Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te fijter pumpe kao na gornjoj slici su dobre samo kao mehanicka filtracija, za biolosku nisu, iako ih prodaju i pricaju kako su mocne, pa ljudi cesto grese. Ako imas mogucnost, napravi spoljni trokomorni, stavi tu pumpu koju imas da ti vraca vodu iz filtera u akvarijum i nakrivis kapu. Uzivas i ti i ribe! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 8:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bancilov




Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Mar 29, 2018 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo,da kazem nov sam u akvaristici(tj davno sam imao jedan bezuspesan pokusaj da odrzim akvarijum).Dobio sam na poklon akvarijum od 70l.Planiram da formiram akvarijum pa moje pitanje je sledece.Uz akvarijum dobio sam i nov filter SHARK SB-300F na kom pise da je MAX 300L/H filtracija.Da li je to sasvim ok?I ako jeste gde je najbolje postaviti ga,bocno(sa leve ili desne strane) ili na primer sa zadnje strane na sredini?

Hvala

P.S. OVo je jedno pitanje u ovoj temi a jos se edukujem za ostatak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 30, 2018 3:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bancilov nemoj me pogresno shvatiti, ali bolje otvori temu u podforumu - pocetak u akvaristici - sa tacnim dimenzijama akvarijuma i sta trenutno imas i sta ti je u daljem planu, pa da damo neke konkretnije savete i predloge. Po ovim informacijama rekao bih ti da je filter sasvim dovoljan, ali pitanje je sta ces od zivog sveta unutra da drzis pa se lako moze promeniti odgovor u negativan kada das odgovor na ovo pitanje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bancilov




Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2018 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema ljutnje.Hvala na savetu. Uradicu tako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krslon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Avg 2018
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Avg 28, 2018 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim akvaristima. Vidim da je poslednji post u ovoj temi jos iz 2015 pa ne znam da li je odgovarajuce mesto.
Posto sam novi clan prvo sam pregledao osnovne teme vezane za povezivanje akvarijuma i spolasnjeg sump filtera,
ali nisam uspeo da nadjem neke odgovore koji me interesuju.
Treba da oformim novi akvarijum pa me interesuje misljenje iskusnijih akvarista da li je sledeci prelivni sistem
odgovarajuci za vezu akvarijuma od 130l sa spoljasnjim filterom i sta mislite o sistemu preliva. Deluje mi da se ne srece cesto, ili gresim...
Hteo bih da izbegnem busenje stakla akvarijuma zato jurim koji prelivni sistem bi mogao da isoristim.
Predlog saljem kao video sa Youtube-a, iako je na ruskom jeziku mislim da ce svima biti jasno o cemu se radi...

https://www.youtube.com/watch?v=ht0nvT3lloA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krslon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Avg 2018
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Avg 28, 2018 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi deo teksta je iz druge teme Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Avg 28, 2018 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sistem je dobar kako bi se osigurao da ne bude poplave, međutim nije isto kada u filter odlazi voda
sa dna akvarijuma i površinska voda (na dnu je pretežno ono što treba filtrirati). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf ::
Sistem je dobar kako bi se osigurao da ne bude poplave, međutim nije isto kada u filter odlazi voda
sa dna akvarijuma i površinska voda (na dnu je pretežno ono što treba filtrirati). Poz.


Nisi u pravu. Filteru treba voda bogata kiseonikom da bi bio efikasan. Vodu je nebitno odakle će da vuče, najbolje je iz celog vodenog stuba. Sistem u kome sve pada na dno ima lošu cirkulaciju, biljke koje sporo rastu, gasove u podlozi, velike padove u ph....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::

Nisi u pravu. Filteru treba voda bogata kiseonikom da bi bio efikasan. Vodu je nebitno odakle će da vuče, najbolje je iz celog vodenog stuba. Sistem u kome sve pada na dno ima lošu cirkulaciju, biljke koje sporo rastu, gasove u podlozi, velike padove u ph....


NO COMENT ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf ::


NO COMENT ?!


Da razumeš osnovne znao bi zašto voda koja ulazi u filter treba da bude bogata kiseobikom i zašto je nebitno odakle ćeš vodu vući u dobro osmišljenom sistemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::

Da razumeš osnove znao bi zašto voda koja ulazi u filter treba da bude bogata kiseobikom i zašto je nebitno odakle ćeš vodu vući u dobro osmišljenom sistemu.


Meni je drago da ti to dobro znaš, inače nebih da se čačkamo ovde,jer na forumu svi dobro znaju ko je SereneSky (Peku),
i kako je sve prošlo pre par meseci, a nije isključeno da se opet ponovi (jer polako vodi ka tome).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krslon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Avg 2018
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar vecina sistema preliva zapravo ne radi po principu uzimanja vode iz povrsinskog dela akvarijuma (npr. Herbie, Durso, overflow...)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wolfu wolfu bugu lenji nisi seo pa pročitao nego napadaš al i to ti loše ide. Uzmi pa obrazloži problem, objasni, bar daj svoje mišljenje što/zašto za ono što si prozvan. Odrasla si osoba?

Proces razlaganja amonijaka i nitrita vrše bakterije kojima je potreban kiseonik, dosta kiseonika. Nitrate s druge strane razlažu anaerobne bakterije. Klasičnim filterom nitrate je dosta teško u potpunosti otkloniti, tj pretvoriti u azot. Zato se u slatkovodnim akvarijumima nitrati najbolje otklanjaju redovnom zamenom vode.

Na dnu ima sve što je filteru potrebno? NH3, NH4, NO2, NO3(nemoj zameriti sto me mrzi da pisem pravilno) nije prašina da pada na dno. Rastvoreni su svuda u vodenoj koloni. Tako da je sve jedno iz kog dela vodenog stuba će se voda uzimati za filter.
Kruženje vode unutar samog akvarijuma je podjednako bitno kao i kruženje vode iz akvarijuma u filter i obrnuto. Detrus bi trebalo da bude što je više moguće suspendovan u vodenoj koloni. Onog momenta kad padne i krene da se raspada u podlozi nastaju problemi. Voda mora da se kreće preko podloge zato što se na taj način pospešuje razmena gasova koji nastaju i ostaju zarobljeni u podlozi u podlozi. Cev od filtera uglavnom nije dovoljna da napravi adekvatno kretanje vode preko dna u svemu što nije pico ili nano akvarijum.

Jedini al baš jedini razlog zbog koga sam imao cevi do podloge je bio taj što kad se cev ukopa malo u pesak ne landara. Kratke cev se kreće dosta, svaka malo veća riba je pomeri a to se čuje.


krslon ::
Zar vecina sistema preliva zapravo ne radi po principu uzimanja vode iz povrsinskog dela akvarijuma (npr. Herbie, Durso, overflow...)?


Oni što imaju filter ispod akvarijuma moraju da vodu vuku iz gornjeg dela vodenog stuba. Kad bi se voda uzimala sa dna, filter(sump) bi bio veći od akvarijuma, kad stane pumpa sva voda bo se prelila u sump. Organizmi bi ostali na suvom ili u jako maloj količini vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto sad si jako siromašno edukovan. Ima to dosta lepše objašnjeno na forumu, imaju čak možda sličice uz tekst. Al na žalost to mora da se čita i još gore od čitanja mora da se koristi pretraga Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krslon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Avg 2018
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Avg 30, 2018 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da se ovaj zadnji komentar odnosio na mene...
Zapravo ono sto sam i hteo da kazem kao odgovor na komentar
oldwolf-a je da vecina akvarijuma zapravo koristi taj vid preliva i uzima vodu sa povrsine i u tome ne vidim nikakav problem...
Moje pitanje se odnosilo na to da mi neko od iskusnijih akvarista prokomentarise sistem preliva iz videa koji sam postavio.
Dobio sam samo odgovor od jednog clana, razgovor otisao u drugu stranu i kritiku sto ne citam forum, sto i nije bas tacno al ajde Smile. Peku ako moze neki komentar na pitanje vezano za preliv koji sam pokazao u videu, ili neka druga ideja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Eheim filteri Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Jan 19, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filteri Sicce Space Eko+ Aquarist1204 Filteri i pumpe 4 Uto Okt 29, 2019 5:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati sunđer filteri nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 05, 2018 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Spoljni filteri nikouro Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Apr 24, 2017 8:07 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sundjer filteri azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 22, 2015 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License