Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Panonska barica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Jan 06, 2018 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Igore, iz tog razloga sam sve ovo i napisao.
Kada sam se spremao da udjem u ovu morsku pricu malo me je bila i frka da li cu uspeti u svojim namerama jer i slatkovodnu akvaristiku sam napustio pre vise od 10 godina a ovo deluje mnogo komplikovanije.
Istina moze i da bude komplikovano ali ako se drzis nekih okvira onda moze da bude i opusteno.
Drago mi je sto je moja barica posluzila nekom da se u[usti u morske vode i zelim ti puno uspeha.


Takodje hvala i tebi Nikola, nekako sam znao da bi se ti mogao medju privima javiti i definitivno cu posle ovih praznika da se najavim i dodjem do BG.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 06, 2018 12:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

14. meseci od starta, moja panonska barica lepo napreduje. zelena alga koja se pojavila postaje sve redja i svetlija ali je jos uvek ima mada ne previse. pretpostavka je da je to posledica dolivanja cesmovace za vodu koja ispari. Iako nisam bas ljubitelj akvarijuma u kojima je kamen previse cist jer i alge su deo sistema koji pokusavamo da imitiramo, opet zelim da ih koliko je to moguce drzim pod kontrolom.
kao sto sam u jednom od proslih postova napomenuo da sam prvo merenje nitrata obavio posle 9 meseci ovih dana sam to ponovo uradio i sa 25-50 nitrata sada sam dosao na ispod 10 a fosfati su 0,002.
u periodu izmedju dva merenja su se razrasle makro alge koje se nalaze u carapi , a pretpostavljam da su i one doprinele smanjenu nitrata, kao i to sto sam dozirao po 2 kapi 70% alkohola dnevno. o toj metodi snizavanja nitrata ima razlicitih misljenja i iskustava pogotovo sto se na stranim forumima pominju doziranja na duze staze, a moj plan je da posle mesec dana i bez povecavanja doze zavrsim.
takodje sam ubaci jos dva puza koji su se pokazali dosta dobro. stomatele koje su se pojavile pre mesec dana takodje lepo saraju po akvarijumu i rade svoj posao.

pitanje za one koji su duze u slanim vodama a i voljni su da vise istrazuju po netu:
na slikama iz drugih akvarijuma sam primetio dosta anemona koje imaju izduzene pipke i bez "bublle"-balincica. sta je razlog tome. parametri vode ili nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj pogresno da shvatis ovo kao kritiku, vise kao dobronameran savet. Mani se carbon dosinga, odnosno doziranja alkohola, sirceta i ostalih izvora seceram ne treba ti to, a moze samo da ti stvori glavobolje na duze staze. Ako se ne varam sistem je vrlo jednostavan sa nezahtevnim koralima i to je odlicno. Keep it simple!
Ako je par algica na kamenu problem skini ih cetkicom za zube, nemoj se upustati u doziranje ako vec ne planiras da naseljavas osetljivim sps ovima kojima trebaju bas niski nutrijenti. Carbon soaing nekad zna da izazove vise nevolja nego dobrih stvari i mislim da ti ne treba.
Kazes mislis da je alga spustila nitrate, odlicno, drzi se algi i prirodnog nacina. Mnogo je bolje. Ja sad imam situaciju da moram hemijom da se cupam i uopste nije kul. Veruj mi 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala u svakom slucaju na savetu, sto se tice doziranja znam da cesto zna da napravi problem na duze staze ali takodje to se desavalo zbog nacina doziranja tj stalnog uvecanje doze. ja sam se od pocetka do kraja drzao doze od 2 kapi na 50l vode i sa tim planiram i da zavrsim.
sto se tice tvrdih korala nesto nemam nameru da ih ubacujem u ovaj akvarijum, mozda se tu nesto promeni kad resim da zasolim drugi akvarijum od 250l ali nisam bas siguran. prosto ne zelim da nabijam sebi obavezu pracenja potrosnje kojekakvih elemenata i njihovo doziranje, a ruku na srce meki i lps su mi lepsi i zivlji od sps.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2018 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par brzinskih slicica
Image

Image

Image




Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2018 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas na brzinu, pa ispadne ... Smile


Image

Image

Image

Image


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2018 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dolaze nam topli dani i problem oko temperatura vode u akvarijumu. Ja sam prosle godine imao havariju da temperaturom ali na srecu sve se vratilo na staro ali ... da ove godine ne bude isto, napravio sam neku verziju hladjenja za kocku.
Termostat, ventilator od kompa (8cm) i to je to.
U nekoj mojoj viziji kod pravljenja rasvete, jedan kanal na TC sam ostavio za ventilator ali na zalost nikad ga nisam ugradio.
prilikom pravljenja preuzeo sam struju sa kontrolera i sklepao nosac ventilatora. ostalo je jos da sutra smislim kako da zastitim sondu od soli i sutra ce biti proba.


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2018 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopuna. termostat pokazuje temperaturu u sobi jer je sonda van vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2018 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je temperatura sobe vec uspela da ti stigne do 28 stepeni? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2018 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lagano, zapadna strana, tako da sunce udara od podne pa dok ne zadje. danas je u ns bilo 25 tako da ovih 28 nije nista cudno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Avg 21, 2018 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da napomenem da ventilator vise nego uspesno odrzava temperaturu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da se nadovezem sa svojim zapazanjem . Kada je povisena atmosferska vlaznost vazduha znato je slabiji efekat hladjenja ventilatorima . I nisam bas otkrio toplu vodu ali sam primetio da je bas velika razlika Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2018 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cisto da ne zamre tema Smile
Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Sep 28, 2018 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo napreduje morski , nadamo se ubuduce i vecem Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja barica Lolla9 Akvarijumi 23 Ned Okt 07, 2012 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja barica bolebbrs Akvarijumi 12 Pon Apr 18, 2011 11:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License