Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Topljenje cryptocoryna za 2 dana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Jul 28, 2018 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naime, radi se o biljkama Cryptocoryne pontederiifolia i
Cryptocoryne usteriana koje su za 2 dana potpuno propale, istopile se, listovi postali sluzavi i gelasti. Sve biljke ove dve vrsteba radi se po 5-7 vecih i manjih pelcera su propale iz cista mira. Nista u akvarijumu nisam menjao, dodavao, oduzimao, sve je potpuno isto kao pre godinu dana kada je formiran. Sve druge biljke osim cryptocoryna su sasvim normalne. Akvarijum je za odvajanje mladji ima oko 45l, osvetljenje stedljiva od 25w, podloga kvarc. Zna li neko sta moze biti razlog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 28, 2018 12:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Jul 28, 2018 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo jedne slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 08, 2018 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko su posadjenje u neko skorije vreme moguce da je doslo do meltinga. Ukoliko ti rasprsivac "udara" po listovima kriptokorine pomeri ga jer moguce da im ne prija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 08, 2018 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti je skočila temperatura u akvarijumu možda? Kripte rastu i van vode. Možda su dobile signal da je vreme da ih menjaju.

Odseci listove koji se topepri dnu, ne kidaj ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Avg 08, 2018 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kripte treba orezivati pri dnu (posebno one listove koji su stariji ili sumnjivi),
onda mladi listići niču kao ludi, bar je kod mene tako. Jedna kripta mi ima skoro 10god.
i kod nje redovno odbacujem listove za koje mislim da nisu ok, a zauzvrat dobijam
mladare i pelcere od te biljke koju sam do sada rasađivao x puta.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Avg 08, 2018 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke su posadjene odavno, odlicno su napredovale do sada, rasprsivac je pored jednog lista ali do sad nikada nije smetalo nista. Temperatura je uvek ista, akvarijum je u klimatizovanoj prostoriji, a problem je sto su se svi listovi istopili ne samo stari i osteceni. Tako da bas ne znam sta moze da bude… mozda je naj realnije da je temperatura nekako skocila... ali opet to nije moglo biti vise od par stepeni, jer su sve ribice i ostale biljke sasvim normalne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ksifo ne jede 20 dana! DusanEko Bolest 10 Pet Jan 19, 2018 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj novi akvarijum , posle godinu dan... DeksoN Početak u akvaristici 8 Pet Dec 18, 2015 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Obaveštenje: Okupljanje clanova Akvarijum.org dana... nikouro Obaveštenja 120 Čet Sep 26, 2013 10:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 15 dana mraka a i dalje voda zelena nenad i sandra Početak u akvaristici 15 Čet Avg 22, 2013 10:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za 3 dana uginulo 10 ribica ? killik Bolest 12 Pon Jun 17, 2013 11:24 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License