Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 zelen'lo u 45l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 04, 2018 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Foto period je 12 sati. Ovi reflektori koji koriste štedljivu sijalicu nemaju tako dobru pokrivenost kao MH ili led reflektori. Zbog grla i sijalice na jednoj strani je akvarijum nešto slabije osvetljen. Mada sam ja tako rasporedio biljke tako da mi je to ok....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 04, 2018 11:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ptelep akvarijum svaka cast na strpljenju I sklopu biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2018 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam zivorotke. Par ksifo rubin i par gupi moskow. Gupike se vec okotile malci preziveli u zajednickom akvarijumu. Ksifo zenka ima veliki stomak ali jos uvek nista. Posle 8 godina u akvaristici prvi put da imam malce riba. Do sada su se samo uspesno mnozili puzevi. Very Happy Very Happy Very Happy

Image


Image

Image

Image


Zadnjih petnaest dana muzjak ancistusa se povukao u pecinu a zenki se ispraznio stomak. Uspeo sam da snimim jednog malca ancistrusa ostale ne vidim. Nije mi jasno, ovaj mi se cini da je nesto veci nego sto bi trebalo a ostale ne vidim. A muzjak jos uvek u pecini i mrda perajima. Nisam hteo da pomeram panj da nesto ne bi pokvario...



Image Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 15, 2018 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::
Kupio sam zivorotke. Par ksifo rubin i par gupi moskow. Gupike se vec okotile malci preziveli u zajednickom akvarijumu. Ksifo zenka ima veliki stomak ali jos uvek nista. Posle 8 godina u akvaristici prvi put da imam malce riba. Do sada su se samo uspesno mnozili puzevi. Very Happy Very Happy Very Happy

Image


Image

Image

Image


Zadnjih petnaest dana muzjak ancistusa se povukao u pecinu a zenki se ispraznio stomak. Uspeo sam da snimim jednog malca ancistrusa ostale ne vidim. Nije mi jasno, ovaj mi se cini da je nesto veci nego sto bi trebalo a ostale ne vidim. A muzjak jos uvek u pecini i mrda perajima. Nisam hteo da pomeram panj da nesto ne bi pokvario...



Image Very Happy



Pozdrav,

Kolega, lepe ribice..Ksifo muzijak ima lepu liniju tela, vidi se da je dobro odgajan, rekao bih odlicna selekcija proizvodjaca. Do pre meseci sam drzao rubine i imao sam tako slicne nabijene muzijake samo malo tamnijih boja.. super za gupi, uslikaj roditelje ako te ne mrzi Smile Meni moskwe nikako da opstanu., nekako su mi kilave..Imam jednu mladju zenku i par malaca pa se nadam da ce se izvuci..Red su mi npr dosta lakse i odrzajnije...Moguce da ti je taj anci zalutao iz prethodnog legla a da sad cekas novo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 15, 2018 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moskow malo teze uspem da uslikam jer kada priblizim mobilni nastane opsta jurnjava misle da cu da im nadrobim za jelo..... Ovo je najbolje sto sam uspeo da uslikam muzjaka, zenka nije bila raspolozena za foto session Sad

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::
Moskow malo teze uspem da uslikam jer kada priblizim mobilni nastane opsta jurnjava misle da cu da im nadrobim za jelo..... Ovo je najbolje sto sam uspeo da uslikam muzjaka, zenka nije bila raspolozena za foto session Sad

Image


xxxvelja,

Muzijaka je prelep. Very Happy Bas me zanima kakve malce ces dobiti ☺☺. Na slici njegov rep deluje cak i svetlije od uobicajnih primeraka moskwe., mozda je do aparata..
PS posto si iz Bg-a jel mozes da mi posalje u pp gde si kupio ribice, osvetio bih malo krv. Hvala unapred Pop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 21, 2018 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavio se i ostatak legla ancistrusa u jednom cosku kada se ugasi svetlo izbrojao sam ih desetak... koliko ih ima ukupno pitanje je. Akvarijum je dosta ubiljen pa se ne vide.

Iznenadilo me da malci vec imaju zajedno sa repom nekih 0.7-1cm u duzini, mislio sam da su manji. Zivorotke su radoznale u vezi njih pa se samo na prednjem staklu pojave tek kada se ugasi svetlo. Hranim ih barenom blitvom koju iscepkam na sitno i stavim na razlicita mesta u akvarijumu nakon sto ugasim svetlo. Ujutru nema ostataka blitkve a njima puni stomacici.... Very Happy

Malci gupika se vec oslobodili a ima ih sigurno preko 30. Sada sam vec krenuo da brinem zbog prenaseljenosti akvarijuma. Mozda prodam sve maticne ribe sem para ancistrusa. Ako je neko zainteresovan neka posalje u pp.

Uspeo sam da snimim video gde se vidi jurnjava koja nastane prilikom hranjenja.

https://www.youtube.com/watch?v=Lfj665UJTxc&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam da uslikam maalca ancistra kako jedu blitvu. Pored blitve imaju i lisnatu hranu koja pada na dno... Da li im je to dovoljno?

https://www.youtube.com/watch?v=3oMQNsR7yTU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 02, 2018 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko dira male tek rođene ančije ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 02, 2018 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dirale su ih Ksifo, pogotovo zenka. Sada sam da bi sprecio prenaseljenost prodao skoro sve maticne ribe. Ostali samo malci ancistrusa i gupi i matican par ancistrusa.Koliko sam mogao da primetim neonke i gupi ih nisu dirale. Nekad pojuri muzjak ancistrusa zenku da je otera zbog hrane i tada gledam da ne pogaze malce... Verovatno je najbolje da malci budu sami u akvarijumu ako neko ima uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2019 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cX_ibM4o2xwhttp://[/youtube]

Ovo je snimak pre nego sto sam rasprodao gupike i malce ancistrusa. Ali ostale mi jod tri maticne zenke i brdo malaca. Ove gupike ko lemna trpao sam u kese malce kada sam prodavao maticne ali 30-40 ih preostalo. Rolling Eyes Vec treci put se ukrstaju, malci izgledaju ok ali da li neko ima guppy moscow za razmenu? Malo da se osvezi krv Very Happy ..... ili full red guppy?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2019 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image



Image



Image



Svakom druzenju dodje kraj tako da se i ova tema zatvara. Malisa me je uveo u ovaj lep hobi i sada ide na zasluzen odmor. Otvoricu novu temu za nesto veci akvarijum 70*35*30 sa unutrasnjim filterom sa zazorom, cim bude aktiviran.
U iscekivanju veceg akvarijuma ovaj se pretvorio u magacin za anubije. Sada cu imati materijal za skejp u vecem akvarijumu. Very Happy
Imam neka pitanja posto se sada susrecem sa ovom vrstom unutrasnjeg filtera. Kupio sam potapajucu pumpu sto se vidi na poslednjoj slici. Gde u Beogradu moze da se kupi crevo koje ce vracati vodu u akvarijum ..... ili sta bi neko od vas preporucio iz svog iskustva sta je najbolji nacin. Neki sprej bar ili sta vec.... Neka ideja... Question Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2019 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::
Gde u Beogradu moze da se kupi crevo koje ce vracati vodu u akvarijum ..... Confused


Providno vagres crevo imaš na svakom buvljaku, prodaje se na metar ( cena od 60 - 120 din. zavisi od Ø ),
skini nastavak sa fontane ponesi sa sobom i na licu mesta vidi koji ti fi odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2019 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mlad neiskusan i zelen grof_akva Upoznavanje 0 Čet Sep 30, 2021 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Eritromicin za zelen alge? Alpha Alge 8 Uto Maj 15, 2012 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License