Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rb 235 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj novi biljni akvarijum 100x47x50 (d,š,v).
Filtracija ostaje od starog Tetra tec EX 700, rasvjeta led će biti malo pojačana, CO2 boca je prazna trenutno, biće u pogonu za par dana.
Prilikom rasturanja starog napunio sam 4 kante sa po 15 litara vode, 2 za ribe i 2 za biljke. Ovih 30 litara vode , gdje su bile biljke, su vraćene u akvarijum, a ribe su još u kanti.
Prvo malo slika pa pojašnjenja.

Image
Image
Na dno je stavljen osmokot, preko rf hranjiva podloga i pijesak. Preko toga riječni sitni pijesak pa crni šljunak poprilično sitan.
Šljunka je bilo samo 9Kg i moja je procjena da fali barem još 5kg.

Image
Image
Biljke su posađene slično kao u starom akvarijumu. Tu mi treba pomoć, prijedlozi i ideje, kako da ih rasporedim.
Desno je stavljen mangro panj da sakrije predfilter. Ovaj lijevo je ubačen onako bez ideje.

Image
Stanje od jutros.
Pored ovih biljaka na slikama u kanti imam još:
- Ludwigia rubin i peruensis,
- Lysimachia numularija,
- Rotala rotundifolia,
- Echinodorus quadricostatus - on bi mogao ići lijevo kod amazonke ? ,
- Hemianthus micranthemoides

Imam još par manjih komada panjeva oko 10-15cm , kamenje nemam , a volio bih i to malo ubaciti.
Otvoren sam za prijedloge i kritike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 10:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2018 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan update
Image

Stigli su i novi stanovnici

Image

Image

Meni se čini da su sve mužjaci, kolege me zezaju da stavim natpis "blue oyster bar" iznad akvarijuma Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2018 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treća slika je pogrešna, ovo je prava
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Apr 18, 2018 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličan početak...pohvala za akvarijum kao i rasvjetu.S obzirom na biljni fond koji posjeduješ neće biti problema da ovo vremenom izraste u jedan jako lijep i kvalitetno ubiljen akvarijum.Ja bih samo Lobeliu prebacio u srednji plan,i malo je trimovao na pola trenutne veličine.Samo naprijed uz malu opasku...te kolege provokatore (pogotovo "onog" što ima potopljeni kamenolom od akvarijuma koji naziva ciklidni akvarijum) nemoj da slušaš...lijepo je vidjeti na zadnjoj fotografiji na jednom mjestu te tri Apistograme...kao Georgea Michaela,Frediea Mercurya i Boy Georgea na jednom mjestu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Mali update. Crna čupava alga me zeza jer nisam imao vremena da redovno mijenjam vodu. Nešto sam se igrao sa nekom zelenkastom diodom pa sam izgleda navukao zelenu tačkastu algu.
Kritike, savjeti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube]https://youtu.be/8EGw0vb9T_8[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da okolišam ili u čelo..šalim se druiže, akvarijum je top, vidi se napredak.Alternanthera (čini mi se da se tako zove,jbg sad sam na ciklidima Smile Smile Smile ) je odlična,kompaktna,Lobelia takođe.U suštini sve je odlično s obzirom da je na pola puta.Mala kritika na kraju...pazi imaš prednji i srednji plan odličan zadnji jako tanak što je u neku ruku apsurd.Većini akvarista je prednji i srednji plan boljka dok je zadnji "ladovina"..tako da bi bilo fino da to malo "popeglaš"...na tebi je da izabereš čime.Svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2018 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update
Image

Image

Iza apistograme se vidi na listovima sitna siva čupava alga. Najviše je ima na niskim biljkama (staurogenu, parvuli i tenellusu) Nekako se borim sa hidrogenom, ali me baš nervira.
Nije crna čupava, ova je siva i dosta je kraća. Da li neko zna koja alga je u pitanju i kako da je se riješim ???

Nabavio sam novi filter, JBL e901 pa se nadam da će mi novi, jači filter pomoći da se riješim ove alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan slika od prije par dana.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked Shocked Shocked Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2018 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je divan ovaj akvarijum. Razrastao se bas!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2018 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajno odrađeno, bravo !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 18, 2018 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, lepo je gledati ovaj akvarijun!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License