog mresta 4-5 koje dočekaju pubertet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagi02




Registrovan: 02 Avg 2018
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 03, 2018 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lose vesti kada sam dosao kuci i pogledao kod malih 4 ili 5 je bilo mrtvo ... uplasio sam se za ostale i prebacio ih u akvarijum medjutim vecina je pojedena ostale su 2/3 koje su se sakrile medju kamenjem voleo bih da se izvuku,i 3 sam ostavio u balonu mozda je tako bolje jer je tesko da 20+ ribica zivi u 6 litara.. Sta kazete zbog cega su pocele da crkavaju? Za sledeci mrest ako budem planirao moracu da se opremim sa akvarijumom od 12l pumpom i grejacem jer je to jedini nacin ovako ne vredi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License