Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fontanska pumpa - pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ivanhoe
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2018 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo, jeste da vas je ovde najvise zainteresovanih za akvarijume, ali da ponovo probam sa pitanjem u vezi jednog problemcica sa fontanom. Znate li ima li da se nabavi neka dobra fontanska pumpa sa mlaznicama koja ima neki predfilter uz filter, ili neki mehanizam preciscavanja, ili sta vec sto omogucava slabiji prodor algi u filter, tj. bolju cirkulaciju vode? Bukvalno svaki drugi dan moram da skidam kuciste i cistim filer od algi, a fontana bas i nije plitka. Ima li tu neko resenje, ili da se buckam svaki drugi dan? Imam u fontani ribice i biljke pa ne mogu bas nekom invazivnom metodom da odstranjujem alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2018 12:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2018 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj za pocetak pisi sve u jednoj temi, jer onda imamo sve informacije na jednom mestu. Ovako mora da se pronadje info u 10 razlicitih tema, i lakse je da se pomogne kad imas ave informacije u jednoj temi, pa moze lako da se prelista, i vide specifikacije akvarijuma/fontane.

Probaj po specijalizovanim radnjama, u fontane se ne razumem uopste, ali kapiram da mozes da pogledas i filtere za bazene (kad je vec veca fontana), naravno filtere bez hemikalija. Alge ce ti se stvarati uvek, jer je napolju, jer bije sunce u nju, i to je to. Mozes da probas sa filter vatom pre filtera ako imas gde da je stavis, pa nju da menjas na nedelju dana, ne znam kakav ti je filter, slika bi pomogla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivanhoe
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio mi je drugar taj predfilter i cini mi se da ce duze izdrzati fontana da se ne zaprlja, ali mi ipak ne gine ciscenje i kvasenje. Za sada ne znam da ima nesto efikasnije sto bi sprecilo da se filter pumpe tom brzinom zaprlja zbog algi.
U vezi postova, malo sam u dilemi, da li da pisem sve u onom prvom gde sam predstavio svoju fontanu, ili da teme prilagodjavam razlicitim podtemama na forumu. Npr. problem sa pumpom u delu o pumpama i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, koju pumpu koristiš? Dobar deo tih što kod nas prodaju kao pumpe za fontane i bare su filter pumpe. Fontanska pumpa ne bi trebala da ima problema sa mulja i prljavštinom.

Ako možeš napravi sliku pumpe kad skineš masku ili sta ti se već prlja. Slikaj isto gde ti se nalazi pumpa. Nekad može i bez te maske. Kakav predfilter koristiš: vata, sundjer, prohromska mreža?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanhoe
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@peku izvini sto ranije nisam odgovorio, bio sam na godisnjem odmoru.
Evo slika pumpe. Onaj unutrasnji filter se toliko zaprlja da sam ga skinuo i stavio ovaj filter koji mi je nabavio drug. Nakacim ga sa strane. Drzi on nekih dva-tri dana, pa opet mora da se cisti. Muka ziva....


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanhoe
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ovde fotke kako izgleda fontana kad radi prskalica na sredini.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License