Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stara ljubav zaborava nema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao društvo. Već neko vreme pratim forum i reko red je da se predstavim. Ovim hobijem sam počeo da se bavim još kad sam bio klinac. Imao sam više akvarijuma i bavio se akvaristikom dobrih 10 godina a onda zbog studija, života i para imao podužu pauzu. Prošle godine u ovo vreme sam od drugarice dobio akvarijum od nekih 50-ak litara jer je to nju smorilo i krenuo ponovo sa akvaristikom. U aprilu ove godine sam rešio da to podignem na malo ozbiljniji nivo i nabavio malo veći akvarijum.
Pre nego što sam rasformirao mali od 50 litara to je otprilike izgledalo ovako(posle je bio malo zapušten i usrastao je poprilično:
Image

Poređenja radi:

Image

Akvarijum je veličine 80x35(širina)x40(visina). Staklo 8mm, prednje staklo Optiwhite.
___________________________
Oprema:
1. Filtracija
Eheim Classic 250 (2213) filter (prvi sloj keramika za mehaničku filtraciju, zatim dva reda sunđera širi i finiji, zatim malo vate i 0.6 litara biosubstrata i 0.25 litara Seachem Matrixa)
Eheim 350 skimmer

2. Grejač:
Aquael Comfortzone Gold 100w (Eheim dva komada bila pokvarena, koja verovatnoća, pa treći put uzeo ovaj)

3.Osvetljenje:
Aquatlantis Easy Led Universal Freshwater 742mm (6800k, 3128 lumena, 36w,Hladna bela+topla bela+crvena+plava) 7.5 sati denvno ali zbog dimovanja oko 6.5 sati efektivno
TC420 Programmable LED Time Controller kao tajmer i dimmer(izlazak i zalazak sunca)
___________________________
Soil:
ADA Amazonia Light Aquasoil (od 4 do 7 cm visine zavisi gde)
Drobljeni lava kamen u filter kesama ispod podloge zbog kiseonika
___________________________
Hardscape:
Red Moor panj x3
Goro stone 3.5 kila (lokalni neki ja mislim da je)
___________________________
Đubriva:
Profito 2ml dnevno
Seachem Kalijum po potrebi ali oko jednom do dva puta nedeljno po 1-2 ppm (imao nedostatak u jednom trenutku sad je ok)
Seachem Fosfor trenutno dnevno 0.1 ppm kasnije po potrebi (imao nedostatak do skoro ali polako dolazi na svoje)
Liquid Carbon(lokalni Easy Carbo) 4 ml dnevno, uskoro 5 krenuo sa 2 ml
Dennerle PlantaGold 7 jednom nedeljno 2 kapsule
Bez CO2
___________________________
Biljke:
1. Prednji plan (i sredina srednjeg plana):
Eleocharis parvula
Eleocharis sp. mini
Micranthemum 'Monte Carlo'
Helanthium tenellum green
Hydrocotyle verticillata
Hydrocotyle tripartita
Cryptocoryne nevillii
Cryptocoryne albida 'Brown'
Cryptocoryne 'Flamingo'
Marsilea hirsuta
Lilaeopsis mauritiana
Staurogyne 'Porto Velho'
(sve sem Cryptocoryne albida 'Brown' je invitro bilje)
2. Srednji plan i panjevi:
Cryptocoryne wendtii 'Brown'
Cryptocoryne x willisii
Echinodorus martii
Eleocharis sp. 'Xingu'
Nymphoides hydrophylla 'Taiwan'
Bucephalandra Green Velvet
Bucephalandra theia
Bucephalandra pygmaea "Bukit Kelam / Sintang"
Bucephalandra sp. "Lamandau Purple"
Vesicularia sp. - Creeping Moss
Fissidens fontanus "Phoenix moss"
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. nana 'Petite'
Hygrophila pinnatifida
Microsorum pteropus 'Trident'
Bolbitis heteroclita "difformis"
Hydrocotyle leucocephala
3. Zadnji plan(s leva na desno):
Cryptocoryne crispatula (invitro posađena pa se ne vidi još potpuno tek je na nekih 20 cm visine)
Lysimachia nummularia
Ludwigia sp. 'Mini Super Red'
Pogostemon yatabeanus
Hygrophila polysperma 'Rosanervig'
Bacopa monieri
Crinum calamistratum
4. Plutajuće:
Pistia stratiotes (trenutno samo jedan lokvanj velik ko tiganj Very Happy ostale sam sklonio)
___________________________
Zveri:
10 Hyphessobrycon rosaceus Rosy Tetra ili kako je češće zovu Whitefin tetra(one su tu 5 dana, najnoviji dodatak)
9 Hemigrammus rhodostomus
9 Hyphessobrycon amandae – Ember Tetra
6 Corydoras habrosus
3 Neonke (bilo 6 ali poiskakale)
3 Sijamca
1 Ancistrus sp. Gold
1 Ancistrus L213
1 Apistogramma agassizii Fire red mužjak (ženku tražim da kupim već duže vreme)
1 Neritina zebra
1 Clithon corona
8 Amano kozica (valjda ih je toliko)
Boga pitaj koliko Čeri kozica različitih boja, preko 100 ih ima sigurno
Određeni broj nekih malih puževa koji nisu bili pozvani al ipak svratili

Akvarijum je u funkciji od početka aprila a evo kako je sve to krenulo:

Image

Image

Image

Image

A evo i kako je to kasnije napredovalo:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Od algi je bilo malo Green Dust alge i u jednom trenutku zbog deficita fosfora bilo je Green spot alge. Prvu jedu ancistrusi pa se ne cimam oko nje a drugu je dodavanje fosfora uništilo. Deficijencija kalijuma a i kasnije fosfora u vodenoj koloni je malo usporila rast Hyigrophile Pinatifide i Phoenix moss ali se nadam da će to uskoro da se vratim na svoje.

Znam da je ovo predugačko al se nadam da nisam smorio.
Saveti i kritike dobrodošle. Pitanja takođe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 21, 2018 2:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajno odrađeno i predstavljeno, zadovoljstvo je čitati i gledati slike, natenane. Sve pohvale !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum izgleda odlicno. Dosta truda I finansija ali ocigledno vredi..Ja se nekako vodim uvek da prodjem sto jeftinije pa onda budzim svasta, meni je to zadovoljstvo, ali podrzavam ko je u mogucnosti da izdvoji malo vise novca I uziva u svom akvarijumu.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda, ali mi je ovaj bivsi manji akv lepse sredjen. Veci deluje pomalo neuredno, kao da je mnogo biljaka nabacano bez reda ( mada, mozda je to i bio cilj). Mozda mu treba jos vremena da se uoblici. Mislim da bi ova 2 panja lepse izgledali da su jedan do drugog, ovako mi deluju kao da dele akv na pola. E sad, naravno da to uzivo sigurno izgleda bolje, i da slike ne prikazuju pravi izgled. Mada, veselo deluje i bas lepo sto si se vratio staroj ljubavi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2018 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

popindeed ::
Akvarijum izgleda odlicno. Dosta truda I finansija ali ocigledno vredi..Ja se nekako vodim uvek da prodjem sto jeftinije pa onda budzim svasta, meni je to zadovoljstvo, ali podrzavam ko je u mogucnosti da izdvoji malo vise novca I uziva u svom akvarijumu.

Pozdrav!

Što se tiče prvog akvarijuma sve je išlo kao što ti kažeš da prođem što jeftinije i da vremenom dodajem i budžim i na kraju je kad se sve to sabere izlazilo opet manje više skupo a jest interesantno dodavati, menjati, čačkati i unapređivati to neću da sporim Very Happy .
Što se tiče ovog većeg i novog akvarijuma tu opet naravno nisam sve kupio odjednom nego je to trajalo nekih 4 meseca. Kupovao sam deo po deo ali sam znao tačno šta želim pa sam samo čekao da to i finansijski mogu da pokrijem. Vodio sam se idejom da je bolje uložiti npr u soil nego kao sa prvim da imam dva sloja podloge pa to treba obnavljati sa root tabs itd itd. Dosta opreme je preuzeto iz starog akvarijuma kao i gomila biljaka.

io ::
Lepo izgleda, ali mi je ovaj bivsi manji akv lepse sredjen. Veci deluje pomalo neuredno, kao da je mnogo biljaka nabacano bez reda ( mada, mozda je to i bio cilj). Mozda mu treba jos vremena da se uoblici. Mislim da bi ova 2 panja lepse izgledali da su jedan do drugog, ovako mi deluju kao da dele akv na pola. E sad, naravno da to uzivo sigurno izgleda bolje, i da slike ne prikazuju pravi izgled. Mada, veselo deluje i bas lepo sto si se vratio staroj ljubavi Smile


Što se tiče prednjeg plana i takozvanog tepih bilja cilj mi je baš bio da posadim nekoliko vrsta i da ih pustim da se "biju" koja će da se raširi i kako. Meni to baš izgleda onako lepo, tepih koji je pod konac sam imao već u malom i ovaj neuredni mi se više sviđa. Naravno dosta toga još nije dobilo svoj oblik i još ne izgleda onako kako je to zamišljeno, tu prevashodno mislim na srednji i zadnji plan jer je bilje mahom invitro i trebaće mu vremena da dostigne pun potencijal i da poprimi oblik koji sam ja zamislio.
Što se tiče panjeva znam na šta misliš ali sam ja opet ciljao na ovo kako jeste sa tom "livadom" u sredini, taj stil mi se jako sviđa i od početka mi je to bila ideja. Doduše želja mi je da napravim i jedan skejp na taj fazon kao što ti kažeš gde će panjevi da budu na jednoj strani akvarijuma i to ću vrv u manjem akvarijumu da uradim kad vreme i finansije pre svega dozvole tako nešto.

Hvala ljudi i trudiću se da kačim slike da pokažem kako akvarijum napreduje tokom vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2018 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update. U međuvremenu sam počeo sa DIY CO2(šećer/kvasac varijantom) to koristim u zadnje 3-4 nedelje. Foto period sam produžio za sat vremena otprilike. Biljke vidno bolje rastu tako da ću u nekom skorijem periodu verovatno i da uzmem bocu i krenem sa pravim CO2. Danas mi je i procvetala Bucephalandra Green Velvet i baš me je oduševio prizor. Kamera je malo sranje ali biće i kvalitetnijih slika uskoro.

Evo cveta:
Image

Image

Image

Zalazak odnosno dimovanje:

Image

Image

I pogled odozgo:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2018 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo urađeno, sve pohvale !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2018 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2018 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo, sve pohvale! Vidi se ocigledan napredak, a cvetanje nije potrebno komentarisati. Cekamo profi slike.
Bravo winner ojha talasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2018 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, sad će još malo mesec dana sa pravim CO2. I dalje je to daleko od zamišljenog ali polako dolazi na svoje, tepih bilje napreduje fantastično i od kad sam krenuo sa CO2 otprilike svo bilje se budi i polako ali sigurno napreduje. Ima tu još dosta posla ali otom potom. Buchaphelandra green velvet je opet procvetala ali ne ista kao prošli put nego na drugom panju, u jednom trenutku je imala dva cveta i pupoljak koji tek treba da procveta. Pošto higrofilija u zadnjem planu raste poprilično agresivno i brzo, palo je veliko trimovanje da ostatak bilja uhvati priključak za njom, zadnji plan generalno izgleda dosta lošije od ostatka i još nije ni blizu zamišljenog. Evo par sličica:


Image


Image



Image
Image

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fenomenalno, Agassizii je prelep. Kombinacija boja je odlicna, mogao bi fino drustvo da pravi mom kakaduu, jedno 5 minuta dok se ne pokolju. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2018 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, džungla fino napreduje. Tepih je trimovan ovaj vikend.
Eheim classic 250 sam zamenio sa JBL Cristalprofi e902 jer Eheim jednostavno nije mogao da izdrži duže od 3 nedelje, pokušao sam na sve načine i menjanjem mehaničke filtracije i dodavanjem najfinijeg sunđera umesto vate ali je bilo uzaludno pa sam rešio da kupim drugi filter i pojačam filtraciju. CO2 mi je sad konstanto svetlo zelen, flow je neuporedivo bolji a ribe su se brzo privikle. U filter sam stavio u prvu korpu mehaničku filtraciju(grubi sunđer, finiji sunđer i preko vatu), druga korpa biosubstrat iz starog filtera i Seachem matrix iz starog filtera plus 500ml novog matriksa, treća korpa je 1kg Seachem DeNitrate koji sam dobio uz filter i zadnja korpa je malo sunđera i purolit(hemijska filtracija kao što je Seachem Purigen samo dosta jeftinije).

Moj verni pomoćnik je nadgledao celu operaciju menjanja filtera Very Happy
Image

Evo par sličica akvarijuma i njegovih stanovnika:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2018 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je stvarno predivno! Ali moram da pitam, kako se ovakav akvarijum sifonira, a da se ne poremeti ceo sistem? I koliko često?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Standardno dobro, lepo je videti kako napreduje iz dana u dan.
Pinnatifida je prelepa, izgleda kao da si koristio profi aparat. Very Happy

Samo napred nastavi, i ne zaboravi da nas povremeno izvestavas o razvoju situacije. Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potpuni pocetnik, kozice i ljubav Angeli Početak u akvaristici 9 Pon Jul 26, 2021 1:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 56x30x30 nema fluo, nema štednih, kak... Rich999 Rasveta 7 Uto Jun 23, 2020 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crkla pumpa a rezerve nema cyanogen Filteri i pumpe 1 Sub Apr 11, 2020 6:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stara kocka 35cm Peku Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 02, 2020 2:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License