Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Veći akvarijum, gomila nedoumica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav85
Akvarista

Registrovan: 05 Feb 2017

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tusmo da se pomazemo,a sto se tice ugaonog filtera sa zazorom zamislio sam
da bude 12 cm sirine I duzine 40 cm sa 3 pregrade Prva 10 cm gde je zaozr I to ce biti taloznik
druga 20 cm za filter materijal I treca 10 cm sa pompom e u njoj cu busiti staklo prema akvarijumu
zasilikonisati plasticni muf u koji cu sa jedne strane zavrnuti spey bar a sa druge strane koleno sa
brzom spojkom za crevo do pumpe.
Isto tako sam zamislio da busim tu komoru za nastavak za ovo tanko silikonsko crevo za co2 sa jedne
strane provucem crevo kroz filter i ubodem u nastavak a sa druge strane stavim difuzor ako se tako
zove rasprsivac za co2 da se sto manje creva i opreme vidi u akvarijumu Smile
Eto ako moze neka ideja od ovih da ti pomogne kada budes sklapao svoj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DejanM1980
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 27 Okt 2016

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav nakon dugo vremena od postavljanja teme i plana za novi akvarijum, ali vremena nikada dosta i uvek se ispreči nešto važnije. Konačno je juče akvarijum postavljen i napunjen, evo slika. Trenutna postavka je samo privremena jer je uslovljana panjem koji teži da ispliva pa dok se to ne sredi kamen je na njemu i pored njega, a bilje kako sam našao mesta Very Happy. Kada se situacija stabilizuje biće pretumbavanje i verovatno zamena bilja.

Za početak mi treba veći tv Very Happy

Image

Unutrašnjost haube samo bez žica i ventilatora, zaboravio sam da uslikam. Svetlo T8 4x18W. Inače sam filter ostavio nepokriven kako bi ventilator duvao u vodu i imao više efekta. I leti i zimi je toplo u stanu plus neonsko osvetljenje, pa nema šanse da sve funkcioniše bez ventilatora.

Image

I konačno slika prve postavke

Image

Kada odleži određeno vreme, javljam se za savete oko bilja i postavke Wink
IVANRO
Akvarista

Registrovan: 09 Jun 2018

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, jako lepo izgleda ovo. Kad se razgrana bilje biće još bolje. Je l planiram da dodaš neko tepih bilje u prednji plan?
DejanM1980
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 27 Okt 2016

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je plan ali kad panj gurnem još pozadi. Sada je u ravnoteži i ne smem da ga diram jer ode na površinu Very HappyVery HappyVery Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nov akvarijum Borac123 Rasveta 8 Čet Sep 20, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde kupiti akvarijum? Daki99 Početak u akvaristici 4 Sub Avg 04, 2018 6:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 2000L FOWLR morski akvarijum nickname Morski Akvarijumi 23 Pet Avg 03, 2018 11:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam akvarijum Nenad1 Početak u akvaristici 20 Uto Jul 24, 2018 2:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker