Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako ocistiti akvarijum i promeniti vodu pravilno Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rizbo
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2018
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze neko da mi ukratko napise koji su postupci po redu, sta treba kupiti i koristiti kao dodatnu opremu za ciscenje, kako pravilno promeniti vodu, koliko cesto cistiti i menjati (u mom slucaju akvarijum ima 40 litara, 6 riba, bez biljaka je i ima samo figure za skrivanje, podloga pesak i filter sve osnovno), na sta treba obratiti paznju itd, hvala svima unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ovako radim.Stavicu po koracima da ti bude lakse.A neko iskuniji moze da doda ili oduzme a ti usvoji sta tebi odgovara.


Jednom nedeljno ovo radim, mozes redje mzoes cesce, ali ako ne zelis da razmisljas meni je ovo najbolje.

1.Ocistim cetkicom za zube ili sundjerom staklo iznutra.Polako da ti si ne zalepi pesak za cetkicu i izgrebes staklo.

2.Crevom istocis oko 25-40 % vode (u tvom slucaju oko 8-10l).Imas ovde temu kako da napravis, a mozes i da kupis gotovo, oko 200 kinti je kinesko sa zvonom kod sponzora sajta
http://www.akvarijum.org/forum.....t1417.html

3.Dok istaces vodu tim sifonom ili crevetom, usisavas podlogu od otpada (visak hrane i ostalo), ubodes na par mesta podlogu da se malo rastrese.Neko preporucuje da se sifonira samo deo podloge, neko sve, ja ne sifoniram nista jer mi je dno pokriveno biljem pa me mrzi.Samo pokupim lisce i krupniji otpad i pazljivo hranim.

4.Akvarijumskom vodom ocistis filter (ovo je vazno).Mozes onom koju su izvukao iz akvarijuma.Polako ovisno o tipu filtera koji imas, sundjere, filter materijal, rotor ako tvoj filter ima rotor.

5.Sipas vodu da dopunis akvarijum.Odstajalu(24 casa) mozes da je tretiras preparatima za uklanjanje hlor (Seachmem prime, SERA Aquatan) ako tvoj voda sadrzi hlor.Ako imas bunarsku ili neku slicnu vodu mozes direktno sa cesme.Pazi da temperatura vode koju sipas i ona u akvarijumu budu priblzino iste.Ja proverim rukom.


Preporucujem ti da kofe, creva, sundjer koristis samo za akvarijum da ne dodje u kontakt sa stetnom hemijom.Mozes i da ih obelezis da zena ne uzme kofu za nesto drugo. Laughing

Mislim da je to to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rizbo
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2018
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2018 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno legendo, ziv bio!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License