Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 umiru zivorotke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo ljudi. imao sam oko 50 gupika i 6 platika u akvarijymu od 80l+20l filter. Nisu sve bile odrasle do maksimalne velicine. Mrestile su se tu, male sam kupio i odvajao u drugi akvarijum od 40l. mada u sustini, nekad i ostanu sa velikim jer ima dosta biljaka.
sve je to bilo ok dok nisu krenule da umiru. od pre dva meseca. ja sam menjao vodu, ali nista. na krajy sam povadio sve ribe instavio u neki manji akvarijum
sada je ostalo svega 5-6 gupika i 3 platike. akvarijum je prazan, prepun biljaka. ne isplati mi se da ga rasformiram j sve iz pocetka da radim, ali plasim se da ako kupim ribice da ce i one uginuti ako je neka bolest bila u akvarijumu. sada su pocele i male da mi uginjavaju koje su u tom manjem. primetio kod malih da pre nego sto uginu mogu da se okrecu u oko osovine zamisljene i padnu na zemlju. odrasle su imale skupljena peraja i bile povucene, nisu ni jele pre nego ato uginu. sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je neka bolest kapiram da se i desila mozda zbog toga jer su se mrestile medju sobom, pa incestasko potomstvo ima slabiji imunktet, dobije bolest i prenese na ostale. Zanima me da li mogu da pokusam barem male da spasem. da li da sipam neki antibiotik ili nesto protiv parazita? Kupio bih neke druge ribe sad. neke tetre i stavio bih ove moje preostale zivorotke sa njima, ali ne zelim ako je bolest neka da prenesem i na te nove, pa zato molim za savet.
Voleo bih da znam gde sam pogresio i gresku vise da ne ponavljam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li hraniš ribe tubifeksom ili nekom drugom živom ili više ne tako živom osušenom hranom"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tubifeks suseni, listici i neka gupi hrana. to kombinujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće je da si zarazio gupije sa nečim preko tubifeksa. Ta što se kod nas masovno prodaje nije sušen liofilizaciom tako da većina jaja/spora parazita može preživeti proces sušenja. Dva puta sam čistio ribe od crevnih parazita zbog tog sušenog tubifeksa na krqju sam prestao da ga dajem.

Ima li neko da ti testira vodu na NH3 i NO2 i eventualno tvrdoću vode. Sve to što si napisao od simptoma do ishrane podseća na Myxobolus cerebralis ali to nije bolest koja se vidja često kod tropskih ribica. Zato bolje testiraj vodu, veća je verocatnoća da ti ribe umiru od NH4, pogotovu ako ti je skakala temperatura u akvarijumu, nego od parazita.
Testove nemaš razloga da kupuješ, jer ćeš ih koristiti dosta retko. Čuj se sa lokalnim akvaristima, ko stalno čačka, pravi nove postavke moguće da ih ima ili pitaj da li bi ti testirali vodu u nekom boljem petshopu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2018 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bilo bi dobro da testiram vodu. Ja sam iz Topole. malo je mesto to, nema niko ovde te testove. jedino kad podjem za bg u nekom pet sopu da pitam.
a ti testovi kako se zovu i kako se koriste i koliko kostaju?
a za te parazite, ako je od tubifeksa, da li da lecim necim ili sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2018 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NO3 znas ako amonijak NO2 kao nitrite. U cikliranom sistemu su 0 ili blizu 0. Moj ti je savet da ih ne kupujes, bacaš pare. Ne formiraš sisteme za zahtevne životinje. Za tvrdocu to kako hoćeš. Uvek je bolje da tvrdoća vode bude što bliža onoj prirodnoj jer će ribe duže živeti. Kod nas u hobiju važi da su ribe naviknute na tvrdu vodu, mada većina njih stiže sad iz uvoza, tako da ti niko neće reći da grešiš il ne grešiš. Ako imaš uslove da je obaraš/dižeš samo napred to je još jedna zanimacija više ako nemaš onda je bolje i da ne znaš tvrdoću vode. Generalno da li je voda meka tvrda tečni kamen možeš da saznaš od komšija i sugradjana.
Cene testov su šarenolike zavisno od proizvodjača, tipa testa i toga za šta je test namenjen.
Postoje oni štapici sa više testova 3u1 Xu1 oni bi tebi sasvim solidno odradili posao cena im je pristupačna za tvoje potrebe bili bi sasvim ok.

Što se tiče parazita Myxobolus cerebralis za njega nema leka. Akvarijum i oprema se pere, podloga i ribe su zarazni to se ili pali pa baca ili zakopava daleko od vode. Parazit može opstati dugo u podlozi, pa treba biti odgovoran i sprečiti njegovo moguće sirenje u neku reku. Mada to je parazit koji uglavnom napada ribe iz porodice pastrmki pa i loša genetika ima veću šansu da bude uzrok umiranja.

Imaš pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2018 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NH3 - amonijak greška nema edit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zivorotke i ancitruse vedad Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 24, 2018 6:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zivorotke postarsd Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jan 23, 2018 1:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka male Gupi umiru vlajko :) Bolest 13 Sub Okt 14, 2017 11:47 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zivorotke mikica555 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Okt 07, 2017 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zivorotke krupne vedad Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Dec 16, 2015 10:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License